اساسینز کرید: برادری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
فرقه حشاشین:پیمان برادری
Assassins Creed brotherhood cover.jpg
توسعه‌دهنده(ها) یوبی‌سافت مونترآل
ناشر(ها) یوبی‌سافت
کارگردان(ها) پاتریس دیسلیت
تهیه‌کننده(ها) وینسنت پونت براینت
طراح(ها) استیون مسترز[۱]
نویسنده(ها) کوری می[۱]
جفری یوهالم
آهنگساز(ها) جسپر کید
سری کیش یک آدم‌کش
موتور انویل
سکو(ها) پلی‌استیشن ۳، اکس‌باکس ۳۶۰، مایکروسافت ویندوز، مک‌اواس، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان
تاریخ(های) انتشار اکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳:
 • NA ۱۶ نوامبر، ۲۰۱۰[۲]
 • EU ۱۸ نوامبر، ۲۰۱۰
 • AUS ۱۹ نوامبر، ۲۰۱۰

مایکروسافت ویندوز:

 • NA ۲۲ فوریه، ۲۰۱۱[۳]
 • EU ۲۴ فوریه، ۲۰۱۱
 • AUS ۲۶ فوریه، ۲۰۱۱
اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴:
 • WW ۱۵ نوامبر، ۲۰۱۶
سبک(ها) اکشن-ماجراجویی، جهان باز، مخفی‌کاری
حالت(ها) تک‌نفره، چندنفره

کیش حشاشین:پیمان برادری (به انگلیسی: Assassin's Creed: Brotherhood) یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجراجویی و مخفی‌کاری و سومین نسخه اصلی در مجموعه بازی‌های فرقه حشاشین به‌شمار می‌رود که توسط استودیوی یوبی‌سافت مونترآل ساخته شده و بوسیلهٔ یوبی‌سافت در نوامبر ۲۰۱۰ برای پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ و سپس در مارس ۲۰۱۱ برای مایکروسافت ویندوز منتشر شد.[۴] اتفاقات این قسمت از بازی در شهر رم و در دوره رنسانس رخ می‌دهد.[۵] این بازی مستقیماً دنباله‌ای از نسخه کیش حشاشین ۲ است و داستان اتزیو آئودیتوره و دسموند مایلز را به عنوان بازیگران اصلی روایت می‌کند. کیش حشاشین:پیمان برادری؛ اولین بازی از مجموعهٔ کیش یک آدم‌کش است که دارای ویژگی چند نفره است و بازیکن برای اولین بار می‌تواند در پرتاب سلاح‌ها، چند چاقو یا یک اسلحه سنگین مثل تبر را پرتاب کند. ادامه‌ای بر این بازی با عنوان کیش حشاشین: افشاگری‌ها در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.

روند بازی[ویرایش]

کیش یک آدم‌کش: برادری، یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجراجویی و دنیای آزاد با دید سوم شخص است که بر ایتالیای دورهٔ رنسانس تأکید دارد. روش بازی به مانند مجموعه‌های قبلی بالا رفتن از بلندی‌ها و دویدن بر فراز بام‌های شهر و در نهایت ترور هدف‌های مشخص شده در خفا است. سیستم جنگیدن نسبت به دو بازی پیشین پیشرفت کرده‌است و برای بار اول در مجموعه، علاوه بر بیش از ۴۰ ساعت بازی تک‌نفره، بازی‌کننده‌ها می‌توانند با یکدیگر نیز به بازی بپردازند.

داستان[ویرایش]

داستان درست بعد از پایان کیش یک آدمکش ۲ آغاز می‌شود هنگامیکه اتزیو با سردرگمی از سردابه بیرون می‌آید و می‌بیند که رودریگو بورجیا فرار کرده‌است. اتزیو همراه با عمویش ماریو آئودیتوره از رم خارج می‌شوند و به مونتریجونی باز می‌گردند. در بیرون آنیموس دزموند همراه با دوستانش به مونتریگونی در عصر حاضر آمده‌اند و آنیموس را در آنجا راه می‌اندازند. هنگامیکه ادزیو به مونتریجونی برمی‌گردد به بقیه می‌گوید که بورجیا را نکشته است. نیکولو ماکیاولی از این کار ناراحت می‌شود و مونتریجونی را ترک می‌کند. سپس اتزیو به سراغ کاترینا اسفورزا می‌رود و شب را با او سپری می‌کند. صبح فردا سربازان چزاره بورجیا (پسر رودریگو) به مونتریجونی حمله می‌کنند. ماریو در این حمله کشته می‌شود و کاترینا توسط سربازان دستگیر می‌شود. اتزیو همراه با مادر و خواهر خود و بقیه شهروندان فرار می‌کنند. او که تیر خورده و بیهوش شده بود هنگامیکه چشمانش را باز می‌کند خود را در رم می‌یابد. او ماکیاولی را پیدا می‌کند. نیکولو ماکیاولی به او می‌گوید که مردم رم از حکومت بورجیا ناراضی هستند و در تمام شهر بعضی از شهروندان با سربازان درگیر می‌شوند. اتزیو تصمیم می‌گیرد که آن شهروندان را با خود همراه کند و یک انجمن برادری در شهر برای مقابله با حکومت دایر کند. اتزیو تصمیم می‌گیرد ابتدا کاترینا را آزاد کند و به کاستلو می‌رود و در آنجا می‌بیند که چزاره مشغول معاشقه با خواهر خود لوسریزا است و به او قول داده که او را ملکه خود کند. اتزیو لوسریزا را گروگان می‌گیرد تا کاترینا را آزاد کند.

