بحث:ربودن مخالفان سیاسی توسط جمهوری اسلامی ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کاربر:پاتريشيا67 این مقاله چرا به پیش‌نویس منتقل شد؟ ‏Hanooz ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۲۴ (UTC)

@Hanooz: مقاله کامل نیست. Patricia (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۳۴ (UTC)
چرا کامل نیست؟ ۳۰ کیلوبایت مقاله با حدود ۴۰ منبع چه باید داشته باشد که کامل باشد؟ آیا همهٔ مقاله‌های ویکی‌پدیا باید «کامل» باشند؟ طبق کدام سیاست/رهنمود؟ ‏Hanooz ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۳۷ (UTC)
@پاتريشيا67Hanooz ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۸ (UTC)
@Hanooz: کامل بودن مقاله با کیلو بایت و تعداد منبع لحاظ نمی‌شود. لحن لید و مقدمه مدخل مغایر پروتکل ویکیفا است. اینجا وبلاگ شخصی نیست. این مدخل را ببینید.حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران. لحن این مدخل را با مقاله به پیش نویس رفته مقایسه کنید. Patricia (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)
@پاتريشيا67 بالاخره معلوم نشد مشکل مقاله چیست. یک بار می‌گویید کامل نیست، یک بار می‌گویید منابع معتبر ندارد، یک بار هم می‌گویید لحنش مشکل دارد. لطفاً مشخص کنید طبق کدام معیار مقاله را حذف و به پیش‌نویس منتقل کردید. ‏Hanooz ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۶ (UTC)
@Hanooz: نیت یابی مکنید. در جواب شما واضح پاسخ دادم. دگر آنکه بین حذف مقاله و انتقال به پیش نویس فرسنگ ها فاصله است. Patricia (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۹ (UTC)
@پاتريشيا67: تعریف جدیدی از نیت یابی را در اینجا از شما مشاهده کردم. لطفاً دربارهٔ کنشی که انجام دادید در بحث همین نوشتار دلایل کافی خود را توضیح دهید تا اختلاف حل شود. لطفاً برای بنده نیز 'مقدمه مدخل مغایر پروتکل ویکیفا است' را به صورت ساده‌تر با پیوند به رهنمود مربوطه توضیح دهید. اگر مقاله کامل نیست درخواست حذف زماندار کنید، اگر منابع معتبر ندارد درخواست منبع بیشتر کنید، اگر لحن و بی‌طرفی مقاله مشکل دارد برچسب لحن و عدم بی‌طرفی بزنید، به هر حال هر مشکلی که دارد برچسب مربوط به آن را کم نداریم. اگر هم موضوع سرشناسی ندارد به نبح بفرستید. از نظر من که این نوشتار را ایجاد کردم مقاله مشکلی ندارد که بخواهم آن را کم و افزون کنم البته مقاله هنوز ظرفیت گسترش را دارد ولی این که دلیل کنشتان را کامل نبودن مقاله عنوان کردید استدلال عجیبی است که از یک ویکی‌بان انتظار نمی‌رود. لید دستگیری، زندان و شکنجه در جمهوری اسلامی ایران و مخالفان جمهوری اسلامی ایران به هیچ منبعی اشاره ندارد و کلا تمام نوشتارهایی که در زمینه نقض حقوق بشر توسط ج.ا هست، لحن و بعضا وزن مناسبی ندارند. به هر حال هر چیز بد بد است و هر چیز خوب خوب، انتظار دارید لید یک مقاله که موضوع آن دربارهٔ اقدامات ضد حقوق بشری حکومت ج. ا است چگونه باشد؟ با سلام و صلوات شروع شود و با شک و تردید و اما و اگر و تکذیب آمیخته شود و با سپاس و خسته نباشید تمام شود؟ اینجا ویکی‌پدیا هست و مدیران و شاید کاربرانی که با مشارکت‌های من آشنا باشند می‌دانند که من در انتخاب ایجاد نوشتارهایم به صورت درهم و بی‌طرف عمل می‌کنم و صرفاً ایدئولوژی خودم را ملاک مشارکت در گسترش ویکی‌پدیا قرار نمی‌دهم. بلکه این کنش و توضیح شما در دفاع آن است که وپ نیت یابی را زیر سئوال می‌برد. دگر آنکه بین حذف مقاله و انتقال به پیش‌نویس فرسنگ‌ها فاصله نیست. فلز (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۲ (UTC)
