بحث پیش‌نویس:نظرخواهی اصلاح الگوهای محتوای خوب و برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

باید[ویرایش]

در مورد انتخاب رنگ، نشان و نسخه‌های گوناگون هیچ حتما و بایدی وجود ندارد، هر سلیقه و نظری که مورد اجماع و استقبال جمع قرار بگیره استفاده شود، حتی به نظر بنده از تعداد نسخه‌ها هم کاسته شود بهتر است--Persia ☘ ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۸ (UTC)

@Persia: بله؛ هیچ حتماً و بایدی وجود ندارد. اگر اجماع شود که می‌خواهیم این صفحه‌ها و الگوهایشان اساساً ناهماهنگ باشند، من تأسف خواهم خورد اما به اجماع احترام خواهم گذاشت.
بحث طراحی، بحث باید و حتماً نیست. بحث زیبایی‌شناختی است. هماهنگی در طراحی، یک ارزش است. — حجت/بحث ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۴۰ (UTC)
درود حجت جان@Huji: شکی نیست و من هم منکر این حرف نیستم! ولی چرا فکر می‌کنید اجماع به سمت بی‌ارزشی و ناهماهنگی است؟ از نظر من راهی که ویکی فرانسوی در پیش گرفته از سایر ویکی‌ها به مراتب در این زمینه بهتره، من حتی پیشنهاد بازطراحی نشان‌ها رو دادم که البته با شناختی که از جامعه پیدا کردم دور از ذهن به نظر میرسه که اجماع و موافقت گردد و بهتره پیش از عمومی کردن پیش نویس فراخوانی جهت طراحی داده بشه شاید نیازی نباشه از نشان‌های طراحی شده دیگران استفاده کنیم. ارادتمند :)--Persia ☘ ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۹ (UTC)
@Persia: مثال زدم. در مثل مناقشه نیست. امید من آن است که اجماع به سمت هماهنگی باشد.
بگذریم. روش ویکی‌پدیای فرانسوی دقیقاً چیست؟ آن‌ها که کلاً دو تا ستارهٔ ساده (خاکستری و زرد) بیشتر ندارند. — حجت/بحث ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۳ (UTC)
 • @Huji: در میان تمام ویکی‌ها به نظر من ویکی فرانسوی مدت‌هاست به سمت طراحی ساده و با کیفیت داره حرکت می کنه از صفحه اصلی گرفته (که به طور اتفاقی امروز مقاله برگزیدشون البرز هست :) تا الگوها و نشان‌ها، در این مورد خاص هم دقیقاً همین منظورم بود دو نشان ساده، گویا و شیک و تمام، باید به سمت نشان‌زدایی حرکت کنیم--Persia ☘ ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۵۲ (UTC)
@Persia: حالا متوجه منظورتان شدم. نشان‌های فعلی ما دست کم در مقایسه با ستاره‌هایی که رزیتا پیشنهاد کرده، ساده‌تر هستند. اگر هدف ساده‌تر شدن باشد (که هدف بدی هم نیست) آن وقت پیشنهادی که اینجا مطرح شده حرکت در جهت معکوس آن است.
آیا ستارهٔ ساده سراغ دارید که تمام حالات مورد نیاز را دارا باشد؟ — حجت/بحث ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۴۶ (UTC)
 • @Huji: از نظر من نیازی به تمام حالات نیست اگر قرار باشه تمام حالات رو داشته باشیم همین وضعیت کنونی بهترین نوع ممکن رو داره در بین تمام ویکی‌ها، پیشنهاد داده شده فقط بابت خارج شدن از کلیشه ستاره و استفاده از نمادهای بومی بود--Persia ☘ ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۱۰ (UTC)

جدول اول[ویرایش]

@Roozitaa: جدول اول را تغییر دادم تا شامل تمام حالات باشد. لطف می‌کنید آن را تکمیل کنید؟ هم برای پیشنهاد جدید، هم برای ویکی‌های دیگر. — حجت/بحث ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۴۵ (UTC)

