تماس (مجموعه تلویزیونی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
تماس
Touch Logo Black.png
گونه درام
جنایی
سیاسی
مجموعه تلویزیونی
توسعه‌دهنده تیم کایرینگ
بازیگران کیفر ساترلند
گواگو مباثا-راو
دیوید مازوز
دنی گلور
کشور سازنده  ایالات متحده آمریکا
زبان‌ها انگلیسی
تولید
تهیه‌کننده اجرایی کارول باربی
سوزان بیمل
پیتر چرنین
تیم کایرینگ
دنی گلور
کیفر ساترلند
کاترین پوپ
فرانسیس لاورنس
مکان‌ها نیوبورک
مدت ۴۳ دقیقه
پخش کننده
فرمت تصویر ان‌تی‌اس‌سی
پال
اچ‌دی
اجرای اصلی ۲۵ ژانویه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-01-۲۵) – هم اکنون
پیوندهای بیرونی
Website www.fox.com/touch

تماس (به انگلیسی: Touch) مجموعه‌ایی تلویزیونی آمریکایی در ژانر فراطبیعی دلهره‌آور است که توسط تیم کایرینگ ایجاد شد.[۱]. این مجموعه با نقش‌آفرینی کیفر ساترلند برای شبکه فاکس تولید شد و قسمت اول آن برای محک زدن مخاطب در تاریخ ۵ بهمن ۱۳۹۰ به نمایش درآمد[۲]، که پیش از آغاز رسمی نمایش آن از تاریخ ۲۲ مارچ ۲۰۱۲ (۳ فروردین ۱۳۹۱) بود[۳]. قسمت پایانی که به صورت دو قسمتی نمایش داده می‌شود در تاریخ ۳۱ می ۲۰۱۲ ۱۱ خرداد به نمایش درمی‌آید. [۴]

شرح[ویرایش]

مجموعه تماس در حول محور مارتین بوهم با بازی کیفر ساترلند و فرزند ۱۱ساله ساکتش، جیک، با بازی دیوید مازوز شکل گرفته‌است.همسر ماریتن در مرکز تجارت جهانی و د روز حملات یازده سپتامبر کشته شد و وی تنها درگیر مشکلات بزرگ کردن فرزندشان جیک شد. جیک نیز به مراقبت‌های ویژه نیاز دارد.مارتین که در ابتدا نویسنده بود در فرودگاه و در بخش خدمات مشغول به کار شده‌است. جیک هرگز کلمه‌ایی را بیان نکرده ولی توانایی شگرفی در اعداد و شناخت الگوهای عددی را داراست و بیشتر وقت حود را با نوشتن بر روی دفترچهٔ یادداشت و تبلیت صفحه لمسی خود می‌گذراند. وی همچنین به تلفن‌همراه که مارتین از فرودگاه برای جمع می‌کند علاقه دارد. جیک توانایی عجیبی در تلفن همراه ازخود نشان داد. در قسمت اول کمانی که وی از تلفن‌های همراه روی زمین ساخته بود به‌طور هم‌زمان شروع به زنگ‌زدن و نمایش یک شماره تلفن نمودند تا به مارتین یادآوری نماید که وی به جیک بیشتر وابسته است. ماریتن و جیک بیشتر اوقات تنها از طریق اعداد و الگوهای ارائه شده از سوی جیک با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

بازیگران[ویرایش]

بازیگران اصلی[ویرایش]

 • کیفر ساترلند در نقش مارتین بوهم- خبرنگار سابق روزنامه که اکنون در فرودگاه به عنوان کارگر مشغول به کار است، همسرش در حملات ۱۱ سپتامبر کشته شده. [۱]
 • گواگو مباثا-راو در تقش کلی هاپکینز- وی یک مددکار اجتماعی است که وظیفه ارزیابی وضه زندگی مارتین بوهم را برای نگهداری فرزندش بر عهده دارد. [۵]
 • دیوید مزوز در نقش جیکوب (جیک) بوهم - فرزند ماریتن که تا سن ۱۰ سالگی هرگز کلمه‌ایی را بیان نکرده ولی توانایی عجیبی در اعداد دارد[۶]
 • دنی گلور در نقش پروفسور آرتور تلر- مختصص در امور انسان‌های باهوش در رابطه با اعداد[۷]

فهرست قسمت‌ها[ویرایش]

