انژکتور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دیاگرام یک نوع افشانک

انژکتور، تزریق کننده، پاشانه[۱] یا افشانک، یک نازل برای تزریق سوخت، هوا و بخار آب تحت فشار می‌باشد. این وسیله اولین بار توسط یک شخص فرانسوی به نام آنری ژیفار در سال ۱۸۵۸ (میلادی) اختراع شد.

انژکتور موتور بنزینی[ویرایش]

نمای برش خورده یک انژکتور موتور بنزینی به هنگام عبور جریان الکتریکی سیم پیچ آهن‌ربا شده و مسیر عبور سوخت باز می‌شود

انژکتورها از انواع شیرهای سولنوییدی هستند و عمل باز و بسته شدن مجرای خروجی انژکتور توسط فرمان صادره از واحد کنترل (ECU) صورت می‌گیرد برای این منظور در انتهای سوزن انژکتور یک سولنویید وجود دارد که هنگام صدور فرمان از واحد کنترل (ECU) جریان ضعیفی از درون سیم پیچ آن عبور کرده و باعث مغناطیسی شدن هسته آن شده و سبب به حرکت درآمدن سوزن انژکتور می‌گردد

چگونگی تعویض اورینگ انژکتور[۲][ویرایش]

اورینگ انژکتور از ورود بخار ناشی از سوخت به موتور خودرو جلوگیری کرده و فشار تا ۷۵۰psi را تحمل می کند و مانع از احتراقسوخت می شود

سیستم سوخت رسانی چه در حالتی که موتور در حال کار کردن است و چه در حالتی که خاموش است تحت فشار نگهداری می شود.اورینگ انژکتور طراحی شده اند تا سوخت و بخارات ناشی از آن را عایق نگه داشته و از فرار آن به محفظه موتور جلوگیری کند.این حلقه ها از نوعی لاستیک تشکیل شده اند که مقاوم در برابر نفت و هیدروکربن ها هستند.

داشتن یک اورینگ مناسب که از خروج بخارات ناشی از سوخت جلوگیری کرده و به خوبی عایق کند بسیار اهمیت دارد.حرارت اگزوز در چندراهه ای (منیفول) که متصل به سر سیلندر است به ۱۲۵۰ درجه ی فارنهایت می رسد.

بخار ناشی از سوخت در درجه حرارت حداقل ۸۵۰ آتش می گیرد.اگر این بخارها با چندراهه که در دمای حداقل ۸۵۰است در تماس قرار گیرد باعث احتراق شده و آتش می گیرد.

اورینگ انژکتور باری تحمل فشار تا ۷۵۰ پوند بر اینچ مربع (psi) طراحی شده است.بیشتر سیستم های سوخت رسانی به هنگام کار کردن موتور فشاری بین ۶۰ تا ۱۲۵ psi دارند.

توجه : به هنگام تعویض اورینگ انژکتور,استفاده از اورینگ اورجینال شرکت سازنده پیشنهاد شده است.اورینگ های دسته دو و غیر اورجینال شاید از اندازه ی اصلی نازک تر و یا کلفت تر باشند.اگر اورینگ زیاد بزرگ باشد ممکن است به هنگام نصب به انژکتور آسیب وارد کند و در صورت کوچک و نازک بودن اورینگ نشتی سوخت تحت فشار بالا را در پی دارد.

هشدار : اگر بالای موتور بوی گازوئیل حس می کنید آنجا را با آب نشوئید.این بو نشانگر نشتی است و اگر بالای موتور را با آب بشوئید امکان ورود آب به محفظه احتراق وجود دارد.آب یک مایع است و مایعات تراکم ناپذیرند.وجود آب در محفظه احتراق باعث آسیب رسیدن به پیستون ها و دریچه ها و شمع ها می شود.

هشدار : در صورت احساس بوی سوخت,اطراف ماشین سیگار نکشید! شما در حال احساس کردن بخارات ناشی از سوخت هستید که بسیار قابل اشتعال هستند.

