بانک مهر اقتصاد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بانک مهر اقتصاد
صنعت بانکداری
مدیر عامل سید ضیاالدین ایمانی
وب‌گاه mebank.ir

بانک مهر اقتصاد (با نام پیشین مؤسسه مالی اعتباری مهر، و پیش‌تر صندوق قرض الحسنه بسیجیان) یک موسسهٔ مالی و اعتباری تبدیل شده به بانک، وابسته به بنیاد تعاون سازمان بسیج مستضعفین است.[۱]

این مؤسسه مالی و اعتباری در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران بر اساس اطلاعات سال مالی ۱۳۹۲ در ردهٔ هفدهمین شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش/درآمد قرار گرفت و نیز در سال ۹۴ در کل سیزدهم و بین تمامی بانکهای کشور در رتبه ششم قرار گرفت .[۲] این بانک در ارایه طرحهای متنوع تسهیلاتی به عموم مردم بسیار موفق عمل کرده است و به این دلیل جایگاه محبوبی بین مردم یافته است. این بانک در خرداد ماه سال 96 با قرار گرفتن در لیست موسسات و نهادهای پولی مورد تایید بانک مرکزی در سایت بانک مرکزی موفق به جذب مضاعف اطمینان مردمی شده و صحه ای بر قانونی بودن فعالیت هایش نهاد.

تاریخچه و دستاورد ها[ویرایش]

صندوق قرق‌الحسنه بسیجیان در سال ۱۳۷۲ با سرمایه ۱۰ میلیون ریال هبه رهبری آغاز به کار کرد[۳] و از شروع فعالیت با توجه به نیاز مبرم کشور به تحول در زمینه سامانه بانکداری سنتی، ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی را سرلوحه فعالیت بانکی و پولی خود قرار داد. این مؤسسه در حال حاضر دارای بیش از ۸۰۰ شعبه در سراسر ایران است.

مؤسسه مهر در مهر ماه ۹۲ موفق به تبدیل به شرکت سهامی عام گردید و اداره ثبت شرکتها نام بانک مهراقتصاد را ثبت نمود.

بانک مهراقتصاد عضو شبکه شتاب نیست ولی امکان پرداخت و وصول وجه شتابی به طریق اینترنت میسر می باشد. همچنین امکان انتقال وجه از سامانه آپ برای بانک مهر اقتصاد بعنوان مبدا و مقصد انتقال در کنار سایر بانکها فراهم میباشد. طبق رده‌بندی سازمان مدیریت صنعتی بانک مهر اقتصاد پنجمین بانک ثروتمند ایران بشمار می‌آید و بیشتر اندوخته را نزد بانک مرکزی دارد.[نیازمند منبع] هزار و دویست میلیارد تومان اندوخته بانک مهراقتصاد می‌باشد. دفتر مرکزی بانک مهر اقتصاد در خیابان پاسداران نبش خیابان توحیدی می‌باشد.

بانک مهر اقتصاد و صد شرکت برتر ایران:

رتبه 92 در سال مالی 1386

رتبه 37 در سال مالی 1387

رتبه 28 در سال مالی 1388

رتبه 28 در سال مالی 1389

رتبه 17 در سال مالی 1390

رتبه 19 در سال مالی 1391

رتبه 17 در سال مالی 1392

رتبه 19 در سال مالی 1393

رتبه 13 در سال مالی 1394

پانویس

پیوند به بیرون[ویرایش]

رتبه بندی 100 شرکت برتر ایران