اسپارتاکوس: خدایان میدان نبرد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اسپارتاکوس: خدایان آرنا
Spartacus-Gods of the Arena Key Art.jpg
گونهدرام
تاریخی
سازندهاستیون اسدنایت
بازیگرانداستین کلر
لوسی لاولس
جان هانا
پیتر منسا
مانو بنت
جیمی موری
کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
زبان‌(های) اصلیانگلیسی
تعداد قسمت‌ها۶
تولید
تهیه‌کنندهاستیون اسدنایت
مدت۵۰ دقیقه
انتشار
شبکهٔ اصلیاستارز
انتشار اولیه۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۱
پیوند به بیرون
وبگاه

اسپارتاکوس: خدایان میدان نبرد یا اسپارتاکوس: خدایان آرنا (به انگلیسی: Spartacus: Gods of the Arena) مینی‌سریال محصول شبکه استارز و مکمل مجموعه اسپارتاکوس: خون و شن است. این مجموعه از تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۱ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۱ در ۶ قسمت ‍پخش می‌شود. این مجموعه داستان گانیکوس به بازیگری داستین کلر دومین گلادیاتور قهرمان مسابقات کاپوا را نقل می‌کند و ماجرای آن به قبل از حضور اسپارتاکوس به عنوان یک برده باز می‌گردد. از مجموعه اول شخصیت‌های باتیاتوس، لوکرشیا، اونمائوس و کریسیس در این قسمت حضور دارند.

این قسمت از سریال به دلیل بیماری نقش اول این سریال یعنی اندی ویتفیلد در نقش اسپارتاکوس ۶ قسمت این سری را به گذشته خانه باتیاتوس اختصاص دادند. اندی وایفیلد به دلیل بیماری سرطان نتوانست در این سری بازی کند و این فصل از سریال اسپارتاکوس به دوران پدر باتیاتوس و قهرمان شدن کریکسوس و گانیکوس دیگر گلادیاتور آن زمان بر می گردد.

داستان[ویرایش]

در فصل دوم سریال اسپارتاکوس قهرمان کاپوا گانیکوس که در خانهٔ پدر باتیاتوس تربیت شده و به مبارزی تبدیل شده‌است که حتی با چشمان بسته رقیبان خویش را شکست می‌دهد؛ همین دلاوری‌های او سبب می‌شود تا افراد با نفوذ کاپوا خواستار او باشند که سبب درگیری‌هایی بین باتیاتوس و آن‌ها می‌شود. از طرفی گانیکوس به دلیل خیانت کردن به بهترین دوست خود در خانهٔ باتیاتوس دچار عذاب می‌شود و در نهایت می‌توان گفت داستان سری دوم این سریال مبارزه خونین خیانت و پیروزی است.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Spartacus: Gods of the Arena». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در مارس ۲۰۱۱.
  • "Spartacus: Gods of the Arena". در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb). Retrieved 26 March 2011.