حامد روحی‌نژاد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از حامد روحی نژاد)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
حامد روحی‌نژاد
زادروز۱۳۶۴
تهران
ملیتایرانی
پیشهزندانی سیاسی

حامد روحی نژاد (زاده ۱۳۶۴ در تهران)، دانشجوی رشته فلسفه و زندانی سیاسی ایرانی است.[۱][۲]

حکم اعدام و زندان[ویرایش]

حامد روحی نژاد -دانشجوی دانشگاه بهشتی- در نیمه دوم سال ۱۳۸۷ و پس از بازگشت از سفر به ایران به همراه محمدرضا علی زمانی و احمد کریمی بازداشت و به بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، همراه این دو تن متهم به همکاری با گروهی به نام «انجمن پادشاهی ایران» است.

خلیل بهرامیان، وکیل روحی نژاد دربارهٔ زندانی شدن او می‌گوید: «در مورد حامد روحی نژاد این پسر دچار ام اس بسیار سنگین است. حالت نیمه فلج دارد. من خودم دیدم یک چشمش کار نمی‌کند و چشم دیگرش کم سو شده و حتی برای نوشتن گاهی دستش فلج می‌شد و الان در وضعیت بسیار نابسامانی است. این بچه و هم احمد کریمی دو نفر هستند که واقعاً بی گناه بودند و هیچ کاری نکردند و متأسفانه حکم اعدامشان صادر شده است.»

در کیفرخواستی که معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران روز ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ در جلسه محاکمه دومین گروه از متهمان حوادث پس از انتخابات ایران قرائت کرد، از محمدرضا علی‌زمانی، احمد کریمی، حامد روحی نژاد، آرش رحمانی‌پور و امیررضا عارفی به عنوان متهمان مرتبط با انجمن پادشاهی ایران در پرونده نام برده شده بود. در دی ۱۳۸۸ حکم اعدام حامد روحی نژاد به ده سال حبس تعزیری کاهش یافت.[۳][۴][۵][۶][۷][۸][۹][۱۰]

منابع[ویرایش]