بحث الگو:قتل‌های زنجیره‌ای ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این الگو نامش مسخره است. ما قتل های زنجیره ای داشتیم نه کشتارهای زنجیره ای. لوث کردن یک موضوع به بهانه ی پارسی سازی واقعا مسخره است.--66.36.229.80 ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۲۰:۲۰ (UTC)

بنده نیز با شما موافقم. این کارها معنی نمی‌دهد و به نظرم تنها دلیلش عرب‌ستیزی است. سالیان سال است که فرهنگ عرب و ایرانی با هم مخلوط شده و زبانمان هم از آن تأثیر گرفته. واقعیات را بپذیرید. باید «قتل» نامگذاری شود. چون بیشتر با این نام از این واقعه یاد می‌کنند.--▬ شهروز▬ (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۲، ساعت ۲۲:۲۷ (UTC)

آوردن پیوند قرمزی که احتمال می‌رود سرشناس نباشد[ویرایش]

en:WP:NAV

Red links should be avoided unless they are very likely to be developed into articles, and even if they do, editors are encouraged to write the article first.

آوردن پیوندهای قرمز جز در مواردی که احتمال زیادی برود آن پیوندها در آینده تبدیل به مقاله می‌شوند جایز نیست، حتی در این صورت هم از ویرایش‌گران دعوت می‌شود ابتدا آن مقاله‌ها را ایجاد کنند، سپس آن را به جعبهٔ ناوبری بیفزایند. (واگردانی شد) — دالبا (گفتگو) ۱۸ فروردین ۱۳۹۱/ ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۳۵ (UTC)

کار شما عیننا خرابکاری است.این الگو در نتیجه زحمت ویرایشگران بسیاری بوده و من اجازه نخواهم داد زحمات آنها را بر باد دهید.مقاله قتل های زنجیره ای را خوب بخوانید تا متهمان رسمی را در متن مقاله ببینید. نمی توانیم دو متهم را نام ببریم و بقیه را فاکتور بگیریم چون مقاله هنوز ندارند!!!چنین کاری تحریف وقایع است.در ضمن به شما اجازه نخواهم داد چه زحمت ویرایشی خودم چه زحمات دیگران را ازبین ببرید.امیدوارم واگردانی نکنید--یا علی (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۰:۵۵ (UTC)

Mehrshad.paksirat گرامی لازم نیست با عصبانیت برخورد کنید. کاربران دیگر هم مانند شما در جهت بهبود دانشنامه تلاش می‌کنند. افرادی که نامشان قرمز است احتمالا همگی سرشناسی لازم را دارند چرا که آنقدر مهم بوده‌اند تا ترور شوند! سعی کنید منبعی برای این نامها در همینجا (صفحه بحث) ذکر کنید و یا بهتر از آن اینست که مقاله‌هایشان را بسازید. به نظر من با ذکر منبع در همینجا، آمدن نام آنها در الگو مشکلی نمی‌دارد هرچند دالیا بی‌راه نمی‌گوید. خونسردی خود را حفظ کنید --Taranet (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۰۶ (UTC)

عصبانی نشدم منتها فقط ناراحتم چرا در ویکی پدیا بعضی ها به جای تکمیل کردن به حذف کردن می اندیشند! این الگو ماه هاست بی سروصدا وجود داشته فقط از وقتی که من تصمیم گرفتم تکمیل ترش کنم متاسفانه بعضی از کاربران سنگ اندازی میکنند!دیروز مثلا یکی اومد خنثی کرد گفت "منم میتونم صدها اسم اضافه کنم " فقط نااگاهیه که باعث میشه یک نفر این حرف رو میزنه ! من خودم هیچ وقت در مورد چیزی که اطلاعات ندارم ویرایش انجام نمیدم.اگر ما بیایم جلوی متهمان رسمی که 15 نفرند فقط اون دو نفری را بنویسیم که مقاله دارند درست نیست چون اطلاعات غلط به خواننده دادیم چون متهام رسمی 15 نفرند نه 2 نفر!در ضمن شاید در بین خوانندگان مقاله کسی باشه که اطلاعات از این افراد داشته باشه و وقتی ببینه مقاله براشون ساخته نشده دست به کار بشه و به تکمیل پروژه کمک کنه.--یا علی (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۲۶ (UTC)

در مورد منبع فراموش کردم در این سایت چند پاراگراف آخر این اسامی ذکر شده--یا علی (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۴۷ (UTC)

طبیعی است، همیشه در نوشتارهایی که مطالبی بدون منبع اضافه می‌شود، کاربران دیگر نیز ویرایش‌هایی طبق نظر خودشان انجام می‌دهند مثلا واگردانی می‌کنند و قصدشان لزوما سنگ اندازی نیست. به ویژه نوشتارهای دینی و سیاسی که بسیار حساس هستند.--Taranet (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۱:۴۸ (UTC)
ممون از معرفی منبع. اما بعید می‌دانم آدم‌کش اجیر شده سرشناسی لازم را برای ماندن در الگو داشته باشد.--Taranet (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)

اولا این اسامی را بنده اضافه نکردم این ها ماه هاست در الگو موجودند.در ثانی این متهمان افراد عادی نبودند که پولی بگیرند و آدم بکشند این افراد سال ها در ارگان های مختلف و دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی سمت داشتند.این اسامی اگرچه نقش دست چندم را در قتل ها بازی میکردند اما تنها افرادی هستند که در این وقایع رسما دادگاهی شدند و اسمشان ماه ها در روزنامه های کثیرانتشار آمده است و به همین اندازه که فقط اسم آنها برده شود سرشناسی دارند.اما اینکه اونقدر سرشناسند که برای آنها مقاله تشکیل شود یا نه اون بحث دیگری است که حذف این اسامی را توجیه نمیکند چون اطلاعات الگو قتل های زنجیره در آنصورت ناقص خواهد شد فقط میتوان آنها از حالت پیوند درآورد.--یا علی (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۵۲ (UTC)

الگوهای ناوبری از اسمش پیداست، یعنی اینکه یک سری مقاله در ویکی‌پدیا وجود داره و قرار بین آن‌ها سوئیچ انجام شه. قرار نیست ما بین چیزهایی که وجود نداره سوئیچ انجام بدیم. دوست من اگر این افراد دارای سرشناسی لازم هستند مقالهٔ آن‌ها را بساز و پیوند آن را در الگوی ناوبری قرار بده.ICEAGE (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۲۰:۵۴ (UTC)

دوستان کسی نمی‌خواد چیزه بگه، همه تایید می‌کنند که پیوندهای قرمز در الگوهای ناوبری نباید وجود داشته باشند؟ICEAGE (بحث) ‏۸ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۰۶:۳۴ (UTC)

پس همه موافقید. واگردانی شد. ICEAGE (بحث) ‏۱۰ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۰۷:۱۸ (UTC)

علی اکبر ولایتی در الگو[ویرایش]

لطفا اگه منبعی برای بودن علی اکبر ولایتی در گروه متهمان قتل های زنجیره ای وجود دارد بیان کنید.
یا حق: ^-^دانیال بحث ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۴۲ (UTC)

وپ:اثبات#مسئولیت ارائه منبع
^-^دانیال بحث ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۲۹ (UTC)