جان کانر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
جان کانر
شخصیت سری نابودگر
John Connor (Jason Clarke).jpg
جیسون کلارک به نقش جان کانر در نابودگر: پیدایش.
اولین حضور نابودگر ۲: روز داوری(۱۹۹۱)
آخرین حضور نابودگر: سرنوشت تاریک(۲۰۱۹)
ساخته شده توسط جیمز کامرون
ایفاگر نقش ادوارد فرلانگ
(نابودگر ۲: روز داوری; child)
Dalton Abbot
(second film; child)
Michael Edwards
(second film; adult)
نیک استال
(نابودگر ۳: خیزش ماشین‌ها; adult)
کریستین بیل
(نابودگر: رستگاری; adult)
جیسون کلارک
(نابودگر: پیدایش; adult)
Jude Collie
(نابودگر: سرنوشت تاریک)(بدل);child
توماس دکر
(نابودگر: ماجراهای سارا کانر)
گوینده کیت فرگوسن
(بازی ویدویی نابودگر ۳)
گیدیون امری
(بازی ویدویی نابودگر رستگاری)
اطلاعات
جنسیتمرد
خانوادهکایل ریس (father)
سارا کانر (mother)
همسرکاترین بروستر
سری نابودگر(T3 & TS)
فرزندانفرزند زاده نشده (TS)
ملیتآمریکا
گونه انسان

جان کانر (به انگلیسی: John Connor) یکی از شخصیت‌های اصلی داستان‌های نابودگر است که رهبر مقاومت انسان‌ها است و توسط جیمز کامرون ساخته شده است. وی فرزند کایل ریس و سارا کانر می‌باشد. این شخصیت برای اولین بار در فیلم نابودگر معرفی شده و اولین حضور این شخصیت در نابودگر ۲:روز داوری است.این شخصیت در فیلم نابودگر: جنسیس شخصیت منفی فیلم را بر عهده دارد.

ایفاگر نقش او در فیلم دوم ادوارد فرلانگ، فیلم سوم نیک استال، فیلم چهارم کریستین بیل و فیلم پنجم جیسون کلارک است. در فیلم ششم اما جود کالی این نقش را با چهره دیجیتالی ادوارد فرلانگ بازی کرد.در سریال نابودگر:ماجرا های سارا کانر توماس دکر این نقش را ایفا کرده است.این شخصیت در فیلم دوم توسط مایکل ادواردز در جنگ آینده بین انسان ها و ماشین ها نیز به تصویر کشیده شده است.

حضور در فیلم ها[ویرایش]

نابودگر ۱۹۸۴[ویرایش]

در فیلم این فیلم ، جان ذکر شده است و اساس فیلم است. نابودگر (آرنولد شوارتزنگر) در تلاش است سارا کانر (لیندا همیلتون) را به قتل برساند زیرا او مادر جان خواهد بود. اما جان ظاهری جسمی در این فیلم ندارد. اما در پایان فیلم ، سارا با جان باردار نشان داده می شود.

نابودگر ۲:روز داوری ۱۹۹۱[ویرایش]

جان کانر در نخستین حضور خود در فیلم نابودگر ۲:روز داوری توسط ادوارد فرلانگ بازی می شود. او یک پسر نوجوان ۱۰ ساله است که با پدرخوانده و مادر خوانده اش (جنت گلدشتاین و زاندر برکلی) زندگی می کند در حالی که سارا کانر (همیلتون) در بیمارستان برای مجرمان ذهنی است. اگرچه او از سرنوشت آینده خود با اسکای نت آگاه است ، اما جان جوان به ادعاهای مادرش درباره سرنوشت خود به عنوان رهبر بشریت شک دارد. در حالی که در یک بازی با یک دوست ،با نابودگر (شوارتزنگر) و تی-۱۰۰۰ (رابرت پاتریک) رو به رو میشود. او یک دنباله تعقیب را شروع می کند که در آن نابودگر و جان سعی می کنند از تی-۱۰۰۰ فرار کنند. این رویداد هشدار مادر جان را به او درباره اسکای نت تأیید می کند. بعداً در آن شب ، جان و نابودگر برای نجات سارا می روند و سه نفری فرار می کنند. جان به نابودگر می آموزد که چگونه مانند یک انسان باشد. آموزش عباراتی مانند "هاستا لا ویستا بیبی!" او با نابودگر پیوند عاطفی را شکل می دهد و به او مثل یک پدر نگاه میکند ، و نمی خواهد که نابودگر در پایان فیلم خودش را نابود کند ، با وجود هشدار نابودگر مبنی بر اینکه اجازه ادامه دادن موجود ، خطر ایجاد مجدد اسکای نت را در برخی از مواقع آینده ایجاد می کند. جان بزرگسال در ابتدای فیلم به طور خلاصه در فیلم فلش با بازی مایکل ادوادز نیز دیده میشود.