@فلز: باعث افتخار بنده است که عمدتا بین همکاران به کاربری که فحن دارد، بسیار اهل تعامل و کار گروهی است واینگونه توسط ویرایشگران کارکشته سامانه آموزش یافته، شناخته شده‌ام. از شما می خواهم که برمن منت بگذارید و روا دار باشید. آنچه من برای شاهد مثال اشاره کردم مربوط به مدخل حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران بود نه دو مدخلی که حضرتعالی فرمودید. کنش من در جهت بهبود مقاله بود. نه این مقاله که هر مدخلی. از جانب من نیز سخن نگوئید و انتظارات مرا برنشمرید. تصمیم من بازنویسی و ویراست لید بود. که بارها و بارها برای مدخل‌های مختلف طبق پروتکل انجام دادم. Patricia (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۳۶ (UTC)
  • @پاتريشيا67: عزیز سلام، نظر به اهمیت مقاله، من نیز آنرا بررسی کردم، اما همانطور که جناب هنوز گفته‌اند، اشکالی که شایسته به پیش‌نویس بردن مقاله باشد ندیدم، و پاسخ شما را نیز قانع کننده نیافتم، هیچ مقاله‌ای را بخاطر ناقص بودن لید مقاله به پیش نویس نمی‌برند. اگر بنظرتان لحن مقاله مناسب نیست، می‌توانید برچسب لحن بیافزایید، ولی انتقال به پیش‌نویس را کنش مناسبی نمی‌بنیم، و تاثیر سوء آن می تواند رنجش و دلسرد شدن کاربران بشود. برایتان آرزوی موفقیت بیشتر دارم، سرفراز باشید. Shahab760 (بحث) ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۳۰ (UTC)
@Shahab760: درود بر شهاب عزیز. دغدغه همکار (یا همکاران عزیز) در نگارش این مقاله و وقت و کوششی که برای ایجاد آن مبذول داشتند جز ارتقا دانشنامه نبوده است و من نسبت به آنها مهر دارم. کنش من برای بهتر شدن مقاله بود. خود را ملزم به وپ:شهروندی و وپ: نزاکت میدانم در اولین فرصت این لید را بازنویسی میکنم. اگر هم کنش من را ویرایشگر دیگری برگردان کند من اعتراضی ندارم. Patricia (بحث) ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)
@Hanooz سلام. گمان کنم کاربر پاتریشیا دلسوزانه عمل کردند تا مقاله به ناگهان برچسب ناخواسته نخورد. به نظر من الان بهتر شده است و قابل انتقال. البته تصمیم با خودتان اگر هنوز کار دارد گفتگو کنید و انجام دهید. Gharouni Talk ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۲۸ (UTC)
سلام. مشکل اصلی این‌جا به نظر من نداشتن معیار است. مقاله‌ بی‌جهت از فضای اصلی حذف شده. ‏Hanooz ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۴۷ (UTC)
@Gharouni: جناب قارونی گرامی از حسن نیت شما ممنونم و نسبت به آن مهر دارم. این دومین مراوده من با حضرتعالی است .اولی در در دوش اخیر من بود. در رابطه با این بحث از رهنمودهای معلمم جناب @Jeeputer: نیز استفاده کردم که سبب دانش‌افزایی من شد. لید را ویراست کردم و سه منبع انگلیسی هم اضافه شد. و برای انتقال به فضای نام آماده است. Patricia (بحث) ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۵۹ (UTC)