بن ۱۰

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بن ۱۰
Ben 10 entry.jpg
Title card
گونه سریال پویانمایی, علمی تخیلی, اکشن, ماجراجویی
موسیقی متن اندی اشترومر
آهنگ شروع Ben 10
کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
تعداد فصل‌ها ۴ فصل اصلی ۱ فصل ریبوت
تولید
مدت ۲۲ دقیقه
توزیع‌کننده وارنر بروس
ویلیج رودشو پیکچرز
پخش کننده
شبکه اصلی کارتون نتورک
فرمت تصویر SDTV 480 ۲۰۰۵-۲۰۰۹
HDTV 720p تاکنون - ۲۰۰۹
اجرای اصلی ۲۷ دسامبر ۲۰۰۵ (۲۰۰۵-12-۲۷) – ۱۵ آوریل ۲۰۰۸ (۲۰۰۸-04-۱۵)
پیوندهای بیرونی
Website www.ben10.net

بن ۱۰(به انگلیسی: Ben 10) یک مجموعه تلویزیون جوانه پویا تهیه شد. انیمیشن درباره پسری به نام بن است که یک ساعت فضایی به اسم امنیتریکس پیدا می‌کند که قادر است وی را به هیولا های گوناگونی تبدیل کند.

داستان فیلم[ویرایش]

بن تنیسن ۱۰ ساله، به همراه پدر بزرگش به مناطق مختلف سفر می‌کند. در روز اوّل تعطیلات، او با دختر عمویش، گون تنیسن، مواجه می‌شود که اصلاً برایش خوشایند نبود. به همین دلیل، بعد از یک دعوای شدید، به جنگل می‌رود. ناگهان شهاب سنگی به زمین برخورد می‌کند که در واقع گویی است که از سفینهٔ پلامبرها هنگام جنگ با ویلگیکس شرور توسط سرپرست پلامبرها به زمین افتاده بوده تا مکس تنیسون (پدر بزرگ بن که پلامبر است) آن را بردارد و از ساعت داخل آن برای جنگیدن با دشمنان استفاده کند.

بن وقتی که به گوی نزدیک می‌شود، گوی باز می‌شود و بن درون آن ساعتی را به نام آمیتیریکس پیدا می‌کند که وقتی به آن نزدیک می شود به دستش می چسبد. آمیتیریکس که از نسل ۲۰ تکنولوژی است و آزموس آن را ساخته، به صاحب خود این اجازه را می‌دهد که به ۱۰ هیولایی که به طور پیش فرض از بین هزاران DNA موجودات فضایی داخل کهکشان که درون آمنیتیریکس وجود دارد، تبدیل شود.

پس از این اتفاق بن وظیفه دارد با فضایی‌ها بجنگد و زمین را از شرّ موجودات خبیث در امان نگاه دارد؛ البته در این راه پدربزرگش با سلاح‌های خود، گون با کتاب جادویی و قدرت آنودایت (که از مادربزرگ فضایی اش به ارث برده و در دوران نوجوانی خود استفاده از آن را یاد می‌گیرد.آیا می دانید که گون در ایران.بدره.و خودش را شبیه یک پسر دهن لق به نام نیما در آورده است .

) و کوین که یک اوسمسیان است و می‌تواند جسم و انرژی را جذب کند، به او برای جنگ کمک می‌کنند.

فصل اول: بن آمیتیریکس را پیدا می کند و با افراد شرور می جنگد. در این فصل دشمن اصلی بن، یک فضایی به نام ویلگکس است؛ ویلگکس بعد از جنگ با پلامبر ها برای به دست آوردن آمیتیریکس، صدمه ی زیادی می بیند و هنگام بازسازی بدنش، نمی‌تواند با بن برای به دست آوردن آمیتیریکس بجنگد؛ برای همین افرادی را اجیر می کند تا با بن بجنگند و آمیتیریکس را پس بگیرند و برای او بیاورند. در این بین گون ، کتابی که متعلق به یکی از دشمنان بن بود را بر می دارد و با طلسم های آن ، او نیز قدرتمند می شود.

فصل دوم(Ben 10 alien force):در این فصل بن نوجوان است و کوین که از دشمنان بن بود، با کمک وی به جنگ با افراد شرور می‌پردازد ولی در مقابل، پدربزرگ بن گم می‌شود. در بخش اول این فصل دشمن اصلی بن هایبریت ها هستند. هایبریت ها که ادّعای خالصی را دارند، مغز انسان ها را با تکنولوژی فضایی شست‌وشو می دهند و گونه ی آن ها را تغییر میدهند؛چون که هایبریت ها در حال انقراض هستند قصد دارند تا کل دنیا را از بین ببرند. در بخش دوم این فصل ویلگکس برمیگردد تا با مسابقه ای با بن تن زمین را تصاحب کند.

فصل سوم(Ben 10 ultimate alien): این فصل را تقریباً می توان ادامه ی فصل ٢ نامید البتّه این فصل تغییراتی نسبت به فصل پیشین خود دارد. مثلاً در این فصل مردم درباره ی بن میدانند و در این فصل، دشمن اصلی بن اگرگور است؛ اگرگور مانند کوین میتواند جسم و انرژی را جذب کند؛ ولی فقط میتواند 0.1 انرژی را جذب کند. او از کل کهکشان پنج فضایی قدرتمند را جمع می کند و می خواهد با دستگاهی که در سیّاره ی خود ساخته آنها را با هم مخلوط کند و کل انرژی آن ها را جذب کند و قویترین فرد جهان شود!

پس از اینکه اگرگور با چند موجود فضایی ترکیب میشود؛ کوین قدرت او و قدرت آمنیتریکس را جذب می‌کند و از کنترل خارج میشود. در نیمه دوم فصل ویلگکس برمیگردد و قدرتی کیهانی جذب میکند تا جهان را تسخیر کند.

فصل چهارم(Ben 10 omnivers): بن تن هنوز یک نوجوان است و سن او در فلش بک ها ۱۱ و در داستان اصلی ۱۶ است. بن تن در این فصل با گون و کوین کار نمی‌کند.(البته گون و کوین گاهی در چند قسمت به بن کمک میکنند)

بن در سازمان پلامبر ها کار میکند و یک رفیق و همکار تمام وقت به نام روک دارد؛می توان گفت که بن در این فصل با شخص خاصّی نمی‌جنگد ولی هر ۱۰ قسمت یک دشمن اصلی دارد.

فصل پنجم(Ben 10 بازسازی شده): همانطور که از اسم این فصل پیداست این فصلی بازسازی فصل اول است و بن تازه آمنیتریکس را پیدا کرده و به سوی ماجراجویی می رود و مانند فصل اول ده ساله است.

بن ابتدای فصل با تبهکاران معمولی میجنگد ولی در پایان ویلگکس از فضا به زمین می آید تا آمنیتریکس را بدزدد.

٬٬فصل ششم(Ben 10 بازسازی شده فصل دوم)٬٬: در این فصل که ادامه فصل ۵ است بن تن میتواند به موجودات پیشرفته تبدیل شود و موجودی جدید از ارنژی خالص که جهان را به دردسر می اندازد. ویلگکس این فصل باز میگردد ولی زخمی است. سپس به دست بن کشته می شود.

منابع[ویرایش]

بن تن در بیگانه تمام عیار به بازار آمد:امدhttp://www.irdub.com/index.php/features/news/704-5

پیوند به بیرون[ویرایش]