باشگاه فوتبال صنعت ساری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
صنعت ساری
Sanat sari.gif
نام کامل باشگاهباشگاه فوتبال صنعت ساری
تاریخ تأسیس۱۳۸۹
نام ورزشگاهورزشگاه شهدای ساری
مالکایران
مدیرعاملایران
مربیایران
منحل شده
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
لباس اول
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
لباس دوم

باشگاه فوتبال صنعت ساری یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در مازندران، ایران پایه‌گذاری شده‌است. این باشگاه هم‌اکنون منحل شده‌است این باشگاه در سال ۱۳۹۳ با پیروزی بر تیم‌های بزرگ لیگ برتری در جام حذفی با پیروزی بر ملوان بندر انزلی با نتیجه پنج بر چهار و پیروزی بر پیکان تهران که بازیکنان بزرگی همچون مهدی رحمتی اکبرپور آرش برهانی را داشت با نتیجه دو بر هیچ شکست داد. همچنین در بازی‌های با پیکان و ملوان بیش از پانزده هزار تماشگر ساروی در ورزشگاه حضور داشت سر انجام در مرحله هشت تیم برتر جام حذفی ایران در سال ۹۳ حریف نفت تهران علی منصوریان شد بازی در ورزشگاه تختی تهران برگزار می‌شد و در وقت قانون دو تیم به تساوی یک یک رسیدند و کار به ضربات پنالتی کشید در ضربات پنالتی تیم نفت تهران با نتیجه پنج بر سه این تیم را شکست داد صعود به هشت تیم برتر جام حذفی ایران در تاریخ فقط توسط تیم صنعت ساری صورت گرفته شده. علی منصوریان سرمربی وقت نفت تهران بسیار از هواداران ساروی تمجدید کرد وگفت: آن‌ها بسیار پرشور اند و واقعاً بگویم من در عمرم خیلی کم هوادارانی پرشور دیدم واقعاً ساروی‌ها بهترین تماشگران اند آن‌ها مارا تشویق کردن از این هواداران بزرگ بسیار سپاسگزاریم. چگونگی انحال بعد از نتایج درخشان صنعت ساری در جام حذفی آن هم در سال ۹۳ محمد دامادی نماینده ساری در مجلس این تیم را در سال ۹۴ خرید. او از برنامه‌هایی می‌گفت که صنعت از لیگ دو به لیگ یک می‌رود و انشالله تا دو سال آینده این تیم محبوب ساروی‌ها و مازنی‌ها را در لیگ برتر خواهیم دید. بعد از انتخابات و موفقیت دامادی او این تیم را ول کرد و به دسته سه تیم سقوط کرد و در تیم باند بازی کرد و اسطوره فوتبال ساری ابراهیم تقی پور را برکنار کرد سرانجام این تیم با همین روش متأسفانه منحل شد این تیم بازیکنان بزرگی همچون مهرداد قنبری محمد عباس‌زاده محمد باقر شعبانی مهدی عرب و… را تحویل فوتبال ایران داد. این تیم نیز از سال ۸۷ تا ۹۱ مدعی صعود به لیگ برتر بود و حتی به رتبه چهارم هم رسید اما نتوانست صعود کند و منحل شد.این تیم در دیداری دوستانه ۴بر۲تراکتور تبریز رو برد.

کادر فنی و مدیریتی: مدیرعامل این تیم علی اصغر یمینی بود و هدایت این تیم در روزهای پایانی توسط رضا تقوی، ابراهیم تقی پور، یونس گراییلی صورت می‌گرفت. در طول این سال‌ها مهدی رضی یکی از خبرنگاران مطرح شمالی و استان مازندران مدیریت رسانه ای این تیم را بر عهده داشت و تلاش‌های این شخص دلسوز هم مانع نابودی صنعت ساری نشد تا این تیم اکنون اسمی ازش هم باقی نماند. مشکلات مدیریتی باعث اصلی منحل شدن این تیم خوب شهر ساری شد.

تاریخچه[ویرایش]

در سال ۱۳۸۹ تربیت بدنی استان مازندران با خریداری سهام تیم فوتبال دسته اولی مهرکام تهران، تیم صنعت ساری را تأسیس کرد و پس از مدت کوتاهی سهام این باشگاه را حسین فارسی خریداری کرده و رسماً مالک این باشگاه شد.