جعفر قادری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
جعفر قادری
جعفر قادری.jpg
نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی
شروع به کار
۷ خرداد ۱۳۹۹
حوزه انتخاباتیشیراز و زرقان
نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی
مشغول به کار
۷ خرداد ۱۳۸۷ – ۶ خرداد ۱۳۹۵
حوزه انتخاباتیشیراز و زرقان
شهردار شیراز
مشغول به کار
آذر ۱۳۸۴ – اردیبهشت ۱۳۸۶
پس ازصمد رجاء
پیش ازمهران اعتمادی
اطلاعات شخصی
زاده۱۳۴۳ خورشیدی
لامرد، فارس
ملیتایرانی
پیشهسیاستمدار
تخصصاقتصاد شهری و منطقه‌ای
دیناسلام

جعفر قادری (زادهٔ ۱۳۴۳ در لامرد) نماینده حوزه انتخابیه شیراز و زرقان در دوره‌های هشتم، نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی و شهردار سابق شیراز است.[۱] قادری اقتصاددان، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در دوره نهم نیز بوده‌است.[۲]

نظرات و دیدگاه‌ها[ویرایش]

  • «افزایش یکباره قیمت بنزین مطلوب نیست. قیمت بنزین باید در سال‌های گذشته به صورت تدریجی افزایش می‌یافت نه اینکه به یکباره گران شود.»
  • «طرح تحول سلامت و بیمه همگانی از جمله طرح‌هایی بود که دولت را با فشارهای مالی و چالش‌هایی مواجه کرد. حال این سؤال مطرح می‌شود چه ضرورتی وجود داشت که دولت هزینه درمان افراد پردرآمد جامعه را نیز برعهده بگیرد یا آنها را مشمول خدمات بیمه‌ای کند؟ در حقیقت تخصیص بودجه درمانی برای افرادی که از توانایی مالی برخوردارند به منزله افزایش فشار به دولت است.»
  • «در خصوص تخلفات صورت گرفته به کمک واردات با ارز متقاضی، اگر بانک مرکزی مراقبت و دقت داشته باشد و دولت هم در داخل خود مراقبت کند، چنین تخلفاتی صورت نمی‌گیرد که لوازم خانگی و اقلامی که ضروری نیست با ارز متقاضی وارد شود.»[۳]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «نماينده دوره هشتم و نهم و يازدهم مجلس شوراى اسلامى» (پی‌دی‌اف). وبگاه مجلس شورای اسلامی. دریافت‌شده در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳.
  2. farhikhtegandaily (۲۰۱۹-۱۱-۳۰). «بنزین گران شود، تورم بالایی بر مردم تحمیل می‌شود/ مالیات تولیدکنندگان نباید در لایحه بودجه ۹۷ افزایش می‌یافت/ آیا دولت اطلاعات کاملی از وضعیت مردم دارد که می‌خواهد ۲۰ میلیون نفر را از دریافت نقدی یار». فرهیختگان آنلاین. دریافت‌شده در ۲۰۱۹-۱۱-۳۰.
  3. «گفتگوی بازارنیوز با قادری؛ واردات بدون ضابطه با ارز متقاضی، سوءاستفاده‌گری است».