احمد آقامالی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
احمد آقامالی
نام اصلی دکتر سید احمد آقامالی
زمینهٔ کاری نویسنده کتابهای زبان انگلیسی , مترجم واستاد دانشگاه و زبان شناس
ملیت  ایران
مذهب اسلام
پیشه معلم
کتاب‌ها گرامر جامع انگلیسی,فرهنگ ترکی استانبولی فروزش,فرهنگ انگلیسی به فارسی
مدرک تحصیلی دکترای زبان وادبیات انگلیسی از دانشگاه AUDTCF
دانشگاه AUDTCF
استاد پروفسور dogan Aksan
دلیل سرشناسی تالیف بهترین وپرفروش ترین کتاب گرامر زبان انگلیسی در ایران

دکتر سید احمد آقامالی, نویسنده و مدرس دانشگاه اهل ایران می باشد.به سال ۱۳۶۳ بعد از تحصیلات دوره متوسطه در دانشگاه معتبر و بین المللی AUDTCF شروع به تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی کردند. از سال دوم دانشکده مشغول به تدریس زبان انگلیسی شدند و شش سال متوالی به عنوان مدرس و سر گروه زبان در مؤسسه زبانهای خارجی Ders-Al مشغول به کار بودند و سپس در کالج مشهور F.A.C بعنوان مدرس زبان با دیگر اساتید خارجی به مدت ۳ سال فعالیت کردند.سپس شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و در عین زمان بعنوان اسیستان در همان دانشگاه زیر نظر پروفسورDoğan Aksan فعالیت کردند.

در طول این سالها تالیفات مهمی از جمله The English Grammar را برای دانشجویان خود و همچنین کتاب Etymology of English را برای اولین بار در خارج از کشور به چاپ رساندند , به علت شایسته بودن در تدریس موفق شدند در آکادمی پلیس و انجمن های فرهنگی آمریکا و کشورهای خاورمیانه تدریس کنند در طول این سالها مشاور آموزشی و روحی دانشجویان نیز بودند.

از سال ۱۳۷۰ به عنوان مدرس زبان در دانشگاه انگلیسی زبان , مدیترانه قبرس فعالیت کردند و برای یک دوره متدهای تدریس در انگلستان بسر بردند. از سال ۱۳۸۱ در دانشگاه آزاد (واحدهای شمالغرب ) به تدریس مشغول بودند. ایشان در عین زمان نماینده رسمی British School در متدها ی تدریس و اعطای گواهینامه در ایران هستند و در عین زمان ممیز و مشاور رسمی موسسه استانداردهای بین المللی Tuv آلمان در زمینه مدیریت آموزشی می باشند.

مقالات و ترجمه های متعددی را در زمینه های مختلف خصوصا ادبیات انگلیسی در سمینارها و مجلات ایرانی و خارجی در طو ل سالهای ۱۳۷۰ به این طرف به چاپ رسانده اند. ایشان به غیر ازانگلیسی به تدریس زبانهای آلمانی و ترکی استانبولی نیز مشغول می باشند و در این زمینه هم تالیفات مهم از ایشان موجود می باشد.

آثار و تالیفات[ویرایش]

  • گرامر جامع انگلیسی
  • ضرب المثل های انگلیسی به فارسی
  • آموزش کامل و آکادمیک زبان ترکی استانبولی
  • Hand writing for having better cursive (برای خوشنویسی در زبان انگلیسی)
  • ریشه وتاریخچه تمام لغات زبان انگلیسی
  • Listening skill
  • گرامر جامع انگلیسی(2)

نگارخانه[ویرایش]

کتابت.jpg
تالیفات احمد آقا مالی.jpg
کتب.jpg