قسمت ۱ از ۷ : چک کردن شرایط اورینگ انژکتور[ویرایش]

مرحله ۱: روشن کردن موتور. قسمت کیلومتر شمار برای روشن شدن هرگونه چراغ مرتبط با موتور چک می شود.به صدای موتور برای شنیدن هرگونه عملکرد اشتباه از سیلندرها گوش داده می شود.

مرحله ۲: موتور را خاموش و کاپوت را باز کرده. اطراف محفظه اصلی انژکتور و چندراهه را چک کرده تا اثری از سوخت نباشد.

قسمت ۲ از ۷ : آماده کردن وسایل برای تعویض اورینگ انژکتور[ویرایش]

وسایل مورد نیاز:

مجموعه آچار آلن

مجموعه آچارها و بکس ها

آشکارساز گاز قابل احتراق

قطره چکان

چراغ قوه

پیچ گوشتی دوسو

قطع کننده سریع شلنگ سوخت

دستکش ضد سوخت

پاک کننده غیرساینده

لباس های محافظ

سوکت های استاندارد

عینک ایمنی

آچار تورکس

قطعات مورد استفاده در آچار تورکس

نگه دارنده چرخ ها

مرحله۱: خودروی خود را پارک کنید. برای خودروهای اتوماتیک مطمئن شوید که خودرو در حالت پارک قرار دارد و در خودروهای غیر اتومات در دنده ۱٫خودروی خود را در سطح سفت و صاف پارک کنید.

مرحله۲: نگه دارنده های چرخ ها که روی زمین باقی خواند ماند را اطراف تایرها قرار دهیم. در این مورد از آنجا که چرخ های عقب بلند می شوند این نگه دارنده ها اطراف چرخ های جلو قرار می گیرند و ترمز دستی برای جلوگیری از حرکت لاستیک ها کشیده می شود.

مرحله۳: یک نگهدارنده باتری ۹ ولتی را درون جا فندکی ماشین نصب کنید. این کار باعث بهبود کارکرد کامپیوتر خودرو شده و اگر این نگهدارنده ۹ ولتی را ندارید می توانید از این قسمت بگذرید.

مرحله۴: باتری را جدا کنید. کاپوت را باز کرده و باتری را جدا کنید.سیم اتصال به زمین را از قسمت منفی باتری جدا کرده تا قدرت سیستم احتراق و سوخت را از کار بیفتد.

قسمت ۳ از ۷: درآوردن اورینگ انژکتور[ویرایش]

مرحله۱: دریچه های سوخت را از لوله های سوخت جدا کنید.کاور و قسمت محافظ بالای موتور را جدا کرده.از ابزار جدا کننده سریع استفاده کنید و این مرحله را انجام دهید

مرحله۲: جداسازی دهانه سوخت از انژکتور. پیچ هایی که دهانه ها را به به موتور متصل کرده را باز کنید

توجه: اگر روی موتور خودوری شما دهانه ورودی هوایی که با دریچه های سوخت به صورت متقاطع در ارتباط است و یا هم پوشانی کرده است قرار دارد,قبل از جدا کردن دهانه های سوخت اول باید آن را جدا کنید و سپس دهانه های سوخت را بالا کشیده و جدا کنید

مرحله۳: جداسازی انژکتور از دهانه ورودی هوا. به وسیله یک وسیله ی زبانه دار کوچک این کار را انجام داده.زبانه آن را بین انژکتور و دهانه انداخته و به آرامی تکان داده تا جدا شود.سپس خروجی ها را با پاک کننده غیرساینده پاک کرده و با پارچه بدون پرز تمیز کنید.

مرحله۴: جداسازی اورینگ از انژکتور. بالای انژکتور را با پاک کننده غیرساینده پاک کرده و با پارچه بدون پرز تمیز کنید.

قسمت ۴ از ۷: نصب اورینگ انژکتور جدید[ویرایش]

مرحله ۱: نصب اورینگ جدید روی انژکتور. انژکتور جدید را در محل خروجی دهانه های هوا قرار داده و به آرامی فشار داده تا در جای خود قرار بگیرد.

مرحله۲: نصب دهانه های سوخت روی انژکتور. پیچ ها را سر جای خود محکم کرده و بیستر می چرخانیم تا از ایمنی آن اطمینان حاصل کنیم.

