پرش به محتوا

الگو:پیوند شاپا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از الگو:جستجوی شاپا)
توضیحات الگو[نمایش] [ویرایش] [تاریخچه] [پاکسازی]

از این الگو می‌توان برای تولید یک یا دو پیوند به صفحهٔ جستجوی یک شاپا در وبگاه ورلدکت استفاده کرد. این الگو، برخلاف {{ISSN}} عبارت «ISSN » را پیش از پیوند درج نمی‌کند؛ و در صورتی که چندین شناسهٔ شاپا در آن وارد شده باشد، تحت عنوان «(چاپی)» و «(وب)» برچسب خواهند خورد.

استفاده[ویرایش]

در تمام مواردی که لازم است یک شاپای پیوندشده به جستجوی ورلدکت نمایش داده شود، اما نمایش پیشوند «ISSN » موجب برهم خوردن تمرکز مخاطب می‌شود، یا در مواردی که لازم است هردو شناسهٔ ISSN (چاپی) و eISSN (وب/برخط/دیجیتال) برای یک نشریه نمایش داده شود، می‌توانید از {{پیوند شاپا}} برای تولید نشانه‌گذاری مورد نیاز استفاده کنید. این الگو در ابتدا در ویکی‌پدیای انگلیسی و برای استفاده در صفحهٔ List of Cambridge University Press journals (حاوی چند صد شناسهٔ شاپا در یک جدول و ستونی جداگانه برای شناسه‌های شاپا) ساخته شده است. اگر تنها به نمایش یک یا تعداد کمی شناسهٔ شاپا نیاز دارید، بهتر است که از همان الگوی {{ISSN}} استفاده کنید.

این الگو دو پارامتر نام‌گذاری‌نشده را می‌پذیرد و دست کم وارد کردن یکی از آن‌ها الزامی است. اگر از هر دو پارامتر استفاده شود، پارامتر اول به‌عنوان شناسهٔ شاپای نسخهٔ چاپی، و پارامتر دوم به‌عنوان شناسهٔ نسخهٔ برخط در نظر گرفته خواهد شد و خروجی هر دو پارامتر به‌طور متناسب برچسب خواهند خورد. اگر تنها یک پارامتر وارد شود، هیچ برچسبی پس از شناسه درج نخواهد شد.

  • |1=: اگر |2= نیز وارد شده باشد، این پارامتر باید جاوی شناسهٔ شاپای نسخهٔ چاپی باشد، و تحت عنوان «(چاپی)» برچسب خواهد خورد. اگر تنها همین یک پارامتر وارد الگو شده باشد، هیچ برچسبی پس از خروجی این پارامتر درج نخواهد شد.
  • |2=: شناسهٔ شاپای نسخهٔ برخط. استفاده از این پارامتر اختیاری است، اما در صورت استفاده شناسهٔ شاپای پیوندخورده تحت «(وب)» برچسب خواهد خورد.

نمونه‌ها[ویرایش]

یک آرگومان[ویرایش]

دو آرگومان[ویرایش]

{{پیوند شاپا|1234-5678|9876-5432}}۱۲۳۴-۵۶۷۸ (چاپی)
۹۸۷۶-۵۴۳۲ (وب)

دو آرگومان بدون شکستن سطر[ویرایش]

{{پیوند شاپا|1234-5678|9876-5432|سخ=؛}}۱۲۳۴-۵۶۷۸ (چاپی)؛ ۹۸۷۶-۵۴۳۲ (وب)

Notes and error detection[ویرایش]

Finding the ISSN of a publication[ویرایش]

نکته[ویرایش]

An ISSN is always eight digits long. Scroll down the Worldcat page to find the ISSN. Do not rely on the digits shown in the Worldcat URL for the particular publication, since the URL sometimes shows only seven digits, which is invalid to use as the ISSN.

خطاها[ویرایش]

Articles with invalid ISSNs (as determined by the template) will be placed in رده:Articles with invalid ISSNs.

الگوهای وابسته[ویرایش]