بحث الگو:گویش و لهجه کردی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مدرك در الگو لازم نيست، اگر مدرك لازم باشد بايد در متن همان مقالات اصلى بيايد و نه در الگو.wikidoost ‏۱۵ آوریل ۲۰۰۹، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)

زبان‌های کردی![ویرایش]

این زبان‌های کردی به چه معنا است. مگه چند تا زبان کردی داریم. اگر این‌ها اجزای زبان کردی هستند که یا لهجه هستند یا گویش. اگر هم مشخصات یک زبان رو دارند که زبانی از زبان‌های کردی نیستند. مگه یک زبان میتونه شامل چند زبان باشه. اگه منظورتون هم زبان‌های اقوام کرد(از نگاه نژادی و نه زبانی) است که باید بنویسیم زبان‌های کردها(کردان)--هریوا ‏۱۹ مهٔ ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۲۹ (UTC)

الگو را بر طبق معیارهای علمی و زبان‌شناسی اصلاح کردم. --چالاک ‏۳ نوامبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۱:۵۰ (UTC)

حذف فله ايى منابع[ویرایش]

حذف فله ايى منابع كه چى بشود؟؟ojanfar ‏۱۲ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۱۶ (UTC)

گورانی و زازا جزء کردی نیست. منبع‌ها هم باید در خود مقالات ذکر شود (آن هم منابع معتبر، نه هر چیزی). Alefbe ‏۱۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۰۰:۳۰ (UTC)
اينها همه

اتنولوگ، بریتانیکا، آکادمی زبان کردی، منابع معتبرى هستند. شما هم بيش از اين منابع معتبر را حذف نكنيد. درست كردن الگو هم مثل مقالات منابع لازم دارند و گرنه هر كسى به ميل خود الگويى درست مى كند بى منبع، مثل همين ويرايشى كه شما براى بار Nام واگردانى كردى.

اتنولوگ سايت عمومى زبان شناسى است. بريتانيكا دانشنامه ايى است وزين و معتبر و سايت (*آکادمی زبان کردی) هم سايت تخصصى زبان شناسى ويژه زبان كردى است كه مقالاتش را به سه زبان كردى، فارسى و انگليسى منتشر مى كند. اگر اين سايت و مطالب آن به دلخواه شما نيست و با مرام و بينش شما همخوانى ندارد باز هم دليل حذف نمى شود.ojanfar ‏۲۳ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۰۱ (UTC)

حذف فله ايى مطا لب[ویرایش]

مدير مانى گرامى، حذف مطالب الگو، بدون بحث و فحث كه چى بشه، شيوه كار شما غلط است و در ويكى فارسى مرسوم نيست بدون بحث از اين قبيل كارها كرد. حداقل به عنوان مدير حفظ ظاهر كنيد و با بحث و دليل و سند پيش برويد.ojanfar ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۴۵ (UTC)

می‌خواهید دوباره درگیر شوید؟ باز هم از این چیزها می‌نویسید: «حداقل به عنوان مدير حفظ ظاهر كنيد»؟! مطمئنید که دوباره هم‌چنان به دنبال درگیری هستید؟ علاقه به درگیری دارید؟--ماني ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۵۰ (UTC)

جنوبی شمالی[ویرایش]

درود. برای اثبات وجود داشتن تقسیم‌بندی زبان‌شناختی کردی به شمالی و جنوبی و وسطی و ... منابع معتبر زبان‌شناسانه (نه منابع غیر زبان‌شناسی) بیاورید تا بشود به الگو اضافه کرد.--ماني ‏۲۷ آوریل ۲۰۱۰، ساعت ۱۷:۳۳ (UTC)