اوپن‌سیم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از اوپن سیم)
پرش به: ناوبری، جستجو
اوپن‌سیم (OpenSim)
OpenSim GUI 1 1 By A Habib 2007.png
توسعه‌دهنده(ها) سیم بایوس
انتشار پایدار 3.0.0 / 20 اکتبر 2012 برابر با 29 مهر 1391
سیستم‌عامل چندسکویی
گونه محاسبات عددی
پروانه متن باز
وب‌گاه http://simtk.org/home/opensim/

اوپن‌سیم (به انگلیسی: OpenSim) یک نرم‌افزار متن باز برای شبیه سازی، مدل‌سازی و آنالیز در زمینه بیومکانیک است.هدف این نرم ارائه ابزار رایگان و گسترده برای تحقیق در زمینه بیومکانیک و علم کنترل موتور است.

اوپن‌سیم طیف گسترده ای از مطالعات در مورد آنالیز دینامیک راه رفتن ، عملکردهای ورزشی، شبیه سازی روش های جراحی، آنالیز عملکرد مفاصل ، طراحی دستگاه های پزشکی و شبیه سازی حرکات انسان ها و حیوانات را فراهم میکند.این نرم‌افزار تجزیه و تحلیل دینامیک معکوس و شبیه سازی دینامیک رو به جلو را انجام میدهد. اوپن‌سیم در صدها آزمایشگاه بیومکانیک در سراسر جهان برای مطالعه حرکت ها مورد استفاده قرار گرفته است و دارای جامعه توسعه دهنده نرم‌افزاری است.

اوپن‌سیم یکی از برنامه های شاخص از سیم بایوس در سازمان ملی بهداشت آمریکا در مرکز محاسبات پزشکی در دانشگاه استنفورد است. سیم بایوس که در سال ۲۰۰۴ در جهت توسعه ابزارهای محاسباتی برای فیزیک مبتنی بر مدل سازی و شبیه سازی ساختارهای زیستی تأسیس شد.

تاریخچه[ویرایش]

اوپن سبم ۱.۰ در ۲۰، آگوست ۲۰۰۷ ارایه شد و دارای قابلیت هایی چون بازدید دستگاه عضلانی اسکلتی انسان، وارد کردن مدل هایی که در ای آی ام ام (Musculographics Inc.) طراحی شده اند، ویرایش مسیرهای عضلانی و تولید مدل شبیه سازی شده از روی داده هابود.
اوپن سیم ۱.۱ در ۱۱، دسامبر سال ۲۰۰۷ منتشر شد که قابلیت های جدیدی مانند موقعیت دوربین برای ضبط فیلم های شبیه سازی کاربران . یک آنالیزر با ضریب خطای کم برای محاسبه ی توابع تک تک عضلات به آن اضافه شد.
اوپن سیم ۲.۲.۱ در ۱۱ آوریل ۲۰۱۱ منتشر شد.آخرین و جدیدترین اوپن سیم دارای رابط کاربری است و به کاربر اجازه میدهد که حرکت های عضلانی را مرزبندی کند و محرک های مربوط به استاتیک را بهینه سازی کند.

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]