اسپارتاکوس: خدایان میدان نبرد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اسپارتاکوس: خدایان آرنا
Spartacus-Gods of the Arena Key Art.jpg
گونه درام
تاریخی
سازنده استیون اسدنایت
بازیگران داستین کلر
لوسی لاولس
جان هانا
پیتر منسا
مانو بنت
جیمی موری
کشور سازنده  ایالات متحده آمریکا
زبان‌ها انگلیسی
تعداد قسمت‌ها ۶
تولید
تهیه‌کننده استیون اسدنایت
مدت ۵۰ دقیقه
پخش کننده
شبکه اصلی استارز
۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۱
پیوندهای بیرونی
Website www.starz.com/originals/Spartacus

اسپارتاکوس: خدایان میدان نبرد یا اسپارتاکوس: خدایان آرنا (به انگلیسی: Spartacus: Gods of the Arena) مینی‌سریال محصول شبکه استارز و مکمل مجموعه اسپارتاکوس: خون و شن است. این مجموعه از تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۱ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۱ در ۶ قسمت ‍پخش می‌شود. این مجموعه داستان گانیکوس به بازیگری داستین کلر دومین گلادیاتور قهرمان مسابقات کاپوا را نقل می‌کند و ماجرای آن به قبل از حضور اسپارتاکوس به عنوان یک برده باز می‌گردد. از مجموعه اول شخصیت‌های باتیاتوس، لوکرشیا، اونمائوس و کریسیس در این قسمت حضور دارند.

این قسمت از سریال به دلیل بیماری نقش اول این سریال یعنی اندی ویتفیلد در نقش اسپارتاکوس ۶ قسمت این سری را به گذشته خانه باتیاتوس اختصاص دادند. اندی وایفیلد به دلیل بیماری سرطان نتوانست در این سری بازی کند و این فصل از سریال اسپارتاکوس به دوران پدر باتیاتوس و گلادیاتورهای آن زمان بر می گردد.

داستان[ویرایش]

در فصل دوم سریال اسپارتاکوس قهرمان کاپوا گانیکوس که در خانه پدر باتیاتوس تربیت شده و به مبارزی تبدیل شده است که حتی با چشمان بسته رقبای خود را شکست می دهد؛ همین دلاوری های او سبب می‌شود تا افراد با نفوذ کاپوا خواستار او باشند که سبب درگیری هایی بین باتیاتوس و آنها می شود. از طرفی گانیکوس به دلیل خیانت کردن به بهترین دوست خود در خانه باتیاتوس دچار عذاب می‌شود و در نهایت می توان گفت داستان سری دوم این سریال مبارزه خونین خیانت و پیروزی است.

منابع[ویرایش]