باغ‌فیض

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
باغ فیض
139703061601483614251644 باغ فیض.jpg
موقعیت:شمال غرب تهران
کشور ایران Flag of Iran.svg
استان تهران
شهر تهران
رتبه توسعه یافتگی در منطقه ۵
منطقه پستی ۱۴
پیش‌شماره محلی تلفن ۴۴

باغ‌فیض محله‌ای است در شمال‌غرب تهران که از جنوب به بزرگراه شهید حکیم از شمال به بزرگراه همت از غرب به بزرگراه ستاری و از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی محدود می‌شود. امامزاده‌های حمیده خاتون و جعفر که فرزندان [امام موسی کاظم] هستند در این محله قرار دارد؛ که در پایان هر هفته گردشگران زیادی را از نقاط مختلف شهر به خود جذب می‌کند.

قدمت روستای باغ فیض با توجه به درخت توت که در میدان اصلی باغ فیض واقع شده‌است و اهالی قدیم باغ فیض آن را به نام درخت حضرت ابوالفضل می‌شناسند بالغ بر ۷۰۰ سال تخمین زده می‌شود. قبل از انقلاب اسلامی درایران روستای باغ فیض حدود ۲۷۰ خانوار جمعیت داشت و اکنون جزو یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران محسوب می‌شود.

مجتمع خرید تیراژه که به سرزمین عجایب نیز مشهور است در این محله قرار گرفته‌است. ۶ برج مجتمع مسکونی اسکان واقع در خیابان باهنر صحنه‌ای زیبا در منطقه ایجاد کرده‌است. دیگر برج‌های زیبا و بلند این محله (برج آرمان) هست که از فاصله‌های دور و همچنین از بزرگراه همت نمای زیبایی دارند.

مجتمع تجاری کوروش با توجه به محدوده اعلامی در بالا نیز در این منطقه واقع شده که مشتریان خاص خود را دارد.

هیئت ریحانه الحسین در این محله قرار دارد که در طول سال به مناسبت مراسم های مختلف پذیرای مردم از نقاط مختلف شهر است.سید مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت در این هیئت مداحی میکند. در شب های محرم این هیئت پرشورترین عزاداری ها را در شمال غرب تهران برگزار میکند.

این محله به خاطر فضای سبز و پارکهای زیادی که دارد متمایز میباشد. پارک کاج یکی از بزرگترین پارک‌های باغ فیض است.

منابع[ویرایش]