بورلی هیلز ۹۰۲۱۰

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

سریال (۹۰۲۱۰) محصول سال ۲۰۰۸ آمریکا و ساخته (Jeff Judah - Gabe Sachs - Rob Thomas) می‌باشد.

موضوع این سریال کمدی درام، جا به جایی یک خانواده آمریکایی از کانزاس به بورلی هیلز در کالیفورنیاست. محور اصلی داستان بسیار زیبا، جالب و پر حادثه سریال که خالی از طنز نیست، اتفاقاتی را در بر می‌گیرد که برای فرزندان این خانوداه در دبیرستان جدید آنها رخ می‌دهد.

فرزندان خانواده در دبیرستان "وست بورلی "، درس می‌خوانند و در آنجا با حوادثی روبرو می‌شوند که روابط میان آنان وهمکلاسی هایشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی در قالب همان فیلمنامه مجموعه تلویزیونی محبوب "برلی هیلز، ۹۰۲۱۰ نوشته شده است. مجموعه اصلی ۹۰۲۱۰ درباره بر خورد والدینی بسیار سختگیر با فرزندانشان بود که تقریباً همه بازیگران آن سفید پوست بودند، اما مجموعه جدید والدین خونسرد و بازیگرانی از نژادهای مختلف را نشان می‌دهد.

مجموعه اصلی "برلی هیلز، ۹۰۲۱۰ شامل ۹ بخش بود، پس از نمایش آن در سال ۱۹۹۰ زمانی که مقامات کمپانی "فاکس" تصمیم گرفتند تا سریال کمدی کوتاه مدت "پارکر لوییس نمی‌تواند لاغر شود" را در سر تا سر درام برلی هیلز ارتقا دهند، با شروع ناموفقی روبرو شدند.

داستان[ویرایش]

۹۰۲۱۰» درباره خانواده ویلسون و فرزندان آن‌ها که دانش‌آموزان نوجوان پولداری هستند و در دبیرستان خیالی «به‌ورلی هیلز غربی» درس می‌خوانند. فرزندان خانواده، «آنی ویلسون» و «دیکسون ویلسون» هستند. پدرشان، «هری ویلسون» همراه با خانواده‌اش از کانساس به خانه دوران کودکی‌اش بازگشته تا از مادرش «تابیتا ویلسون» که در گذشته یک ستاره تلویزیونی بوده، مراقبت کند. «آنی» و «دیکسون» تلاش می‌کنند تا با زندگی نوین خود سازگار شوند، هنگامی که دوستان نوینی پیدا می‌کنند و آرزوهای پدر و مادرشان را برآورده می‌سازند.