در ادامه اتزیو دوست قدیمی خود لئوناردو دا وینچی را نیز پیدا می‌کند و از او می‌خواهد سلاح‌های جدید برای او بسازد. بعد او گروه‌های دیگر را نیز با خود متحد می‌کند. خواهرش کلاودیا مسئول فاحشه‌ها، لا ولپه مسئول دزدها و بارتلومئو مسئول مزدورهای رم می‌شوند. رودریگو بورجیا وقتی متوجه می‌شود که چزاره به او خیانت کرده تصمیم می‌گیرد او را مسموم کند ولی چزاره توسط لوسریزا می‌فهمد و رودریگو را می‌کشد. سپس چزاره عشق به لوسریزا را فراموش می‌کند و او را تهدید می‌کند که اگر مکان سیب عدن را نگوید او را می‌کشد. اتزیو سیب را بدست می‌آورد و چزاره فرار می‌کند. اتزیو در ادامه تمام متحدان و دوستان چزاره را از میان برمی‌دارد و با سیب سربازان چزاره را نیز می‌کشد. سپس سربازان پاپ جدید از راه می‌رسند و چزاره را به جرم خیانت، قتل و زنای با محارم دستگیر می‌کنند ولی چزراه می‌گوید که هیچ انسانی نمی‌تواند او را بکشد. ادزیو که از این حرف نگران بود، به وسیلهٔ سیب محل چزاره را پیدا می‌کند. او امور آدمکش‌ها را به ماکیاولی می‌سپارد و خودش به اسپانیا می‌رود و در آنجا می‌بیند که چزاره قلعه ویانا را محاصره کرده‌است. او چزاره را شکست می‌دهد ولی چزاره همچنان می‌گوید که هیچ انسانی نمی‌تواند او را بکشد. ادزیو هم او را از ارتفاع پرتاب می‌کند تا سرنوشت او را بکشد. بعد او سیب را به کولوسئوم می‌برد و در آنجا مخفی می‌کند. سپس دزموند با دوستانش به کلسیوم می‌روند و به جایی می‌رسند که اتزیو سیب را در آنجا مخفی کرده بود؛ ولی در آنجا اتفاقی می‌افتد و دزموند دوباره آن روح که خود را مینروا معرفی کرده بود (همان الهه روم باستان) می‌بیند اما بقیه مینروا را نمی‌بینند. مینروا کاری می‌کند که پس از اینکه دزموند سیب عدن را بر می‌دارد زمان می‌ایستد و دزموند و دوستانش نمی‌توانند حرکت کنند. در پایان دزموند بدون اختیار لوسی را با خنجر پنهان خود می‌کشد و بازی به پایان می‌رسد. در دی‌ال‌سی‌های این بازی مشخص می‌شود که خود لوسی خیانتکار بوده‌است و قرار بوده بعد از پیدا کردن سیب محل آن را لو دهد.

مراحل فرعی[ویرایش]

هماننده نسخه های دیگر این نسخه نیز مراحلی فرعی اما متنوع تر داشت. اولین آنها پیدا کردن گنجینه رومولوس که گنجینه با ارزشی از سپر و خنجر نفرین شده ای که توسط پیروان رومولوس محافظت می شوند و البته در بخش داستانی اتزیو سیب عدن را دقیقاً در یکی از مقبره های متعلق به پیروان رومولوس پنهان می کند که در آن مسیری مخفی به معبدی باستانی وجود دارد. کمک به دزدها ، فاحشه ها ، جنگجوها و پر کردن جدول های آنها از دیگر مراحل فرعی است. مراحلی فرعی هم هستند که باید با کمک قاتلین انجام داده شوند مثلاً: قتل تمپلارها و البته مراحلی نیز برای پیدا کردن گنجینه طلاهای تمپلارها وجود دارد. آخرین مراحل فرعی ، مراحلی مخفی هستند که باید به کمک دید عقابی در شکاف هایی در دیوار که به صورت عادی دیده نمی‌شود پیدا می شوند و بعد از ورود به این شکاف ها که یکی از آنها برای مثال پشت خانه وزیر است شما وارد فضایی می شوید و باید معماهایی بسیار سخت را به کمک دوستانتان حل کنید و در پایان هر مرحله بخش کوتاهی از یک فیلم و نوشته هایی ظاهر می شوند که مفهومشان مشخص نیست.

منابع[ویرایش]

 1. ۱٫۰ ۱٫۱ "Next Assassin's Creed Will Have Full Campaign, "Justified" Multiplayer". وب‌گاه kotaku. Retrieved ۲۱ خرداد ۱۳۸۹. Check date values in: |تاریخ بازدید= (help)
 2. "Andrew Burnes (14 June 2010)". Retrieved ۲۰ تیر ۱۳۸۹. Check date values in: |تاریخ بازدید= (help)
 3. "Gamespot ship date PC - GameSpot".
 4. "Home - Assassin's Creed Brotherhood - Ubisoft". وب‌گاه assassinscreed. Retrieved ۲۱ خرداد ۱۳۸۹. Check date values in: |تاریخ بازدید= (help)
 5. «جزئیات و نماگرفت‌های جدید از AC: Brotherhood». وب‌گاه بازی‌رایانه. دریافت‌شده در ۲۱ خرداد ۱۳۸۹.

Wikipedia contributors, "Assassin's Creed: Brotherhood," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Assassin%27s_Creed:_Brotherhood&oldid=420653812 (accessed March 25, 2011).

پیوند به بیرون[ویرایش]