جانی کیج

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
جانی کیج
Johnnycage-render.png
جانی کیج در مورتال کامبت اکس (۲۰۱۵)
سری مورتال کامبت
اولین حضور مورتال کامبت (۱۹۹۲)
خالق اد بون و جان توبیاس

جان کارلتون ملقب به جانی کِیج (به انگلیسی: Johnny Cage) یکی از شخصیت‌های داستانی بازی مبارزه فناپذیر یامورتال کامبت است. اولین حضور او بر می‌گردد به نخستین نسخه مورتال کامبت در سال ۱۹۹۲.وی همچنین پدر کسی کیج و همسر سونیا بلید و عضو گروه نیروهای ویژه میباشد......

حضور جانی کیج در مورتال کامبت[ویرایش]

جانی کیج ستاره مشهور فیلمها و هنرهای رزمی، دارای نیرویی مافوق بشری بود که آن را از اجدادش در مدیترانه به ارث برده بود. جانی چه خواسته و چه ناخواسته از این نیروی فوق‌العاده خود در فیلمهایش استفاده می‌کرد. اما نظر منتقدین چیز دیگری بود. آن‌ها بر این باور بودند که جانی حرکاتش از خودش نیست و همگی ساختگی یا به عبارتی محصول پرده سبز است. این عقیده‌ها برای جانی بسیار دردناک بود. تا اینکه روزی توسط یک جادوگر به نام شنگ تسونگ که خود را در غالب یک شخصی به نام «بوی» جازده بود تحریک شد و برای اثبات توانایی ذاتی خودش به منتقدان و اهل مطبوعات به سمت جزیره ای ناشناخته سفر کرد. همین موضوع باعث حضور جانی کیج در تورنمنت مورتال کامبت شد مالک آن جزیره، خود شنگ تسونگ بود و در آن مسابقات مرگبار (مورتال کامبت) اجرا میشد.

زندگی شخصی کارکتر[ویرایش]

در کمیک‌های مرتبط با بازی و فیلم‌ها و سریال‌ها و حتی خود بازی به علاقه جانی به سروان سونیا بلید (که اکنون ژنرال است) بسیار اشاره شده. جانی در طی جریانات مبارزه مرگبار با افرادی مثل رایدن و لو کانگ و سونیا بلید آشنا شد. او و سونیا چندین مأموریت سخت و پیچیده را موفقیت پشت سر گذاشتند که یکی از آن‌ها در کمیک «کتاب بزرگ» یافت می‌شود. همین ارتباط باعث شد بیزاری سونیا از جانی به یک رابطه عاشقانه و بعد ازدواج منتهی شود؛ که حاصلش کساندرا کارلتون بود. بعد از به دنیا آمدن کساندرا، سونیا از جانی جدا شد. ابهاماتی در این زمینه وجود دارد که جدایی جانی از سونیا را قطعی نمی‌کند؛ برای مثال در پایان بازی مورتال کامبت ایکس مشاهده می‌کنیم که هنوز هم رابطه عاطفی میان این دو وجود دارد.

گیم پلی کارکتر[ویرایش]

کارکتر جانی کیج از انعطاف‌پذیری و سرعت بالا برخوردار است. با او به کمبوها و ضرباتی بیش از هفتاد درصد قدرت خطر ساز هم می‌توانید فکر کنید. از ابتدا دارای یک سری از حرکات بود که همچنان هم ثابتند. مانند حرکت سایه ای(shadow kick) یا پرتاب توپ نیرو(force ball) یا ضربه معروف فندوق شکن (nut kiricker). یا در بخش فیتالیتی بازی، یک فن ثابت را دارا بوده. اما بعضی از حرکات مثل ضربات کوبنده هوایی در مورتال کامبت آرماگدون یا حرکت فوق‌العاده پاهایش در مورتال کامبت ۹ اگرچه بسیار زیبا بود ولی هرگز تکرار نشدند…

نکات جالب دربارهٔ جانی کیج[ویرایش]

از اول قرار بود نام جانی کیج مایکل گریم باشد که این اتفاق نیوفتاد! قرار بود ژان کلود ون دام و حتی پسر استاد بروسلی نقش جانی کیج را بازی کند که ون دام به خاطر قرداد سینمایی که بسته بود، نتوانست و پسر استاد بروسلی نیز کشته شد.....! جانی کیج اولین کارکتر طراحی شده توسط تیم سازندگان بازی بود. یک بار عکس او و گورو (یکی دیگر از شخصیت‌های سری بازی) به صورت کاور برای بازی مورتال کامبت آرماگدون منتشر شد. طراحی اسکین نینجا مایم جانی کیج برگرفته از لباس مارسل ماقسو، بهترین مایمست معاصر جهان است که در سن (حدود هفتاد سالگی) درگذشت. درضمن می‌تواند گریزی به فیلم the quest استاد jcvd (ژان کلو ون دام) باشد... فیتالیتی (here's Johnny) جانی کیج در مورتال کامبت ایکس برگرفته از فیلم درخشش با بازی جک نیکسون است. جانی تا به کنون چهاربار کشته شده و تنها کارکتریست که دو بار به سوپربوک معروف داستان دسترسی داشته‌است.

شخصیت جانی کیج درواقع یک بازآفرینی پارودیک از ژان کلود ون دام قهرمان فیلمهای اکشن است.[۱]

منابع[ویرایش]