باشگاه فوتبال داماش تهران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پارسه تهران
نام کاملباشگاه فرهنگی ورزشی داماش تهران
تاریخ بنیان‌گذاری۱۳۹۲ (۱۱ سال پیش)
نام ورزشگاهورزشگاه مطهری خزانه
گنجایش۵٬۰۰۰
مالک-
مدیرعاملعباس علیزاده
سرمربیسامان کرمی
لیگ-
--
فصل جاری


داماش پارسه تهران یکی از باشگاه‌های فوتبال ایران در تهران است. این تیم در سال ۱۳۹۲ تأسیس شده بود.[۱]

امتیاز این تیم بعدها در سال ۱۳۹۳ توسط عباس علیزاده خریداری شد و نام تیم به باشگاه فوتبال داماش پارسه تهران تغییر یافت. در سال ۱۳۹۵ داماش با سرمربیگری شخص عباس علیزاده به لیگ دسته سوم کشور صعود کرد. در همان سال رده امیدها و جوانان نیز توسط سامان کرمی قهرمان شده و به لیگ برتر استان تهران راه یافتند. در سال ۱۳۹۷ رده زیر بیست یک سال داماش با سرمربیگری سامان کرمی از دسته یک استان تهران به لیگ برتر با کسب عنوان نایب قهرمانی صعودکرد.

داماش پارسه تهران در سال ۱۳۹۸ به لیگ دسته سوم صعود کرد و در جام حذفی سال ۱۳۹۹ با شکست تیم های وحدت آغشت البرز ، سوهان محمد قم و سردار بوکان به مرحله یک شانزدهم صعود کرد و جزو مدعیان اصلی صعود به لیگ دسته دوم کشور می باشد .

داماش پارسه برای سومین بار در سال ۱۳۹۹توسط سرمربی جوان و موفق خود سامان کرمی در رده امید از لیگ یک به لیگ برتر امید صعود کرد، این مربی جوان یکی از پر افتخار ترین مربیان در رده سنی امید است ، که در سال ۹۷ نیز بعنوان بهترین مربی رده امید در استان تهران انتخاب شد . حسین سازگار نیز آقای گل مسابقات مذکور در سال ۹۹ شد و امید داماش با کسب رکورد های جالب بیشترین کلین شیت ، بیشترین برد ، بهترین خط دفاع عملکرد قابل توجهی در مسابقات لیگ یک امید بجای گذاشت ، محمد بلبلی ، یاشار احمدی بازیکنانی هستند که در سالیان اخیر از امید و بزرگسالان داماش به لیگ برتر و لیگ یک ایران معرفی شدند و بازیکن سازی در این باشگاه بازیکن ساز توسط مربیان جوان این باشگاه ادامه دارد . بزرگسالان داماش در سال ۱۴۰۰ با سرمربیگری عباس علیزاده برای سومین بار قهرمان مسابقات لیگ برتر تهران شد و در سال ۱۴۰۱ در لیگ دسته سوم ایران یکی از مدعیان صعود به لیگ دسته دوم می باشد امیدهای داماش هم با سرمربیگری مربی جوان و موفق فوتبال تهران سامان کرمی در هفتمین سال پیاپی بعنوان یکی از بازیکن ساز ترین تیم های باشگاهی در فوتبال پایه ایران در لیگ برتر امید جزو بهترین باشگاه های خصوصی است ، در سال ۱۴۰۱‌و‌۱۴۰۲ از تیم امید و جوانان داماش یاسر عبادی نیما زارعی علیرضا حکیمی به استقلال تهران ، احمد حاتمی و آریا مهر خیرخواهان عرشیا رستگار(به تیم ملی جوانان و پیکان)امیر محمد امامی به تیم پیکان تهران ، آریا ایزدی به نیروزمینی رضا دلیران به سردار بوکان ، امیرحسین خلیفه به ذوب آهن اصفهان مهدی آخوندان به مس رفسنجان علیرضا ساسانی به پرسپولیس تهران نیما اندرز بازیکن تیم ملی نوجوانان ایران به آکادمی کیا راه یافته اند . سامان کرمی بیش از ۲۵۰ بازی رسمی سرمربی امید داماش در مدت هشت سال بوده که در نوع خود در فوتبال کشور بی سابقه است ایشان از مربیان سازنده فوتبال استان تهران هستند داماش تهران در سال ۱۴۰۲ با مربی کاربلد خود در سال های اخیر در رده امید توانست با کسب رکورد های بی نظیر بدون باخت قهرمان لیگ یک امیدهای تهران بشود سامان کرمی سرمربی تیم با امید داماش در صعود به لیگ برتر پوکر کرده که در نوع خود بی سابقه است. داماش با ۱۰ پیروزی و ۵ تساوی رکورد بیشترین برد و کمترین گل خورده بازی های لیگ را به جا گذاشت. بازیکن سازی در این باشگاه با مدیریت عباس علیزاده همچنان ادامه دارد و میتوان از داماش بعنوان کارخانه بازیکن سازی نام برد. زوج کرمی و علیزاده موفقیت های بسیاری در سال های اخیر بدست آورده اند

نتایج بر پایه فصل[ویرایش]

فصل لیگ رده جام حذفی توضیحات
۰۹–۲۰۰۸ لیگ دسته دوم پنجم/گروه اول شرکت نکرده
۱۰–۲۰۰۹ لیگ دسته دوم هفتم/گروه چهارم مرحله اول
۱۱–۲۰۱۰ لیگ دسته دوم دوم/گروه اول شرکت نکرده صعود
۱۲–۲۰۱۱ لیگ آزادگان یازدهم/گروه اول مرحله دوم
۲۰۱۲–۱۳ لیگ آزادگان ۹/گروه اول یک شانزدهم نهایی
۲۰۱۳–۱۴ لیگ آزادگان ۳/گروه ب یک شانزدهم نهایی
۲۰۱۴–۱۵ لیگ آزادگان ۴/گروه دوم یک‌هشتم نهایی

مربیان گذشته[ویرایش]

افتخارات[ویرایش]

1 قهرمان (۳): ۱۳۹۵و۱۳۹۸ و۱۴۰۰

نشان‌واره‌ها[ویرایش]

این تیم در طول تاریخ خود ۲ لوگو داشته‌است.

منابع[ویرایش]

  1. «برهانی سرمربی داماش تهران شد». ورزش سه. ۸ خرداد ۱۳۹۶.

دلیل انحلال[ویرایش]

بخاطر نداشتن اسپانسر حامی مالی مدیرعامل باشگاه تیم را منحل اعلام کرد