توجه: اگر نیازی به باز کردن دهانه هوا داشتید به هنگام نصب از استفاده از واشر یا اورینگ جدید اطمینان حاصل کنید.

مرحله۳: متصل کردن دهانه سوخت به لوله ی سوخت. کاور محافظ روی موتور را قرار داده و با ضربه ناگهانی آن را در جای خود سفت می کنیم.

مرحله ۵ از۷: تست نشتی[ویرایش]

مرحله۱: اتصال مجدد باتری. کاپوت را باز کرده و کابل اتصال به زمین را مجددا به قطب منفی باتری وصل کرده و نگهدارنده باتری ۹ ولتی را جدا می کنیم.

مرحله۲: سفت کردن گیره باتری. سفت بودن گیره باتری را چک کرده تا از محکم و هوب بودن اتصالات مطمئن شوید

توجه: اگر شما نگهدارنده باتری ۹ ولتی را نداشتید باید تمامی سیستم های ماشین از قبیل رادیو و صندلی و شیشه برقی را ریست کنید.

مرحله۳: کلید احتراق را روشن کنید. به صدای فعال شدن پمپ سوخت گوش دهید و بعد از صدای آن آن را خاموش کنیدو

توجه: باید این کار را ۳ یا ۴ بار انجام دهید تا مطمئن شوید دهانه های سوخت از سوخت کاملا پر شده اند.

مرحله۴: تست نشتی. از یک آشکارساز گاز قابل اشتعال استفاده کنید و همه ی اتصالات را برای هرگونه نشت چک کنید و هوا را برای هرگونه بوی سوخت ببویید

قسمت ۶ از ۷: پایین آوردن خودرو[ویرایش]

مرحله۱: ابزار خود را تمیز کنید. تمامی ابزار خود را از سر راه برداشته و مرتب کرده و جمع کنید.

مرحله۲: خودرو را بلند کنید. از یک جک طبقه ای استفاده کنید که برای وزن خودرو پیشنهاد شده است.آن را در قسمت مرتبط قرار داده و تا زمانی که چرخ ها از زمین جدا هستند در آن حالت بگذارید.پایه های جک را از زیر ماشین برداشته و آن را از خودرو دور کنید.

مرحله۳: ماشین را پایین بیاورید. ماشن را به گونه ای پایین بیاورید که ۴ چرخ با هم روی زمین قرار گیرند.جک را بیرون کشیده و کنار بگذارید.

مرحله۴: نگه دارنده های چرخ را جدا کنید. آن ها را از چرخ های عقب جدا کرده و گوشه ای بگذارید.

قسمت ۷ از ۷: تست رانندگی خودرو[ویرایش]

مرحله۱: با ماشین در محیط رانندگی کنید. در طول رانندگی به احتراق نادرست در هر سیلندر دقت کنید و به صدای لرزش گوش کنید.

مرحله ۲: چراغ های صفحه کیلومترشمار را چک کنید. میزان مصرف سوخت و هرگونه چراغ روی صفحه نمایشگر را کنترل کنید.

اگر بعد از تعویض اورینگ چراغ موتور روشن شد,به شناسایی مشکل در سیستم سوخت خودرو نیاز است.

اگر این مشکل همچنان ادامه داشت از گروه رگلاژ بخواهید تا یک متخصص و یک تعمیرگاه مناسب برای شناسایی و رفع این مشکل به شما و معرفی کند.

منابع[ویرایش]

  1. «پاشانه» [قطعات و اجزای خودرو] هم‌ارزِ «fuel injector, injector, injection nozzle, injection valve»؛ منبع: گروه واژه‌گزینی و زیر نظر غلامعلی حداد عادل، «فارسی»، در دفتر سیزدهم، فرهنگ واژه‌های مصوب فرهنگستان، تهران: انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی (ذیل سرواژهٔ پاشانه) 
  2. «رگلاژ-Reglazh-چگونگی تعویض اورینگ انژکتور-اورینگ انژکتور»(en-US)‎. به کوشش reglazh - رگلاژ. ۱۳۹۷-۰۳-۱۷T10:00:47+00:00. بازبینی‌شده در 2018-06-07. 
  1. http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Injector&oldid=437906017