تانک تهاجمی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
A7V
Mephisto A7V in AWM front view.jpg
Sole surviving A7V (Mephisto) on display at the یادمان جنگ استرالیا
نوعتانک
اولین سازندهامپراتوری آلمان
تاریخچۀ خدمت‌رسانی
در خدمت۲۱ مارس ۱۹۱۸ – ۱۶ اکتبر ۱۹۱۸
مورد استفادهGerman Empire
جنگ‌هاجنگ جهانی اول
انقلاب ۱۹۱۸–۱۹۱۹ آلمان
تاریخچۀ محصول
طراحJoseph Vollmer
طراحی‌شده۱۹۱۶
تولیدکنندهدایملر-موتورن
تعداد تولید۲۰
مشخصات
جرم۳۳ تن (۳۲ long ton؛ ۳۶ short ton) battle weight
طول۷٫۳۴ متر (۲۴ فوت ۱ اینچ)
عرض۳٫۱ متر (۱۰ فوت ۲ اینچ)
ارتفاع۳٫۳ متر (۱۰ فوت ۱۰ اینچ)
خدمهA minimum of 18

زره۵ تا ۳۰ میلیمتر (۰٫۲۰ تا ۱٫۱۸ اینچ)
صلاح
اصلی
57 mm gun
(initially with 180 rounds; later 300)
سلاح
ثانویه
۶ × 7.9 mm machine guns
36,000 rounds
موتور۲ × Daimler-Benz 4-cylinder
200 hp (149 kW) total
توان/وزن6.5 hp/tonne
مخابرهAdler gearboxes and differentials
سیستم تعلیقHolt track, vertical springs
برد
عملیاتی
۳۰–۸۰ کیلومتر (۱۹–۵۰ مایل)
حداکثر سرعت۱۵ کیلومتر بر ساعت (۹٫۳ مایل بر ساعت) on roads
۶٫۴ کیلومتر بر ساعت (۴٫۰ مایل بر ساعت) cross-country

اتومبیل تهاجمی A7V (به آلمانی: Sturmpanzerwagen A7V) تنها تانک از خانواده تانک پنزر بود که در زمان جنگ جهانی اول توسط امپراتوری آلمان به تولید انبوه رسید.

این تانک در اواخر جنگ توسعه یافت، به دلیل تعداد کم تولید ۲۰ قطعه، تأثیر بسیار کمی در جنگ داشت.

تاریخچه

پس از اولین استفاده از تانک‌های مارک ۱ انگلیس در سپتامبر ۱۹۱۶، فرماندهی عالی ارتش (OHL) در ۱۳ نوامبر ۱۹۱۶ با توسعه و ساخت یک وسیله نقلیه جنگی برای ارتش آلمان

(در آن زمان Deutsches Heer نام داشت)، بخش ۷ حمل و نقل اداره جنگ عمومی در وزارت جنگ پروس را سفارش داد. پس از شش هفته توسعه، اولین برنامه‌ها برای خودروی ردیابی آلمانی آماده شد.

نمونه اولیه A7V براساس طراحی مهندس ارشد جوزف ولمر (۱۸۷۱–۱۹۵۵) در ژانویه ۱۹۱۷ در شرکت دایملر موتور (DMG) در برلین-مارینفلده به نمایش درآمد. نام خود را بر اساس دفتر دپارتمان حمل و نقل ۷ بدست آورد. در پایان ژانویه ۱۹۱۷، وزارت جنگ دستور ساخت ۱۰۰ دستگاه A7V را داد: ۱۰ «ماشین جنگی» و ۹۰زرهی «وسیله نقلیه زمینی» غیر مسلح برای اهداف بر اساس همان شاسی و رانندگی. پس از دو آزمایش آزمایشی شاسی با روساخت‌های چوبی، OHL تصمیم به ساخت ده A7V زرهی دیگر گرفت. قرار بود با این ۲۰ تانک، دو لشکر جنگی زرهی متشکل از ۵ تانک و ده مورد برای ذخیره در صورت خرابی ایجاد شود.

در آن زمان رایش آلمان با مشکلات عمده مواد خام دست و پنجه نرم می‌کرد، که در بسیاری از موارد به دلیل محاصره دریایی انگلیس بود. علاوه بر این، هنوز هیچ زیرساختی برای ساخت این سلاح جدید وجود نداشت. شرکتهای اتومبیل سازی و تراکتورسازی نظارت بر توسعه را انجام می‌دادند، که اکثراً در مونتاژ نهایی شرکت نداشتند و فقط مونتاژهای جداگانه و همچنین قطعات منفرد و لوازم یدکی را تولید می‌کردند، گاهی اوقات با پیمانکاران فرعی کار می‌کردند، که این امر ارتباط هماهنگ را دشوار می‌کرد. علاوه بر این، به دلیل مشکلات خرید، سفارشات فردی باید در بلژیک اشغالی انجام می‌شد، از جمله. کارخانه‌های مونتاژ نهایی فقط در گذشته بررسی می‌شدند. بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر ۱۹۱۷، اولین نمونه‌های واگن‌های رزمی و زمینی توسط لوئب و DMG در برلین، هاینریش بوسینگ در براونشویگ و لانز در مانهایم ساخته شد. اولین StPzKrW A7V ساخت آلمان در اواخر اکتبر ۱۹۱۷ توسط DMG در برلین-مارینفلده تکمیل شد.

منابع

برگرفته شده از ( Sturmpanzerwagen A7V )دانشنامه آزاد ویکی‌پدیای آلمانی