نابودگر ۳:خیزش ماشین ها ۲۰۰۳[ویرایش]

جان کانر توسط نیک استال در این فیلم به تصویر کشیده شده است. در حال حاضر جان ، یك جوان بالغ ، پس از وقایع فیلم دوم ، در خارج از شبکه زندگی كرده است ، حتی وقتی آخرین مهلت روز داوری سال ۱۹۹۷ بدون حادثه به پایان رسید. سرانجام مادرش سارا کانر به لوسمی ترمینال مبتلا شد و درگذشت. در این فیلم ، جان با كاترین "كیت" بروستر (كلیر دینز) ، همكلاسی سابقش از زمان زندگی با پدر و مادر پرورش یافته خود ، مسیرهایی را پشت سر می گذارد. وی توسط یک نابودگر تی-ایکس (کریستانا لوکن) مورد حمله قرار می گیرد که از آینده ارسال شده است. بر خلاف پیشینیان ، هدف تی-ایکس خاتمه افسران مقاومت او در آینده به عنوان اهداف ثانویه بود زیرا مکان جان ناشناخته بود. وقتی تی-ایکس با جان روبرو می شود ، اولویت خود را تغییر می دهد تا کاملاً روی او و کیت متمرکز شود. محافظ نابودگر (شوارتزنگر) ، دوپوش محافظ قبلی جان ، نیز به موقع برای محافظت از وی ارسال می شود ، توضیح می دهد که روز داوری فقط به تعویق افتاده است و اکنون آنها فقط ساعت ها با رخ دادن آن فاصله داردند. نابودگر همچنین می گوید كه كیت ، همسر آینده ی جان و فرمانده دوم از آینده اعزام شده اند - جان در واقع در ۴ ژوئیه ۲۰۳۲ توسط همان نابودگر كشته شد ، زیرا اسکای نت معتقد بود مناسب ترین شخص نابودگر است. جان و کیت قصد دارند راه اندازی اسکای نت را متوقف کنند. این دو نفر به اشتباه معتقدند هسته اسکای نت در تأسیسات خود است ، فقط برای پیدا کردن قفل و محافظت شده در یک پناهگاه امن پناه میگیرند ک اولین حمله هسته ای به دلیل دستکاری اسکای نت در ایالات متحده انجام میشود و نابودگر و تی-ایکس نابود میشوند.

نابودگر رستگاری ۲۰۰۹[ویرایش]

جان کانر توسط کریستین بیل در این فیلم ایفا شده است . اکنون جان یک سرباز مقاومت ، با تجربه در نبرد ، با کیت بروستر (بریس دالاس هوارد) که به عنوان یک پزشک خدمت می کند ، ازدواج کرده و او فرزند جان را باردار است.از روز داوری ، جان برای تلاش برای حفظ روحیه و امید پیام های رادیویی را برای نیروهای مقاومت و بازماندگان از پناهندگان پخش می کرد. در این داستان همچنین شخصیت های جدید مارکوس رایت (سام وورتینگتون) و نوجوانی کایل ریس (آنتون یلچین) حضور دارند. جان با یک نابودگر تی-۸۰۰ که قبلاً با او و خانواده اش روبرو شده بود ، روبرو می شود. جان در هنگام برخورد با نابودگر صدمه دیده و چندین بریدگی در چهره دریافت می کند ، همان زخم هایی را که در صحنه های آغازین نابودگر ۲ و ۳ دیده میشود. مارکوس به او کمک می کند تا نابودگر را نابود کند اما قلب جان آسیب میبیند و مارکوس قلی خودش را به جان می دهد. علاوه بر این ، پس از اینکه فرمان مقاومت در دام اسکای نت گرفتار شد ، حرف آخر جان این است که اگرچه انسان ها در این نبرد پیروز شده اند ، اما این تازه شروع جنگ است.

