استارتاپ ویکند

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

استارتاپ ویکند (به انگلیسی: Startup Weekend) یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا در طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند. این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۸ شب جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (۷۰ الی ۱۵۰ نفر در ۶ الی ۹ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند.

مزایای شرکت در استارتاپ ویکند[ویرایش]

نیمی از شرکت کنندگان در استارتاپ ویکند افراد فنی (برنامه نویسان، طراحان و کدنویسان) و نیمی دیگر افراد تجاری (بازاریابی، مالی، حقوقی و ...) هستند. نکته جالب اینجاست که بر اساس آمار جهانی استارتاپ ویکند، ۸۰ درصد شرکت کنندگان ارتباطات خود را بعد از مراسم حفظ می‌نمایند.

چه چیزی عاید شما می‌شود؟

  • آموزش: استارتاپ ویکند اعتقاد دارد که بهترین راه یادگیری از طریق اجراست. یادگیری مهارت‌های جدید و نحوه فکر کردن جدید.
  • آشنایی با شریک: افرادی که به استارتاپ ویکند می‌آیند افرادی هستند که می‌خواهند کاری با را جدیت شروع کنند. در این برنامه ارتباطی را با هم گروهی‌های خود پایه ریزی می‌کنید، که مدت‌ها ادامه خواهد داشت.
  • ارتباطات جدید: ما در استارتاپ ویکند از مربیان و داوران با تجربه استفاده می‌کنیم. شرکت کنندگان نیز افرادی با مهارت‌های متعدد و مکمل هستند. در این برنامه ارتباطات مفید فراوانی بدست خواهید آورد.
  • کسب مهارت: این برنامه اوج خلاقیت و نوآوری شما را بکار می‌گیرید، و فرصت مناسبی برای یادگیری مهارت‌های جدید است. برای مثال یادگیری یک زبان جدید یا آشنایی با روش‌های بازاریابی.
  • آشنایی با راه اندازی کسب و کار: شما در این برنامه راه اندازی یک تجارت را با متد استارتاپ ناب (Lean Startup) یاد می‌گیرید.

رویداد استارتاپ ویکند تنها یک رویداد آموزشی نیست. این برنامه یک شبیه سازی کامل از راه اندازی کسب و کار بر پایه تکنولوژی است.

منابع[ویرایش]