اینترنشنال (دوتا ۲)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اینترنشنال (دوتا ۲)
داده‌های تورنمنت
ورزشورزش الکترونیک
ماه برگزاریزمان شروع: 14 اکتبر (۹مهر) پایان: 29 اکتبر (۷ آبان)
بنیان‌گذاری۲۰۱۱
شمار
تورنمنت‌ها
۹
برگزارکننده(ها)ولو
Tournament
format(s)
مرحله گروهی
نوبت‌گردشی
مرحله اصلی
دوحذفی
محل (های) برگزاریمتفاوت
تیم‌های شرکت‌کننده20 تیم (2022)

12 تیم از طریق کسب امتیاز در تورنمنت DPC دعوت مستقیم پیدا میکنند. 6 تیم از طریق مسابقات مقدماتی هر منطقه (Qualifier)

2 تیم از طریق مسابقات شانس آخر راهی تورنمنت اینترنشنال میشن‌.
وبگاهdota2.com/international
قهرمان کنونی
Tundra Team (تیم ورزش الکترونیک)

اینترنشنال (به انگلیسی: The International)(به فارسی: بین‌المللی) یک سری مسابقات ورزش الکترونیک است که هر ساله برای بازی دوتا ۲ برگزار می‌شود. این مسابقات توسط توسعه دهندهٔ این بازی یعنی شرکت ولو میزبانی می‌شود. مسابقات اینترنشنال اولین بار در گیمزکام، به‌عنوان یک رویداد تبلیغاتی این بازی در سال ۲۰۱۱ برگزار شد و از آن زمان هر ساله به استثنای سال ۲۰۲۰، که به دلیل دنیاگیری کووید-۱۹ برگزار نشد، برگزار می‌شود. این مسابقات، متشکل از ۱۸ تیم است که ۱۲ تیم آن به صورت دعوت مستقیم بر اساس نتایج یک سری مسابقه در رویداد حرفه‌ای دوتا وارد مسابقات می‌شوند. شش تیم دیگر این مسابقات از برنده گروه‌های انتخابی منطقه‌ای آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، جنوب شرقی آسیا، چین، اروپا، و مناطق کشورهای مستقل همسود وارد می‌شوند.[۱][۲]

تاریخچه[ویرایش]

اولین نمایش مسابقات اینترنشنال که در گیمزکام ۲۰۱۱ برگزار شد

سال‌های اول[ویرایش]

ولو اولین سری مسابقات اینترنشنال را در ۱ اوت سال ۲۰۱۱ با اعلامیه رونمایی کرد و از تاریخ ۱۷ تا ۲۱ اوت همان سال با دعوت ۱۶ تیم از سراسر دنیا در گیمزکام، در شهر کلن برگزار کرد.[۳][۴] در این مسابقه، تیم‌ها در دو مرحله گروهی و حذفی با یکدیگر به رقابت پرداختند. تیم‌ها اول در مرحله گروه قرار می‌گرفتند و چهارتا آنان بر اساس نتایج بدست آمده به مرحله برندگان می‌رفتند و بقیه تیم‌ها وارد مرحله بازنده‌ها می‌شدند. در این مرحله که به صورت دو حذفی بود به رقابت پرداختند و هر کدام از مراحل به فینال راه پیدا می‌کردند.[۵] در آخر دو تیم ناتوس وینسر[الف] از اوکراین و تیم اِی‌هوم[ب] از چین توانستند به فینال رقابت‌ها برسند. بازی فینال بین دو تا تیم برگزار شد که در نهایت تیم ناتوس وینسر توانستن با کسب نتیجه ۳_۱، عنوان قهرمانی اولین سر مسابقات را از آن خود کنند.[۶] بودجه این مسابقات بر عهد ولو و جوایز مسابقات که یک‌میلیون دلار بود؛ توسط شرکت سخت‌افزار انویدیا تأمین شد.[۷][۸]

