بیمارستان ماونت ساینای (تورنتو)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بیمارستان ماونت ساینای
شبکه سلامت ساینای
Map
جغرافیا
موقعیتشمارهٔ ۶۰۰ خیابان یونیورسیتی، تورنتو، انتاریو، کانادا
سازمان
نظام سلامتمدی‌کر
گونهعمومی
دانشگاه وابستهدانشکدهٔ پزشکی دانشگاه تورنتو
خدمات
بخش اورژانسبله
شمار تخت‌ها۴۴۲
تاریخچه
گشایش۱۹۲۳ با نام «زایشگاه کلیمی» و «بیمارستان نقاهت»[۱]
«بیمارستان ماونت ساینای» از حوالی ۱۹۲۴
مکان فعلی از سال ۱۹۵۳
پیوندها
وبگاه
دوروتی دورکین (نشسته در وسط) به همراه بانوان بهیار بیمارستان در تورنتو، حوالی سال ۱۹۲۳ میلادی. دوروتی دورکین ماما وپرستاری بود که برای برپایی این بیمارستان، سرمایه جمع‌آوری کرد و خودش نخستین رئیس آن شد[۲][۳] که در آن هنگام «زایشگاه کلیمی» نام داشت.

بیمارستان ماونت ساینای (انگلیسی: Mount Sinai Hospital) یا به اختصار MSH، یک بیمارستان در شهر تورنتو کانادا و بیمارستان اصلی شبکه سلامت ساینای است. این بیمارستان با استفاده از چند تونل و پل، به بیمارستان‌های مجاور خود همچون مؤسسه توانبخشی تورنتو و مرکز سرطان شاهدخت مارگارت متصل است. سرمایهٔ این بیمارستان در سال ۲۰۰۵ در حدود ۵۲۰ میلیون دلار برآورد شده بود.

این بیمارستان از سال ۱۹۲۳ با نام‌های دیگری در تورنتو وجود داشت و در سال ۱۹۵۳ به محلِ فعلی‌اش نقل مکان کرده‌است. در سالِ مالیِ ۲۰۱۳–۲۰۱۲ میلادی، این بیمارستان ۱۲۸٬۷۱۴ بیمار بستری داشت و ۷۰۰۰ نوزاد در آن به‌دنیا آمد و در حدود ۲۰٬۰۰۰ جراحی در آن انجام شد. در این بیمارستان بیش از ۶۰۰ نفر کار می‌کنند و در سال ۲۰۱۰ یکی از ۱۰۰ کارفرمای برتر کانادا نام گرفت.[۴]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. "Mount Sinai Hospital Foundation of Toronto". MSH Foundation. Archived from the original on January 2, 2015. Retrieved January 2, 2015.
  2. Gil Zohar (October 28, 1991). "Notes on the early history of Mount Sinai Hospital". Archived from the original on September 26, 2012. Retrieved January 2, 2015.
  3. "Dorothy Dworkin fonds - Archeion". Archeion. Archeion.
  4. "Reasons for Selection, 2009 Greater Toronto's Top Employers Competition". Archived from the original on July 28, 2012. Retrieved January 28, 2009.

پیوند به بیرون[ویرایش]