@Roozitaa: من مقداری صفحه را خلاصه‌سازی کردم. به جز آنچه در اینجا راجع به جدول پرسیدم، فقط یک خواهش دارم: این که صفحه را مرور کنید تا اگر آماده‌است، نظرخواهی را شروع کنیم.
شایان ذکر است که یک پیشنهاد جدید هم ارائه کردم که فقط آن رنگ قرمز را عوض کنیم به آبی یا نارنجی. — حجت/بحث ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۱۳ (UTC)
 • «ویکی‌پدیاهای مختلف، از نشان‌های مختلفی برای محتوای خوب و برگزیده استفاده می‌کنند در نتیجه هماهنگی بین ویکی‌های مختلف عملاً معنا ندارد. از نظر هماهنگی داخلی، ویکی‌پدیای فارسی چندسالی است که این هماهنگی را حفظ کرده‌است. با این حال کاربر:Roozitaa پیشنهاد دارد که شکلک‌ها را تغییر بدهیم تا ضمن حفظ هماهنگی داخلی، شباهتشان به نشان‌های ویکی‌پدیای انگلیسی بیشتر شود.» این پاراگراف بهتر است حذف شود. چون Roozitaa - Roozitaa زیاد از حد در نظرخواهی بکار رفته‌است!

در بحثی دو نفره بین من و شما بین اینکه طرح پیشنهادی جناب پرشیا کاملاً حذف شود یا با تغییر بماند، من با فرض اینکه دو پیغام شادباش همزمان می‌تواند بکار رود، مزایای تغییر ستاره را از نظر خودم برای شما مطرح کردم. جای آن در صدر نظرخواهی نیست. همچنین تنها رنگ قرمز نشانواره نیست بلکه رنگ قرمز زمینه نیز بهتر است تغییر یابد. در مورد پیشنهاد جدید شما با رنگ نارنجی چندان موافق نیستم اما رنگ آبی مناسب است. در ضمن من حتی یک بار افتخار این را نداشتم که این ستاره ای ساده زرد رنگ را به عنوان شادباش دریافت کنم و نمی‌توانم بپذیرم که به کار بردن این ستاره ساده در شادباش یک رسم چند ساله و هماهنگ شده در ویکی فارسی بوده‌است. Roozitaa (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۳۷ (UTC)

انتخاب اندازه و شکل کادر[ویرایش]

شادباش خوبیدگی

{{{1}}}

کادر را هم بهتر است در موردش تصمیم گرفته شود می‌توان آن را عمودی هم در نظر گرفت البته به این نمونه رنگ زمینه و حاشیه رنگی هم افزوده خواهد شد. در مورد سایز آن هم سایزی کادری که در حال حاضر به کار برده می‌شود نسبت به تمامی میان ویکی‌ها pt:Wikipédia:Userbox/AD بسیار بزرگتر است. Roozitaa (بحث) ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)

@Roozitaa: من فکر می‌کنم که خودتان را گیج کردید. مثالی که از ویکی‌پدیای پرتغالی زدید معادل الگوی شادباش نیست؛ معادل الگو:کاربر برگزیده است. — حجت/بحث ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)
 • نکته اصلی این موضوع بود که آیا همین اندازه کنونی خوب است یا کوچکتر شود. الگو:مشارکت‌کننده برگزیده قبلاً پس از برگزیدگی به کاربران فرستاده می‌شد. به نظرم در ویکی انگلیسی یا پرتغالی مثل قدیم‌های ما این الگو پس از برگزیدگی به کاربران فرستاده می‌شود en:Template:User FA. نظر شما چیست میان‌ویکی شادباش‌ها یا پیام پس از برگزیدگی غیر از این چه می‌تواند باشد؟ لطفاً به این صفحه کاربری en:User:Auntieruth55 نگاهی بیاندازید.Roozitaa (بحث) ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)
 •  نظر: بهتره در کنار پیام شادباش نشان برگزیده (فقط برای مقالات برگزیده) هم داشته باشیم و نشان حتما اهدا شود. شادباش جنبه اهدا نشان نداره و بیشتری حالت تبریک و خبریه--Persia ☘ ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۱۵ (UTC)

نشان پیشنهادی برای طراحی[ویرایش]

فقط به صورت نمادین و ازمایشی استفاده شده--Persia ☘ ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۲۳ (UTC)

@Persia: ممنون از پیشنهاد. این پیشنهاد هم در مغایرت با ایدهٔ خودتان در بالاست که به نفع ساده‌سازی صحبت کردید. — حجت/بحث ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۴۷ (UTC)

نشان پیشنهادی[ویرایش]

درود و سلام. از اینکه من حقیر در این بحث شرکت می‌کنم پوزش می‌طلبم. نظر من این است که بایدی وجود دارد که ما را به استفاده از ستاره وادار میکند؟ اگر این گونه نیست می توان از «بته‌جقه» که طرحی ایرانی و بسیار زیباست استفاده کنیم. چند طرح دیگر هم هست که اجازه درج پیوند بیرونی نیست که قابلیت هماهنگ سازی بالایی دارند.