بعد از موفقیت‌های سری اول مسابقات اینترنشنال، شرکت ولو در مه ۲۰۱۱ اعلام کرد که می‌خواهد این مسابقات را دوباره برگزار کند.[۹][۱۰] مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۲ در تاریخ ۳۱ اوت شروع و در ۲ سپتامبر در سالن ۲۵۰۰ صندلی بنارویا در سیاتل برگزار شد و تیم‌هایی در غرفه‌های شیشه ای در صحنه اصلی مستقر شدند. برگزار شد.[۱۱] این مسابقات از ۱۶ تیم نیز تشکیل شده که چهارده تیم به‌صورت مستقیم دعوت شدند و برای اولین‌بار دو تیم با شرکت در بخش مقدماتی جواز حضور در مرحله اصلی مسابقات را به‌دست آوردند. این مسابقات نیز مثل دوره قبل برگزار شد که تیم ناتوس وینسر از اوکراین و تیم اینویکت گیمینگ [پ] از چین به فینال مسابقات رسیدند.[۱۲].[۱۳]در فینال تیم اینویکت گیمینگ با نتیجه ۳_۱ تیم ناتوس وینسر را شکست داده و قهرمان دوره شوند. جوایز این مسابقات از یک‌میلیون به یک‌میلیون‌وششصدهزار دلار افزایش پیدا کرد.[۱۴][۱۵]

اینترنشال ۲۰۱۳[ویرایش]

اینترنشال ۲۰۱۳ از تاریخ ۷ تا ۱۱ اوت بار دیگر در سالن بنارویا در سیاتل برگزار شد. این مسابقات نیز با ۱۶ تیم برگزار شد که برای اولین بار از بخش کارت وحشی [ت] رونمایی شد. این بخش اینطور بود که در این رویداد سه تیم با حضور در مراحل مقدماتی راهی مرحله اصلی شدند و تیم‌های دیگر به‌ صورت مستقیم جواز حضور در این رویداد را دریافت کردند..[۱۶] این مسابقات مثل دو سال قبل برگزار شد و تیم‌های اتحاد [ث] از سوئد و ناتوس وینسر به فینال راه پیدا کردند. در فینال به بازی پنجم کشید و در آخر تیم اتحاد با نتیجه ۳_۲ برنده این دوره از مسابقات شد.

شرکت ولو در ماه مه ۲۰۱۳ اعلام کرد که با قرار دادن کامپندیوم[ج] در دورن بتل پس بازی، بازیکن‌ها با خرید آن، کمکی برای جوایز مسابقات شود. جوایز مسابقات این سال مثل گذشته، جایزه یک‌میلیون‌وشصت‌هزار دلار بود اما با یک چهارم چکیده[چ]، جوایز به دومیلیون‌وهشتصدهزار رسید و آن را تبدیل به بیشترین رقم جوایز برای یک مسابقه ورزش الکترونیک در آن زمان بشود.[۱۷][۱۸]

مجری اینترنشنال ۲۰۱۳ آقای کاسی آیتچیسون[ح] مجری اخبار شبکه کی‌سی‌پی‌کیو[خ] بود که تفسیر بازی‌ها، مصاحبه با بازیکن‌ها و پشت صحنه را بر عهد داشت.[۱۹]همچنین این مسابقات با داشتن بیش از یک میلیون بیننده در زمان خود داشت که بیشتر از سرویس توییچ استفاده می‌شد.[۲۰]

اینترنشنال ۲۰۱۴[ویرایش]

اینترنشنال ۲۰۱۴ از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ ژوئیه در سالن کی‌ارنا در سیاتل برگزار شد. برای سومین دور بود که مسابقات اینترنشال در سیاتل برگزار میشد. در مجموع ۱۶ تیم در رویداد اصلی این مسابقات به رقابت درآمدند. این مسابقات مانند سه دوره قبل برگزار شد و در آخر تیم نیوبی[د] و تیم ویسی گیمنیگ[ذ] به فینال این مسابقات راه یافتند. فینال این مسابقات به بازی چهارم کشید و در اخر تیم نیوبی با نتیجه ۳ بر ۱ برنده این دوره از مسابقات شد.

شرکت ولو جوایز مسابقات این سال را مانند گذشته، جایزه یک‌میلیون‌وشصت‌هزار دلار اعلام کرد اما با چکیده بیست و پنج درصدی از جوایز بتل پس بازی، جوایز به ده میلیون ونهصدو بیست‌و سه هزار نهصد هفتاد و هفت دلار رسید که دوباره در آن زمان بیشترین رقم برای یک مسابقه ورزش الکترونیک بود.

