ثاگ لایف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

از آن جایی که بسیاری از مشکلات بزرگسالان ریشه در کودکی دارد توپاک نیز معتقد بود نفرتی که به کودکان کوچک خورانده می‌شود همه را نابود خواهد کرد این جمله که ترجمه فارسی عبارت The Hate You Gave Little Infants Fucks Everybody می‌باشد باعث ایجاد نوعی سبک زندگی به نام ثاگ لایف شد.

بر خلاف تصور عموم که تاگ لایف را زندگی بر پایه خشونت و آزار جنسی و تنفر و گرایش به بی قانونی می‌دانند تاگ لایف به معنای رسیدن به آرزوها و اهداف در شرایط سخت است، کسی که تاگ لایف را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهد از بی عدالتی بیزار است و در هر شرایطی از حق خود دفاع می‌کند.

این عقیده توپاک شکور به نوعی یک انتقاد بر دولتمردان جهان بخصوص آمریکا و شیوه سیاست گذاری و اداره مملکت توسط آنها نیز بود. زیرا بنیان‌های خشم و نفرت در شهروندان بخصوص کودکان به راحتی با سیاست گذاری‌های نادرست قابل درک است؛ لذا قصد توپاک شکور با گسترش و معرفی این سبک زندگی، انتقادی برهم مردم و هم دولتمردان بوده، همانطور که بسیاری از مضامین رپآهنگ‌هایش انتقادی هستند و این یکی از مهمترین دلایل پیدایش سبک موسیقی رپ می‌باشد. به نوعی می‌توان انتقاد از ناعدالتی‌ها را از پایه‌های پیدایش این سبک موسیقی عنوان کرد.

ثاگ لایف بر خواسته از فرهنگ سیاهپوستان دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی است.[۱]

تاثیرات توپاک بر جریان هیپ هاپ ایران[ویرایش]

امروزه در سرتاسر جهان مخصوصا در ایران کانون ها و تشکل هایی از توپاک و عقاید و رفتارش تاثیر مستقیم می گیرند از جمله این تشکل ها میتوان به 2pac iranian lovers اشاره کرد و از هنرمندان خیابانی در ایران که تحت تاثیر مستقیم توپاک هستند مستر کیلومیناتی را میتوان نام برد. همچنین از لحاظ استایل و سبک اجرا بسیاری از رپر های ایرانی به خصوص در دوران تولد رپ فارسی از توپاک الگو برداری میکردند.

وجه تسمیه[ویرایش]

اگر حرف اول کلمات عبارت The Hate You(U) Gave Little Infants Fucks Everybody را پشت هم قرار دهیم عبارت thug life ساخته می‌شود.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. ثاگ لایف نوشتهٔ آرش دهستان