سلام دوباره.
چنان که پیشنهاد شد، می‌توان از «بته‌جقه» برای ساخت این نشان‌ها استفاده کرد اما از آن‌جا که این طرح توانایی زیادی برای هماهنگ سازی ندارد من چند طرح که امروز ساختم را پیشنهاد می کنم.
نشان‌های پیشنهادی
نام نشان طرح پیشنهادی × نام نشان طرح پیشنهادی × نام نشان طرح پیشنهادی
مقالهٔ خوب خوب.png × نامزد خوبیدگی نامزد خوب.png × بازبینی خوبیدگی بازبینی خوبیدگی.png
مقالهٔ برگزیده برگزیده.png × نامزد برگزیدگی نامزد برگزیده.png × بازبینی برگزیدگی بازبینی برگزیدگی.png
فهرست برگزیده فهرست برگزیده.png × نامزد فهرست برگزیده نامزد فهرست برگزیده.png × بازبینی فهرست برگزیده بازبینی برگزیدگی فهرست.png

۰۱۰۰۱۱۰۱۰۰۱۰۱۱۱۰۰۱۰۰۰۰۰۱ (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۰ (UTC)

@فراموش شده: لطفاً توجه کنید که نشان اصلی باید در اندازهٔ ۱۵ پیکسلی هم خوب دیده شود. الان این «نقطه نقطه» که برای فهرست به کار برده‌اید در ابعاد کوچک (مثل فهرست برگزیده.png) خوب دیده نمی‌شود. شاید بهتر باشد که کلش را به چهار نقطه تقلیل بدهید که حالت مربع‌طور کنار هم قرار دارند. همچنین پیشنهاد می‌کنم که فاصلهٔ تکهٔ کنده شده برای حالت «نامزد» را از بقیهٔ طرح بیشتر کنید؛ چون خود طرح حاوی فاصله است، الآن تمایز این فاصلهٔ بیشتر از فاصله‌های دیگر، کافی نیست. — حجت/بحث ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۵ (UTC)
درود.
تصاویر بروزرسانی شدند.
ضمنا فایل های svg هم موجود هستند. آنها را چگونه بارگذاری کنم که با این تصاویر به هم متصل باشند؟ ۰۱۰۰۱۱۰۱۰۰۱۰۱۱۱۰۰۱۰۰۰۰۰۱ (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)
و یک چیز دیگر‌ و آن اینکه می‌توان برای نشان های بازبینی نیمی از نشان را با شفافیت ۸۰ و نیمی را با شفافیت ۰ (اپاسیتی ۲۰ و اپاسیتی ۱۰۰) تغییر داد. ۰۱۰۰۱۱۰۱۰۰۱۰۱۱۱۰۰۱۰۰۰۰۰۱ (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)

پیشنهاد Persia[ویرایش]

@Persia: در خصوص نشانی که پیشنهاد کردید، لطفاً (۱) پس‌زمینه‌اش را بردارید (از قالب JPG استفاده نکنید بلکه از PNG یا حتی بهتر، از SVG استفاده کنید)؛ و (۲) نشان‌های پیشنهادی‌تان برای حالات «نامزد» و «بازبینی» را هم بسازید. — حجت/بحث ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۵ (UTC)

@Huji: راستش طراحی نکردم تصویر اصلی رو ویرایش کردم و تغییر رنگ دادم و امیدوارم علاقه‌مندی پیدا بشه و تغییرات لازم رو با طراحی مناسب قرار بده--Persia ☘ ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۱۲ (UTC)
@Samuel T.Owen: ببخشید برای نسخه های «نامزد» و «بازبینی» هم زحمتش رو می کشید هر جور که خودتون سلیقه به خرج دادید مشکلی نیست--Persia ☘ ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۰۲ (UTC)

@Persia: با تشکر از وقتی که صرف کردید، به نظر رنگ نشانواره برگزیده و خوب به جنس مدال‌های فلزی است و نشانواره فهرست به مانند گل شده‌است اگر مایل بودید نشانواره فهرست را به رنگ سربی یا مسی هم بسازید. فعلاً که در مرحله پیشنهاد هستیم، هر چه به نظرم می‌آید می‌گویم. شخصاً سایه روشن هم داشته باشد بیشتر دوست دارم. چون چه سنگواره نیلوفر شکل که از آن الگو گرفته‌اید و چه مدال فلزی در اثر حکاکی سایه و روشن در آن ایجاد می‌شود.Roozitaa (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)