اینترنشنال ۲۰۱۵[ویرایش]

اینترنشنال ۲۰۱۵ از تاریخ ۲۶ ژوئیه تا ۸ اوت برای چهارمین بار متوالی در سیاتل و دوباره در سالن کی‌ارنا برگزار شد. در مجموع ۱۶ تیم بزرگ در رویداد اصلی این تورنمنت به رقابت درآمدند. این مسابقات نیز مانند چهار دوره قبل برگزار شد و در آخر تیم ایول جنسیس (به فارسی: نابغه‌های شیطانی)[ر] و تیم سی‌دی‌اِی‌سی گیمنیگ [ز] به فینال این مسابقه راه یافتند. در نهایت تیم ایول جنسیس با نتیجه ۳ بر ۱ تیم سی‌دی‌اِی‌سی گیمنیگ را شکست دادند و قهرمان این دوره از مسابقات شدند.

شرکت ولو جوایز مسابقات این دوره را مانند گذشته یک‌میلیون‌وشصت‌هزار دلار وعده داد اما با چکیده بیست و پنج درصدی از جوایز بتل پس بازی، جوایز به هجده میلیون و چهار و صدو بیست و نه هزار و شش صد و سیزده دلار رسید که بار دیگر مثل سال گذشته رکورد بیشترین جوایز برای یک مسابقات ورزش الکترونیکی را شکست.

اینترنشنال ۲۰۱۶[ویرایش]

اینترنشنال ۲۰۱۶ از تاریخ ۳ تا ۱۳ اوت برای پنجمین بار متوالی در سیاتل و سومین بار متوالی در کی‌ارنا برگزار شد.در مجموع ۱۶ تیم بزرگ در رویداد اصلی این تورنمنت به رقابت درآمدند. این مسابقات نیز مانند چهار دوره قبل برگزار شد و در آخر تیم‌های وینگز گیمنیگ[ژ] و دیجیتال کی-آس [س] به فینال این دوره رسیدند. در نهایت تیم وینگز گیمنیگ با نتیجه ۳ بر ۱ تیم دیجیتال کی-آس را شکست دادند و قهرمان این دوره از مسابقات شدند.

اینترنشنال ۲۰۱۷[ویرایش]

اینترنشنال ۲۰۱۸[ویرایش]

اینترنشنال ۲۰۱۹[ویرایش]

اینترنشنال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱[ویرایش]

هر دو اینترنشنال به دلیل همه گیری کرونا در سال ۲٠۲۱ برگزار شد که team spirit توانست قهرمان این مسابقات شود. همچنین در این سال جایزه کلی این مسابقه به چهل میلیون دلار رسید که رقم زیادی برای مسابقات ورزش های الکترونیک است به طوری که جایزه تیم اول به پیش از $18,208,300 رسید.

موارد بیشتر در https://liquipedia.net/dota2/The_International/2021


اینترنشنال ۲۰۲۲[۲۱][ویرایش]

اینترنشنال 2021 از تاریخ 15 تا 30 اکتبر سال 2021 در سنگاپور برگزار شد. قهرمان این دوره از رقابت ها تیم تاندرا ( Tundra Esports ) بود. این تیم توانست بدون هیچ شکستی چه در مرحله گروهی و حذفی ( بدون سقوط به lower brucket ) تمام رقیبان خود را شکت دهد و اجیس قهرمانی را ازآن خود کند. جایزه تیم های برتر این دوره مجموعا 1,600,000 دلار در نظر گرفته شده بود.

