جنبش همجنس‌گرایان سابق

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جنبش همجنس‌گرایان سابق متشکل از افراد و سازمان‌هایی است که مردم را تشویق به خودداری از ورود یا داشتن روابط همجنس‌خواهانه، از بین بردن تمایلات همجنس‌گرایانه، توسعهٔ تمایلات دگرجنس‌گرایانه یا ورود به یک رابطهٔ دگرجنس‌گرایانه می‌کنند.

جنبش همجنسگرایان سابق متکی بر مشارکت افرادی است که پیش‌تر خود را به عنوان همجنسگرا یا دوجنسگرا می‌دانستند اما دیگر نه. این افراد ممکن است ادعا کنند که گرایش خود به جنس موافق را از بین برده‌اند یا به سادگی از اقدام به چنین گرایشی پرهیز می‌کنند.

رسوایی‌های متعددی در خصوص این جنبش وجود دارد که از جملهٔ آن می‌توان به افرادی اشاره کرد که خود اقرار به همجنس‌گرای سابق بودن کرده‌اند،[۱] ولی در یک رابطهٔ همجنسگرا کشف شده‌اند؛ همچنین بحث و جدل‌هایی بر سر اجبار همجنسگرایان زیر سن قانونی برای رفتن به اردوگاه‌های همجنس‌گرای سابق بر خلاف میل خودشان به وجود آمده‌است. رسوایی‌هایی در خصوص اذعان آشکار سازمان‌های وابسته به این جنبش نیز وجود داشته است که تبدیل درمانی عملی نیست.

تعداد زیادی از تحقیقات جهانی و اجماع علمی نشان می‌دهد که همجنسگرایی یا دوجنسگرایی با سلامت روانی عادی و سازگاری اجتماعی همنوایی دارد. به این دلیل، عمده سازمان‌های حرفه‌ای سلامت روان افراد را از تلاش برای تغییر گرایش جنسی به دگرجنس‌گرایی نهی می‌کنند و هشدار می‌دهند که تلاش برای انجام این کار می‌تواند مضر باشد.[۲][۳]

منابع[ویرایش]

  1. Ex-Ex-Gay Pride, Newsweek
  2. "Just the Facts about Sexual Orientation & Youth". American Psychological Association. Retrieved 2011-04-02.
  3. "Bachmann Silent on Allegations Her Clinic Offers Gay Conversion Therapy". ABC News. Retrieved June 13, 2011.