انتقال جمعیت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

انتقال جمعیت یا اسکان مجدد حرکت یک گروه بزرگی از مردم از یک منطقه به منطقه دیگر، اغلب یک شکل از است مهاجرت اجباری اعمال شده توسط سیاست‌های دولت یا قدرت‌های بین‌المللی و اغلب بر اساس قومیت یا مذهب و همچنین به خاطر توسعه اقتصادی. تبعید یا تبعید یک فرایند مشابه است، اما به زور به افراد و گروه اعمال می‌شود.

اغلب جمعیت آسیب دیده‌است را به زور به یک منطقه دور منتقل می‌شود، شاید به راه خود را از زندگی مناسب نیست، باعث آنها آسیب قابل توجهی. علاوه بر این، از دست دادن تمام اموال غیرمنقول و، هنگامی که با عجله، از دست دادن مقدار قابل توجهی از اموال منقول، را دارد. این انتقال ممکن است به میل حزب قوی تر را به دیگر استفاده از زمین در سؤال و یا، در موارد کمتری، وضعیت محیط یا اقتصادی فاجعه بار که نیاز به جابجایی انگیزه.

در اروپا، آخرین انتقال عمده جمعیت اخراج ۸۰۰٫۰۰۰، و جابجایی ۲۵۰ هزار آلبانیایی تبار دیگر، در طول بود جنگ کوزوو در سال ۱۹۹۹؛ برخی از بزرگترین مهاجرت اجباری در اروپا به نسبت داده شده‌است سیاست‌های قومی اتحاد شوروی تحت ژوزف استالین. مثال اخیر بهترین و شناخته شده ناشی از توسعه اقتصادی است که ناشی از ساخت و ساز از سد سه دره در چین است.

منابع[ویرایش]