یاداشت[ویرایش]

 1. Natus Vincere
 2. EHOME
 3. Invictus Gaming
 4. Wild Card
 5. Alliance
 6. Compendium
 7. Compendium
 8. Kaci Aitchison
 9. KCPQ مال کانال ۱۳ شبکه فاکس که در سیاتل آمریکا قرار دارد
 10. Newbee
 11. Vici Gaming
 12. Evil Geniuses
 13. سی‌دی‌اِی‌سی مخفف Chinese Dota Elite Community به معنی انجمن نخبگان چینی دوتا
 14. Wings Gaming
 15. Digital Chaos

منابع[ویرایش]

 1. ولز، جس. «Dota 2's The International: winners, teams, prize pools, and more توسط سایت the loadout». روی داده در ۳۰ آوریل ۲۰۲۱.
 2. «What We Know About The International 2021 توسط سایت esports-news.co.uk نوشته مهمان». روی داده در ۱۶ اوت ۲۰۲۰.
 3. ریلی, جیم. "شرکت ولو با مسابقات بزرگ از دوتا۲ راهی گمیزکام می‌شود توسط سایت [[آی‌جی‌ان]]" (به انگلیسی). {{cite web}}: URL–wikilink conflict (help)
 4. می‌وزی, سی‌جی. "شرکت ولو مسابقات بزرگ دوتا۲ گمیزکام اعلام کرد توسط سایت game front" (به انگلیسی).
 5. سینور, تام. "دوتا۲:مسابقات تاکنون توسط سایت پی‌سی گیمر" (به انگلیسی).
 6. شیلر, جن. "اولین برنده مسابقات قهرمانی دوتا۲ توسط سایت kotaku" (به انگلیسی).
 7. سالیوان, لوکاس. "ولو برای برگزاری مسابقات دوتا۲ در گیمزکام، $1،000،000 جایزه گذاشته‌است توسط سایت پی‌سی گیمر" (به انگلیسی).
 8. سینور, تام. "اولین برنده مسابقات گیمزکام دوتا۲ بهصورت مستقیم از سایت دوتا۲ پخش می‌شود توسط سایت پی‌سی گیمر" (به انگلیسی).
 9. Hafer, T.J. (مه 11, 2012). "The International Dota 2 Championships 2012 to be held at PAX Prime this August". PC Gamer. Archived from the original on June 29, 2014. Retrieved March 3, 2014.
 10. Feak, Steve; Mescon, Steve (March 19, 2009). "Postmortem: Defense of the Ancients". Gamasutra. pp. 1–5. Archived from the original on December 7, 2010. Retrieved January 8, 2014.
 11. Schreier, Jason (سپتامبر 4, 2012). "Dota Dispatch: Watching People Play Video Games For $1.6 Million". Kotaku. Archived from the original on December 31, 2013. Retrieved March 3, 2014.
 12. Sarkar, Samit (سپتامبر 4, 2012). "Dota 2 International tournament 2012 winners round-up". Polygon. Archived from the original on March 4, 2014. Retrieved March 3, 2014.
 13. Lahti, Evan (نوامبر 16, 2012). "Dota 2 - The International 2 documentary video released by Valve". PC Gamer. Archived from the original on March 5, 2014. Retrieved March 3, 2014.
 14. Senior, Tom (ژوئن 11, 2012). "Dota 2 International 2012 tickets go on sale tomorrow". PC Gamer. Archived from the original on November 4, 2013. Retrieved March 3, 2014.
 15. Nunneley, Stephany (اوت 31, 2012). "The International Dota 2 Championships 2012 begins at PAX Prime". VG247. Archived from the original on January 11, 2015. Retrieved March 3, 2014.
 16. Dota Team (آوریل 26, 2013). "The International". Valve. Archived from the original on April 28, 2013.
 17. Malloroy, Jordan (مه 7, 2013). "Dota 2 introduces 'Interactive Compendium' tournament companion". Joystiq. Archived from the original on May 10, 2013. Retrieved May 9, 2013.
 18. Martin (مه 16, 2013). "Dota 2's The International 3 reaches $2m prize pool". GameSpot. Archived from the original on June 8, 2013.
 19. O' Connor, Alice (اوت 9, 2013). "Watch Dota 2's The International tournament this weekend". Shack News. Archived from the original on December 15, 2013. Retrieved April 3, 2014.
 20. Makuch, Eddie (اوت 13, 2013). "The International hits 1 million concurrent viewers". GameSpot. Archived from the original on September 4, 2016. Retrieved April 1, 2014.
 21. "مرجع اخبار لحظه ای مسابقات دوتا 2". https://liquipedia.net/ (به انگلیسی). {{cite web}}: External link in |وبگاه= (help)