@Roozitaa: چشم--Persia ☘ ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۶ (UTC)
@Persia:

۶ مورد اخیر امیدوارم خوب باشد -- آرتا SATO ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۳۵ (UTC)

 • @Samuel T.Owen: بازم ممنون عالیه 🙏--Persia ☘ ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۶ (UTC)
 • @4nn1l2: فکر کنم باید دعوت کنم هنرتون رو اینجا هم ببینیم :) --Persia ☘ ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۶ (UTC)

شادباش[ویرایش]

 • برگزیدگی مقاله


Lotus 1.svg شادباش برگزیدگی مقاله
به پاسِ قدردانی از همکاری‌تان جهت ارتقا کیفیت مقاله [[{{{1}}}]] و کسب درجه برگزیده، این نشان به شما تقدیم می‌گردد. باشد که مشارکت‌هایتان در پروژه محتواهای برگزیده پایدار باشد.


Lotus 1.svg شادباش برگزیدگی مقاله
به پاسِ قدردانی از همکاری‌تان جهت ارتقا کیفیت مقاله [[{{{1}}}]] و کسب درجه برگزیده، این نشان به شما تقدیم می‌گردد. باشد که مشارکت‌هایتان در پروژه محتواهای برگزیده پایدار باشد.


 • برگزیدگی فهرست


Lotus 2.svg شادباش برگزیدگی فهرست
به پاسِ قدردانی از همکاری‌تان جهت ارتقا کیفیت فهرست [[{{{1}}}]] و کسب درجه برگزیده، این نشان به شما تقدیم می‌گردد. باشد که مشارکت‌هایتان در پروژه محتواهای برگزیده پایدار باشد.


Lotus 2.svg شادباش برگزیدگی فهرست
به پاسِ قدردانی از همکاری‌تان جهت ارتقا کیفیت فهرست [[{{{1}}}]] و کسب درجه برگزیده، این نشان به شما تقدیم می‌گردد. باشد که مشارکت‌هایتان در پروژه محتواهای برگزیده پایدار باشد.
 • خوبیدگی مقاله


Lotus 3.svg شادباش خوبیدگی مقاله
به پاسِ قدردانی از همکاری‌تان جهت ارتقا کیفیت فهرست [[{{{1}}}]] و کسب درجه خوب، این نشان به شما تقدیم می‌گردد. باشد که مشارکت‌هایتان در پروژه محتواهای برگزیده پایدار باشد.


Lotus 3.svg شادباش خوبیدگی مقاله
به پاسِ قدردانی از همکاری‌تان جهت ارتقا کیفیت فهرست [[{{{1}}}]] و کسب درجه خوب، این نشان به شما تقدیم می‌گردد. باشد که مشارکت‌هایتان در پروژه محتواهای برگزیده پایدار باشد.

PNG[ویرایش]

یک مشکلی که به نظرم باید به آن اشاره بشود این است که نشان‌هایی مثل File:Cscr-featured1.png، پی‌ان‌جی هستند (البته این مورد خاص یک نسخه SVG هم دارد، ولی در مورد همه صادق نیست). به نظر من SVG بودن را باید از ملزومات به حساب آورد تا بعداً در استفاده در اندازه‌های مختلف، با مشکل مواجه نشویم (و در کنار این، PNG در نمای تلفن همراه خیلی بی‌کیفیت نمایش داده می‌شود). نکته مثبت این که از قبل File:Cscr-featured.svg موجود است و فقط (در صورت اجماع روی این طرح) نیازمند تغییر رنگ خواهد بود. احمدگفتگو ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۵۵ (UTC)

تعریف هدف[ویرایش]

 • @Huji: هدف از نظرخواهی اصلاح الگوهای محتوای خوب و برگزیده؛ به این صورت بیان شده‌است که «هدف این نظرخواهی عبارت است از افزایش هماهنگی بین نشان‌واره‌ها و الگوهای مختلفی که در ارتباط با محتوای خوب و برگزیده به کار می‌روند.»

