اندور (مجموعه تلویزیونی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اندور
Star Wars - Andor official logo.jpg
لوگوی رسمی
ژانر
سازندهتونی گیلروی
بر پایهٔجنگ ستارگان
اثر جرج لوکاس
بازیگران
کشور سازندهایالات متحده
زبان اصلیانگلیسی
تولید
تهیه‌کننده‌های اجرایی
مکان تولیدلندن، انگلستان
فیلم‌برداریجاناتان فریمن
تولیدکنندهلوکاس‌فیلم
توزیع‌کنندهدیزنی پلت‌فرم دیستربیوشن
پخش
شبکهٔ اصلیدیزنی پلاس
پیوندهای بیرونی
وبگاه تولید

اندور (انگلیسی: Andor) یک مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی رو به پخش است که توسط تونی گیلروی برای سرویس استریمینگ دیزنی پلاس ساخته شده‌است. این پیش‌درآمدی بر فیلم روگ وان (۲۰۱۶) از جنگ ستارگان است که داستان کاسیان اندور را پنج سال پیش از وقایع این فیلم روایت می‌کند. دیه‌گو لونا یکی از تهیه‌کننده‌های اجرایی این مجموعه است که بار دیگر نقش کاسیان اندور از روگ وان را ایفا می‌کند. استلان اسکاشگورد، استلان اسکاشگورد، آدریا آرجونا، فیونا شو، دنیس گوگ، کایل سالر و جنویو اورایلی از دیگر بازیگران مجموعه هستند.

لوکاس‌فیلم در نوامبر ۲۰۱۸ ساخت مجموعه‌ای با تمرکز بر شخصیت اندور را اعلام کرد. سپس دیه‌گو لونا به این پروژه پیوست و استیون شیف برای مقام شورانر این مجموعه انتخاب شد. در آوریل ۲۰۲۰، تونی گیلروی که یکی از نویسنده‌های روگ وان بود، در مقام سازنده و شورانر جایگزین استیون شیف شد. فیلم‌برداری در اواخر نوامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و تونی گیلروی به‌دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ نتوانست طبق برنامه این پروژه را مدیریت کند. فیلم‌برداری در استودیوهای پاین‌وود لندن و در اطراف انگلستان و اسکاتلند انجام شد و تا سپتامبر ۲۰۲۱ به پایان رسید.

اندور برای پخش در سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده‌است و شامل ۱۲ قسمت خواهد بود.[۱]

منابع[ویرایش]

  1. Hibberd, Jame (December 10, 2020). "Rogue One prequel series gets title: Andor". Entertainment Weekly. Retrieved December 10, 2020.

پیوند به بیرون[ویرایش]