پرش به محتوا

تویی پاپ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تویی پاپ یک زیرژانر از ایندی پاپ است که از آلبوم c86 از ان‌ام‌ئی ریشه می‌گیرد. تویی پاپ بخشی از جنبش تویی است که از مصومیت و سادگی نشت می‌گیرد، و بیشتر آنها دارای هارمونی‌های دخترانه و پسرانه، ملودی‌های جذاب، و متن‌های درباره عاشقی هستند. برای چندین سال، تنها ناشران تویی پاپ Sarah Records (در انگلستان) و K Records (در آمریکا) بودند.

کاب، که به‌عنوان "تویی" ترین گروه یاد می‌شود، یک ترکیب سه‌نفره دخترانه از ونکوور بود که در پیژامه آهنگ می‌خواندند و متن‌های آنها بچه‌گانه بود.

تویی پاپ در دهه ۹۰ میلادی معروف شد، هیچوقت یک ژانر تنها نبود. با همین حال، تویی پاپ و متون این زیرژانر مسیر جنبش‌های ایندی و راک را عوض کرد.

کادل‌کر[ویرایش]

کادل‌کُر جنبشی است که پس از تویی پاپ به‌وجود آمد که در اواسط دهه ۹۰ میلادی بیشتر معروف بود. این نوع موسیقی شامل هارمونی‌ها، ملودی‌های پاپ و انواع پانک می‌شد. گروه‌های کادل‌کر معمولا دخترانه بودند، و بیشتر روی حالت پاپ مانند رایت گرررل کار می‌کردند. در اوایل کادل‌کر، متون و بدنه آهنگ‌ها کودکانه، بامزه و رنگارنگ بود ولی از معصومیت کامل فرار می‌کرد.

منابع[ویرایش]

  1. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام AMIndiePop وارد نشده است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام AV2014 وارد نشده است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  3. ۳٫۰ ۳٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام AMTwee وارد نشده است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).