در صورتیکه هدف من سازمان دادن و طراحی و انتخاب پیامی بود که بعد از خوب یا برگزیده شدن مقاله و فهرست و درگاه به کاربران فرستاده می‌شود.

در ضمن چون از به امور فنی وارد نیستم، ممکن است در درک موضوعات اشتباه کنم اما می‌توانم از شما بپرسم که چرا الگو:مشارکت‌کننده برگزیده را کنار گذاشتید؟ Roozitaa (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۵۵ (UTC)

@Roozitaa: هدف را می‌توان گسترش داد که شامل منظور نظر شما هم باشد. دقیقاً چه تغییری در متن مد نظرتان است؟
الگویی که نام بردید را کنار نگذاشته‌ایم. اما باز هم با هدف «هماهنگی» با باقی روال‌ها، الگوهایی که یکدست هستند (شادباش خوبیدگی و شادباش برگزیدگی) را ترجیح داده‌ایم. به نظر من الگویی که نام بردید هم با کمی اصلاح (از نظر نشان‌واره‌اش و نیز رنگ‌بندی‌اش) می‌تواند با باقی روال‌های برگزیدگی هماهنگ شود. — حجت/بحث ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۰۳ (UTC)
 • @Huji: جایگزین کردن الگو:مشارکت‌کننده برگزیده با الگوی شادباش در سرصفحه توسط شما در نتیجه در سرصفحه خطاب به جمع‌کننده آمده‌است که «فرستادن تبریک بوسیلهٔ {{شادباش برگزیدگی|عنوان مقاله}} الزامی‌است.» من با آمدن این توصیه که تنها یک پیام به هر نامی که می‌خواهد نامیده شود به جمع‌کننده توصیه شود به شدت موافقم هستم و هرج و مرج در فرستادن پیام را جایز نمی‌دانم. اما به تازگی متوجه شده‌ام که طرح پیامی که به کاربران پس از جمع‌بندی فرستاده می‌شده به غیر از سال گذشته همواره مستقل از بقیه اجزای این پروژه بوده‌است. Roozitaa (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۰۸ (UTC)
  @Roozitaa: آن متن را باید اصلاح کنیم. باید بگوید: فرستادن تبریک الزامی است. می‌توانید از فلان الگو استفاده کنید». — حجت/بحث ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۵۰ (UTC)
  @Roozitaa: ✔Y انجام شدحجت/بحث ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC)
 • @Huji: منظور من از چرا کنار گذاشتید جمله معترضه نبود فقط از لحاظ برتری طراحی و فنی پرسش کردم. همان‌طور که گفتم بهتر است فقط یک الگو در جمع‌بندی توصیه شود. نکته اینجاست که شما الگوی قبلی را کنار گذاشتید زیرا که با ساخت یک الگوی دیگر به دنبال هماهنگی نشانواره بوده‌اید. با توجه به اینکه این تغییر اولین بار نیست که صورت گرفته منظور شما از اینکه «الگوهای شادباش که در زمان خوبیدگی/برگزیدگی به کاربران اعطا می‌شوند، جانشانی می‌شوند در نتیجه اگر الآن نشان‌واره‌ها را تغییر بدهیم بین شادباش‌های قبلی و جدید تفاوت ایجاد می‌شود.» چیست؟ الگو:مشارکت‌کننده برگزیده جانشانی نمی‌شده‌است اما این الگو جانشانی می‌شود؟ خلاصه به نظر می‌توان الگوی شادباشی انتخاب کرد که طرحش کاملاً مستقل باشد که نظم قبلی به هم نریزد و مجبور نشویم کلی کار انجام بدهیم تا نشانواره‌ها را در صفحات مربوط تغییر دهیم. نظر شما در این مورد چیست؟ Roozitaa (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۰۴ (UTC)
  @Roozitaa: بله. الگوی قبلی همیشه جانشانی نمی‌شده. نتیجه آنکه وقتی به اینجا و [[ویژه:پیوند_به_این_صفحه/الگو:مشارکت‌کننده_برگزیده|اینجا می‌روید حدود صد صفحه می‌بینید که در آن الگو بدون جانشانی استفاده شده‌است. در مقابل، ویژه:پیوند_به_این_صفحه/الگو:شادباش_برگزیدگی هیچ صفحهٔ بحث کاربری که در آن این الگو تراگنجایش شده باشد نشان نمی‌دهد (که یعنی در تمام صفحه‌های بحث کاربر، جانشانی شده‌است). — حجت/بحث ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۱۶ (UTC)
 • @Huji: در این فرصت بهتر است شادباش درگاه برگزیده هم در نظر گرفته شود. به نظرم بعد از نظرپرستی در صفحه جمع‌بندی فقط شادباش انتخاب شده را پیشنهاد دهید. باز هم سوالم را تکرار می‌کنم، من به خوبی به یاد دارم که این پیامی که به کاربران بعد از برگزیدگی و غیره به کاربران فرستاده می‌شود چند بار تغییر کرده‌است. این بار نخست نیست. برای اینکه نظم بقیه قسمت‌ها حفظ شود و وقت تلف نشود، به نظرم فقط یک پیام شادباش مستقل همان‌طور که قبلاً هم مستقل بوده طراحی شود. نظر شما چیست؟ Roozitaa (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۳۴ (UTC)
  @Roozitaa: یعنی شما معتقدید که همان الگو:شادباش برگزیدگی که در حال حاضر مرسوم است (و با الگو:شادباش خوبیدگی و الگو:شادباش برگزیدگی فهرست هم تناسب ظاهری دارد) را فقط استفاده کنیم؟ — حجت/بحث ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۴۱ (UTC)
 • @Huji: بله فقط یکی به جمع‌کننده توصیه شود نه دو تا، در حال حاضر هنوز تصمیمی گرفته نشده‌است همین الگو:شادباش برگزیدگی و الگو:شادباش خوبیدگی بهتر است توصیه شود. اینها مشکلی ندارند. مشکل در مورد فهرست است:
 • اگر شما مایل تغییر نشانواره ستاره فهرست برگزیده نیستید می‌توان رنگ زمینه را از قرمز کم رنگ به بنقش تغییر داد.
Symbol star5.svg شادباش برگزیدگی فهرست
به پاسِ همکاری‌تان با ویکی‌پدیا و برگزیده کردن فهرست [[{{{1}}}]] این نشان به شما تقدیم می‌گردد. امیدوارم مشارکت‌هایتان در محتواهای برگزیده مستدام باشد.
 • اگر ستاره آبی باشد به این شکل می‌شود.
Symbol star blue.svg شادباش برگزیدگی فهرست
به پاسِ همکاری‌تان با ویکی‌پدیا و برگزیده کردن فهرست [[{{{1}}}]] این نشان به شما تقدیم می‌گردد. امیدوارم مشارکت‌هایتان در محتواهای برگزیده مستدام باشد.