# عنوان کارگردان نویسنده روز نمایش بینندگان آمریکایی
(میلیون)
۲ "پایلوت" فرانسیس لاورنستیم کایرینگ۲۵ ژانویه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-01-۲۵) ۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲.۰۱ [۸]
در قسمت پایلوت، مارتین بوهر (کیفر ساترلند) پدر فرزندی با نیازهای خاص است؛ جیک(دیوید مازوز). طی یکی از کارهای عجیب جیک وی مورد نظر سازمان مددکاری اجتماعی قرار می‌گیرد و باید زندگی پدرش مورد بررسی قرار گیرد. جیک برخی از توانایی‌های عددی خود را به صورت غیر مستقیم به نمایش می‌گذارد. 
۲ "۱+۱=۳" یان توینتونتیم کایرینگ۲۲ مارس ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-03-۲۲) ۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱.۸۱ [۹]
کلی مارتین را وادار میذسازد تا جیک را به سازمان مددکاری اجتماعی تحویل دهد تا خصوصیات ارتباطی جدید وی رشد نماید. یک خدمه پرواز مأمور می‌شود تا سگی را از خدمات فرودگاه به صاحبش در روسیه تحویل دهدو هم‌زمان یک هندی برای خاک کردن خاکستر پدرش به آمریکا می‌آید. نوجوانی روسی نیز با گروه همسالانش به خاطر اتهام به پدرش درگیر می‌شود. جیک نیز آدرس فردی را به مارتین می‌دهد. ریاضیات ارتباط دهنده این وقایع به یکدیگر است. 
۳ "امنیت در اعداد نهفته است" استفن ویلیامکارول باربی۲۹ مارس ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-03-۲۹) ۹ فروردین ۱۳۹۱ ۸.۹۲ [۱۰]
عدد '۳۲۸۷' که جیک به ماریتن داده بود وی را رهنمون به فردی مانند جیک نمود که باعث شد تا در داستان شوالیه و اژدها وارد شود که در نهایت با شوالیه شدن مارتین به پایان رسید. 
۴ "ریسمان بادبادک" تاکر گیتزملیندا هسو تیلور۵ آوریل ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-04-۰۵) ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ ۷.۱۵ [۱۱]
برندهٔ جایزهٔ قرعه کشی بزرگ باز در این فکر می‌افتد که رابطه این شماره قرعه‌کشی و همسر سابق مارتین بوهم چیست. جیک بازهم شماره‌ایی را به پدرش می‌دهد که وی را وارد جریان تاره‌ایی می‌نماید: ۹.۵. 
۵ "گرفتاری" میلان چیلوفکریس لوینسون۱۲ آوریل ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-04-۱۲) ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۸.۱۷ [۱۲]
۲۲ عدد جدید جیک برای پدرش بود. این عدد که به همراه الگویی ریاضی بود مارتین را به شخصیتی جدید به نام ماریسول رهنمود ساخت. 
۶ "گمشده و یافته"[۱۳] ۱۹ آوریل ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-04-۱۹) ۳۰ فروردین ۱۳۹۱
 
۷ "رستاخیر دانش" گوینت هوردر پایتونتیم کارینگ، کارول باربی۲۶ آوریل ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-04-۲۶) ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
 
۸ "ناحیه سطح بالا" آدام کینکریس لاوینسون۳ مه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-05-۰۳) ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۶.۲۷
 
۹ "موسیقیِ ناحیه" مایکل واکسمنراب فریسکو۱۰ مه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-05-۱۰) ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۶.۸۴
 
۱۰ "مفروش به موزاییک" جان کازارزاک کارلی۱۷ مه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-05-۱۷) ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۶.۰۲
 
۱۱ "حلقه (قسمت ۱)" نلسون مککورمیکجاناتان کید، سونیا وینتون، کارول باربی، رابرت لوین۱۷ مه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-05-۱۷) ۴ خرداد ۱۳۹۱ ۴.۵۸
 
۱۲ "حلقه (قسمت ۲)" گرگ بیمنتیم کرینگ، راب فرسکو۳۱ مه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-05-۳۱) ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۴.۶۰
 

رتبه‌بندی[ویرایش]

فصل زمان پخش (به وقت شرق) # قسمت. روز آغاز پخش روز پایان پخش فصل پخش رتبه بینندگان
(در میلیون)
تاریخ بینندگان آغاز پخش
(در میلیون)
تاریخ بینندگان قسمت آخر
(در میلیون)
فهرست قسمت‌های مجموعه تلویزیونی تماس
چهارشنبه ۹:۰۰ ب.ظ
۱۲
۲۵ ژانویه ۲۰۱۲
۱۲.۰۱[۱۴]
۳۱ می ۲۰۱۲
۴.۶۰[۱۵] ۲۰۱۱-۲۰۱۲ #۴۵ ۹.۱۸[۱۶]

