بزرگراه شهید آبشناسان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بزرگراه شهید آبشناسان
اطلاعات مسیر
طول۵ کیلومتر (۳٫۱ مایل)
تقاطع‌های بزرگ
انتهای شرقی بزرگراه هاشمی رفسنجانی
بزرگراه اشرفی اصفهانی
انتهای غربی میدان اول شهران
خیابان شهران
موقعیت
شهرهای بزرگتهران بزرگ
سامانه بزرگراهی
بزرگ‌راه‌های ایران
آزادراه‌ها

بزرگراه شهید آبشناسان با نام پیشین بزرگراه ایران پارس بزرگراهی در غرب تهران به درازای ۵ کیلومتر است که از سوی غرب به فلکه اول شهران و از سوی شرق به بزرگراه هاشمی رفسنجانی و بزرگراه اشرفی اصفهانی پایان می‌یابد. این بزرگراه تقاطع‌هایی با بلوارهای سردار جنگل، جنت آباد و بزرگراه شهید ستاری و بزرگراه شهید باکری دارد. بزرگراه آبشناسان یکی از پرترافیک‌ترین بزرگراه‌های شهر تهران است.[۱]

ترافیک بزرگراه آبشناسان[ویرایش]

پس از ایجاد تونل نیایش و اتصال بزرگراه‌های صدر و نیایش به یکدیگر، تقاضای سفر در بزرگراه نیایش و امتداد غربی آن (آبشناسان) به‌شدت افزایش یافت. در نتیجه اعلام‌شد که هر طرحی که بتواند بخشی از ترافیک این معبر بزرگراهی را کاهش دهد، و به عنوان یک گزینه ترافیکی موازی مطرح شود، مؤثر و راهگشا خواهد بود.[۲][۳][۴]

تقاطع‌ها[ویرایش]

از شرق به غرب
بزرگراه هاشمی رفسنجانی
بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی
بلوار سردار جنگل
دوربرگردان
بزرگراه شهید ستاری
دوربرگردان
بلوار جنت آباد
بزرگراه شهید باکری
میدان اول شهران
خیابان شهران
خیابان شهید نظری
از غرب به شرق

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «دوربین‌های جدید بزرگراه‌ها در انتظار متخلفان». hamshahrionline. ۲۰۱۸-۱۱-۰۱. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۱۱-۰۱.
  2. خبرگزاری باشگاه خبرنگاران (۲۰۱۳-۰۷-۱۲). «خیابان سیمون بولیوار به بزرگراه یادگار امام (ره) می‌رسد/ بار ترافیک بزرگراه نیایش با اجرای این طرح کاهش می‌یابد». خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC. دریافت‌شده در ۲۰۱۹-۰۱-۳۱.
  3. «خیابان سیمون بولیوار به بزرگراه یادگار امام (ره) می‌رسد». روزنامه دنیای اقتصاد. ۲۰۱۹-۰۱-۳۱. دریافت‌شده در ۲۰۱۹-۰۱-۳۱.
  4. دریانوردی، سازمان بنادر و (۲۰۱۳-۰۸-۳۱). «تقاطع غیرهمسطح سیمون بولیوار به بزرگراه یادگار امام». سازمان بنادر و دریانوردی. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ فوریه ۲۰۱۹. دریافت‌شده در ۲۰۱۹-۰۱-۳۱.