اگر نارنجی باشد به این شکل. رنگ زمینه نارنجی خیلی کمرنگ به قرمز کمرنگ شباهت دارد برای همین رنگ زمینه زیاد کم رنگ نیست.

Symbol star6.svg شادباش برگزیدگی فهرست
به پاسِ همکاری‌تان با ویکی‌پدیا و برگزیده کردن فهرست [[{{{1}}}]] این نشان به شما تقدیم می‌گردد. امیدوارم مشارکت‌هایتان در محتواهای برگزیده مستدام باشد.

بنابر این به نظر من دو راه را می‌توان انتخاب کرد،

 1. انتخاب رنگ‌بندی جدید برای شادباش فهرست وسلام!
 2. طراحی آزادانه و مستقل از دیگر صفحات پروژه فقط برای شادباش برگزیدگی مقاله، فهرست، درگاه و همچنین خوبیدگی

در این صورت لازم نیست نشانواره‌ها را کلاً عوض کنیم که به قول شما کار اضافی تولید شود. Roozitaa (بحث) ‏۲۳ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۵ (UTC)

@Roozitaa: یعنی کلاً بحث تغییر نشان‌واره را بی‌خیال شویم؟ صرفاً رنگ قرمز را به آبی تغییر بدهیم؟ اگر همین کافی است که مسیر مشخص و کوتاه است. بگویید تا برویم. — حجت/بحث ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۲۵ (UTC)
 • @Huji: همان‌طور که گفتم این هم یک گزینه است. گزینه دوم اینست که طرح‌های جدید کاربران مستقل و بدون بهم ریختن طرح صفحات مربوط، مثل شادباش‌هایی که جناب پرشیا یا دیگران پیشنهاد می کنند مورد نظرخواهی قرار بگیرد. Roozitaa (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۳۸ (UTC)

نتیجه[ویرایش]

@Huji: این بحث را لطفاً جمع‌بندی بفرمائید.Roozitaa (بحث) ‏۲ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۳۵ (UTC)