او را خرد کن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
«او را خرد کن»
جلد «او را خرد کن»
تک‌آهنگ اثر بلاندی
از آلبوم بلاندی
پخش نوامبر ۱۹۷۷
قالب واینیل ‎۷", ۱۲"‎
ضبط ۱۹۷۶
سبک پانک راک/موج نو
زمان ۳:۲۳
ناشر کریسلیس (بریتانیا)
ترانه‌سرا کریس استین
دبرا هری
تهیه‌کننده ریچارد گاتهرر
گاه‌نگاری تک‌آهنگ‌های بلاندی
«به‌شخصه»
(۱۹۷۷)
«او را خرد کن»
(۱۹۷۷)
«دنیس»
(۱۹۷۷)
نمونهٔ صوتی
اطلاعات (کمک·اطلاعات)

«او را خرد کن» (به انگلیسی: Rip Her to Shreds)، ترانه‌ای از گروه موسیقی موج نو آمریکایی بلاندی است که در آلبوم هم‌نام گروه، بلاندی (۱۹۷۶) قرار گرفت. در ۱۹۷۷ اولین تک‌آهنگی از بلاندی بود که به وسیلهٔ کریسلیس رکوردز در بریتانیا منتشر می‌شد؛ اگرچه به جدول‌های موسیقی راه نیافت. بی-سایدهای این تک‌آهنگ، «به‌شخصه» و «اکس-افندر» بودند؛ که هر دو مورد پیش از این به عنوان تک‌آهنگ‌های ای-ساید پخش شده بودند و هر دو نیز در حد متوسط موفق بودند. به عنوان یک حقهٔ تبلیغاتی، این ترانه به عنوان یک تک‌آهنگ ۱۲ اینچی با قیمت ۹۹ پوند نیز پخش شد.

در استرالیا، ترانهٔ «به‌شخصه» به اشتباه به جای ترانهٔ «او را خرد کن» در برنامهٔ موسیقی ملی کاونت‌داون پخش شد و مورد پسند بینندگان قرار گرفت. کریسلیس، این آهنگ را به عنوان یک تک‌آهنگ در استرالیا پخش کرد و به سرعت به رتبهٔ دو در استرالیا دست یافت؛ که در نتیجهٔ آن استرالیا به اولین کشوری تبدیل شد که بلاندی به تک‌آهنگی موفق دست می‌یافت و آلبوم نیز فروش خوبی داشت. در یک برنامهٔ مستند رادیو بی‌بی‌سی دربارهٔ بلاندی، دبی هری اظهار داشت که این ترانه درمورد آنچه هست که ستون‌های روزنامه‌ای در مورد اشخاص، با زندگی آن‌ها می‌کند.[۱] «او را خرد کن» در اولین مجموعهٔ تلفیقی «عظیم‌ترین ترانه‌های» بلاندی، بهترین بلاندی، پخش‌شده در اکتبر ۱۹۸۱، قرار گرفت.

جدول موسیقی[ویرایش]

جدول (۱۹۷۷) حد رتبه
استرالیا ۸۱

پیشینهٔ پخش[ویرایش]

UK 7", 12" (CHS 2180)‎
  1. «Rip Her to Shreds» (دبرا هری، کریس استین) – ۳:۲۲
  2. «In the Flesh» (هری، استین) – ۲:۳۳
  3. «X-Offender» (هری، ولنتاین) – ۳:۱۴

پانویس[ویرایش]

  1. بی‌بی‌سی ۶ میوزیک، جمعه ۳۱ مارس ۲۰۰۶، مستند شبانهٔ دربارهٔ بلاندی که پخش مجددی از یک برنامهٔ موجود مستند رادیو بی‌بی‌سی بود: «دختر یک‌شنبه: داستان بلاندی»، رادیو بی‌بی‌سی ۲، ۱۹۹۹، (در ابتدا پخش‌شده در ۱۹۹۹/۰۹/۱۸)، با اجرای تویه ویلکاکس. [۱]

منابع[ویرایش]