نابودگر: جنسیس(پیدایش) ۲۰۱۵[ویرایش]

جان کانر توسط جیسون کلارک در این فیلم نمایش داده شده است. به دنبال رویارویی با تی-۵۰۰۰ (مت اسمیت) در روز به ظاهر نهایی جنگ ، دقیقاً همزمان با اعزام کایل ریس (جای کورتنی) برای نجات سارا کانر (امیلیا کلارک) ، جان توسط تی-۵۰۰۰ به زور به سایبورگ تی-۳۰۰۰ تبدیل می شود. سپس اسکای نت جان را(که به تی-۳۰۰۰ تبدیل شده است) را به موقع ارسال می کند تا از ایجاد آن در جدول زمانی تغییر یافته اطمینان حاصل کند ، جان اکنون معتقد است که آینده به انسان و ماشین نیاز دارد که مانند خودش جمع شود. او به مرور زمان به سال ۲۰۱۴ سفر می کند و به سایبرداین سیستمز می پیوندد تا به ایجاد نسخه جدیدی از اسکای نت کمک کند و با مایلز دایسون و دنی دایسون کار کند تا بتواند سیستم جدید جنسیس را به پیشرفت کامل برساند و اسکای نت را به یک سیستم عظیم کامپیوتری تبدیل به یک شبکه عظیم دیجیتال کند. سه سال بعد ، علی رغم قدرت بدنی برتر ، او توسط نابودگر "پاپز" (شوارتزنگر) نابود شد.پاپز نابودگری بود که برای محافظت از سارا به گذشته فرستاده بود.

نابودگر: سرنوشت تاریک ۲۰۱۹[ویرایش]

جان کانر در صحنه افتتاحیه این فیلم ظاهر می شود ، سه سال بعد از وقایع روز داوری در گواتمالا ، جان و سارا و یک نابودگر تی-۸۰۰ یافت می شوند که توسط اسکای نت برای کشتن جان ارسال شده است. جان توسط نابودگر مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و مدت کوتاهی پس از آن میمرد.

حضور در سریال[ویرایش]

نابودگر: ماجراهای سارا کانر[ویرایش]

اینبار جان کانر توسط توماس دکر ایفا شد.داستان این سریال حول و حوش نابودگر ۲:روز داوری میگردد و شروع آن هنگامی است که جان و سارا (لینا هیدی)به شهر جدیدی نقل مکان میکنند.[۱]

بازی ویدئویی[ویرایش]

رستگاری نابودگر[ویرایش]

جان کانر در بازی ویدیویی رستگاری نابودگر ظاهر می شود که دو سال پیش از وقایع فیلم تنظیم شده است. در سال ۲۰۱۶ ، جان (با صدای گیدیون امری) و بلر ویلیامز(مون بلودگود) در ماموریت برای نجات دیوید وستون (شان کوری کوپر) هستند ، تا زمانی که آنها با آنجی سالتر (رز مک گوآن) و بارنز (کامن) برای نبرد با ماشین ها همکاری میکنند.

نابودگر: مقاومت[ویرایش]

جان کانر در بازی ویدیویی نابودگر: مقاومت ظاهر می شود ، که در طول جنگ اصلی آینده که در دو فیلم اول نابودگر به تصویر کشیده شده است ، تنظیم شده است. وی توسط اریک مایرز ابراز می شود و به عنوان شخصیت بازیکن ، فرمانده فرماندهی جاکوب ریورز در گروه مقاومت Tech-Com فعالیت می کند.

جاذبه ها[ویرایش]

تی ۲ سه بعدی: نبرد در میان زمان[ویرایش]

ادوارد فرلانگ نقش خود را از نابودگر ۲ در این جذابیت Universal Studios ، که در آن او و یک تی-۸۰۰ تلاش برای متوقف کردن روز داوری بود ، تکرار کرد. آنها برای جلوگیری از اتمام اسکای نت به آینده سفر می کنند و به سایبرداین نفوذ می کنند. جان پس از جنگیدن ماشینهای مختلف و موفقیت در مأموریت خود ، به زمان حال بازگردانده می شود.

منابع[ویرایش]

  1. Heroes Star Set to Play John Connor - IGN, retrieved 2020-07-03