منابع[ویرایش]

 1. ۱٫۰ ۱٫۱ کریدر، مایکل. «اطلاعات جدیدی از قسمت اول مجموعهٔ جدیدِ تیم کایرینگ با نام 'تماس'». اسکرین رنت، ۲ مارچ ۲۰۱۱. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 2. «اعلانات فاکس برای تاریخ نمایش مجموعه‌های میان فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ (۱۳۹۰-۱۳۹۱)». فاکس، ۱۰ آذر ۱۳۰-. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 3. «تاریخ آغاز 'تماس' به ۲۲ مارچ، آغاز 'بونز' به دوشنبه، ۲ آوریل، 'یابنده' به ۸ مارچ تغییر کرد، جدول رده‌بندی نمایش». تلویزیون براساس اعداد، ۸ اسفند ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 4. اعضای نویسندگی فوتون. «اختصاصی: فاکس پایان 'تماس' را به صورت ۲-ساعتی در ۳۱ می نمایش خواهد داد.». نقد فوتون. ۱۴ فروردین ۱۳۹۱. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 5. «گواگو مباثا-راو به کیفر ساترلند در مجموعه تماس از شبکه فاکس، می‌پیوندد.». هیت‌فیکس، ۲۰ خرداد ۱۳۹۰. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۰. 
 6. گلدبرگ، لزلی. «تماس: دیوید مزوز نقش مقابل کیفر ساترلند را ایفا می‌نماید». گزارش هالیوود. ۱۷ خرداد ۱۳۹۰. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 7. اوسیللو، مایکل. «دنی گلور به کیفر ساترلند در درام جدید فاکس پیوست». تی‌وی‌لاین، ۱۹ خرداد ۱۳۹۰. بازبینی‌شده در ۱۳ آذر ۱۳۹۰. 
 8. گورمن، بیل. «رده‌بندی ۲۵ برنامه‌برتر هفته همه‌پخشی: 'آمریکن آیدول'، 'تئوری مهبانگ' در صدرند». تلویزیون براساس اعداد. ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 9. کوندولوجی، آرماندا. «رده‌بندی ۲۵ برنامه‌برتر هفته همه‌پخشی: 'آمریکن آیدول'، 'ان‌سی‌اس‌آی' در صدرند». تلویزیون براساس اعداد. ۲۷ مارچ ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۱. 
 10. بایبل، سارا. «رده‌بندی ۲۵ برنامه‌برتر هفته همه‌پخشی: 'آمریکن آیدول'، 'صدا'، 'تئوری مهبانگ' و 'ان‌سی‌اس‌آی'در صدرند هفته بیست و هشتم». تلویزیون براساس اعداد. ۳ آوریل ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۳۰ فروردین ۱۳۹۱. 
 11. بایبل، سارا. «رده‌بندی ۲۵ برنامه‌برتر هفته همه‌پخشی: 'آمریکن آیدول'، 'صدا'، 'تئوری مهبانگ' و 'شخص مورد نظر' در صدرند هفته بیست و نهم». تلویزیون براساس اعداد. ۱۰ آوریل ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۳۰ فروردین ۱۳۹۱. 
 12. بایبل، سارا. «رده‌بندی روز چهارشنبه همه‌پخشی: 'آمریکن آیدول' بالا ماند، 'رسوایی' پایین رفن». تلویزیون براساس اعداد. ۱۳ آوریل ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۳۰ فروردین ۱۳۹۱. 
 13. «قسمت ششم تماس 'گمشده و یافته' نام دارد». نقد فوتون. بازبینی‌شده در ۳۰ فروردین ۱۳۹۱. 
 14. گرومن، بیل. «رتبه‌بندی تلویزیونی ۲۵ برنامه همهپخشی : «آمریکن ایدل»، «تئوری مهبانگ»،در ۱۹ هفته در صدر بودند.». TV by the Numbers. ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۲. 
 15. Bibel, Sara (June 1, 2012). "Thursday Final Ratings: No Adjustments for 'Touch', 'Duets' or 'Rookie Blue'". TV by the Numbers. Retrieved June 2, 2012. 
 16. اندریوا، نیلی. «رتبه‌بندی نهایی فصل ۲۰۱۱-۱۲ مجموعه‌های تلویزیونی». Deadline Hollywood، ۲۴ می ۲۰۱۲. بازبینی‌شده در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۲.