اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران
بنیان‌گذاری۱۳۸۳
۲۰۰۳
محل تأسیسلس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده
گونهغیرانتفاعی
وبگاه

اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران (به انگلیسی: National Union For Democrace In Iran) (کوته‌نوشت:NUFDI) یک سازمان سیاسی فرهنگی غیرانتفاعی و مستقل در ایالات متحده آمریکا است.[۱] این اتحادیه، به عنوان اپوزیسیون جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند و هدف خود را متحد کردن ایرانیان، براندازی جمهوری اسلامی و برگزاری رفراندوم می‌داند.[۲][۳][۴]

نشست‌ها و بیانیه‌ها[ویرایش]

این سازمان اقدام به برگزاری نشست‌های سیاسی می‌کند.[۱][۵] همچنین این سازمان با بیانیه‌های خود، خواستار محکوم شدن نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورها است.[۳][۶][۷][۸][۹]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ «نشست مجازی اتحادیه ملی دموکراسی در ایران: جدی‌ترین مسئله در ایران حقوق بشر، حقوق سیاسی و مدنی است». ایران اینترنشنال. ۲۰۲۱-۰۵-۱۴. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  2. «سخنگوی هیئت مرکزی اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران: «هدف مردم: دموکراسی، آزادی و حکومتی سکولار و مدرن»». www-radiofarda-com.cdn.ampproject.org. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  3. ۳٫۰ ۳٫۱ لندن، کیهان (۲۰۲۱-۰۱-۲۰). «نامه «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» به جو بایدن: در کنار مردم ایران بایستید و از آنها «حمایت حداکثری» کنید!». KayhanLondon کیهان لندن. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  4. «اتحادیه ملی برای دمکراسی در ایران». ایندیپندنت فارسی. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  5. ««انتقاد از مماشات با جمهوری اسلامی» در نشست «حقوق بشر در ایران»؛ ژیو وانگ: من هم مثل مردم ایران، گروگان جمهوری اسلامی بودم». Voice of America. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  6. «گروه اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران: مشکل برجام نیست؛ مردم ایران گروگان هستند». Voice of America. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  7. «گروه اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران: مشکل برجام نیست؛ مردم ایران گروگان هستند». Voice of America. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  8. parisaariya. «نامه اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران «نوفدی» به بایدن: ایرانیان خواستار پایان دادن به این رژیم هستند». خبرگر. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.
  9. «انتقاد از مماشات با ایران در یک نشست حقوق بشری». www.peykeiran.com. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۵-۱۴.

پیوند به بیرون[ویرایش]

اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران در اینستاگرام