بازگشت (فیلم ۲۰۰۳)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بازگشت
کارگردانآندری زویاگینتسف
بازیگرانولادیمر گالین
ایوان دوبرونراوو
کونستانتین لاوروننکو
ناتالیا ودونیا
فیلم‌بردارمیخائیل کریچمان
تاریخ‌های انتشار
۲۰۰۳
مدت زمان
۱۰۵ دقیقه
کشور روسیه
زبانروسی
هزینهٔ فیلمکم‌تر از پانصد هزار دلار

بازگشت (به روسی: Возвращение) فیلمی روسی ساختهٔ آندری زویاگینتسف در سال ۲۰۰۳ است. داستان فیلم داستان دو پسر بچه‌است که پدر آن‌ها پس از ۱۲سال باز می‌گردد و می‌خواهد آن‌ها را برای سه روز به گردش ببرد. این فیلم در جشنوارهٔ فیلم ونیز برندهٔ جایزهٔ شیر طلایی شد.

داستان[ویرایش]

مردی پس از دوازده سال به خانه بازمی‌گردد؛ جایی که همسرش با دو پسر خود (وانیا و آندره) زندگی می‌کند. بچه‌ها هیچ شناختی از پدر ندارند و حتی نمی‌دانند او در این مدت کجا بوده و از کجا بازگشته. پسر بزرگتر (آندره) از بودن پدر خوشحال است و تلاش می‌کند رضایت او را جلب کند. اما پسر کوچکتر (وانیا) مشکوک است و اعتمادی به مرد تازه‌وارد ندارد. پدر اصرار دارد بچه‌ها را برای دو سه روز به سفری تفریحی ببرد. در میان راه مدام تنش‌هایی میان وانیا و پدر درمی‌گیرد. پدر مردی کم حرف و مرموز و خشن است و بچه‌ها را وادار به خشونت، کتک کاری، نوشیدن الکل و کارهای سخت می‌کند. او آن‌ها را به جزیره‌ای متروک می‌برد و اصرار دارد آن‌ها از برجکی بالا بروند. وانیا امتناع کرده و تن به خواسته‌های پدر نمی‌دهد. سرانجام طی پدر به دنبال او آمده و از برج سقوط کرده می‌میرد.

بازیگران[ویرایش]

جوایز[ویرایش]

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors، «The Return (2003 film)،» Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=The_Return_(2003_film)&oldid=482564007 (accessed May 24, 2012).