جبهه عدالت و رفاه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
جبهه عدالت و رفاه
بنیانگذاری شهریور ۱۳۸۹
کشور  ایران
پرچم
پرچم ایران

جبهه عدالت و رفاه تشکلی است که با محوریت پشتیبانی از اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد، در شهریور ماه ۱۳۸۹ طی مراسمی رسماً اعلام موجودیت کرد.[۱][۲][۳][۴][۵]

به گزارش تابناک، مراسم رسمی اعلام موجودیت این تشکل، شامگاه ۱۵ شهریور ماه ۸۹، طی مراسمی در تالار میثاق (متعلق به ارتش)، در اطراف مصلای تهران برگزار شد.

این گزارش می‌افزاید "در پلاکاردهای تبلیغی این مراسم، نام جمعیت وعاظ ولایی، ستاد امتداد مهر، ستاد مهرورزی، گروه ۷۲ ایران اسلامی، حزب رفاه ایرانیان، حزب توسعه مدیریت اسلامی و چند نام دیگر به عنوان حامیان به چشم می‌خورد."

در این مراسم سخنرانان عباس امیری‌فر، مرتضی ادیب یزدی و ذبیحی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی سخنرانی کردند و به شدت به منتقدان و مخالفان رییس دفتر احمدی‌نژاد (مشایی) اعتراض کرده و از اظهارات و سیاست‌های مشایی پشتیبانی کردند.

در این مراسم امیری‌فر، رئیس جامعه وعاظ ولایی در اظهارات خود، حسین شریعتمداری و مطالب وی در کیهان را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

این گزارش همچنین افزود "ادیب یزدی نیز طی سخنانی اعلام کرد حاضر به مناظره با افرادی است که ترویج مکتب ایرانی را نمی‌پذیرند. "

پیش از این، جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تشکل وعاظ ولایی (حامیان مشایی) را فاقد اعتبار و تفرقه‌افکنانه توصیف کرده بودند.[۶]

حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس و عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در فروردین ماه ۱۳۹۰ گفت: "هفت حزب که به نظر می‌رسد از سوی آقای مشایی پشتیبانی می‌شوند" از این کمیسیون درخواست مجوز فعالیت کرده‌اند.

وی در مصاحبه با سایت خبر آنلاین، "جامعه وعاظ ولایی"، "جبهه عدالت خواه ایران اسلامی" و "۷۲ تن از اساتید دانشگاه" را از جمله این احزاب دانست که خود را زیرمجموعه "جبهه رفاه و عدالت" تعریف کرده‌اند.[۷][۸][۹]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]