آکروموباکتر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
آکروموباکتر
Achromobacter xylosoxidans.tif
Achromobacter xylosoxidans
آرایه‌شناسی
فرمانرو: باکتری
شاخه: پروتئوباکتریا
رده: بتاپروتئوباکتریا
راسته: Burkholderiales
تیره: Alcaligenaceae
سرده: Achromobacter
Yabuuchi and Yano 1981
Type species
Achromobacter xylosoxidans
Species

A. arsenitoxydans
A. cholinophagum
A. clevelandea
A. cycloclastes
A. denitrificans
A. insolitus
A. lyticus
A. marplatensis
A. obae
A. piechaudii
A. ruhlandii
A. spanius
A. xylosoxidans

آکروموباکتر به عنوان یک جنس از باکتری‌های خانوادهٔ آلکالیژناسه(Alcaligenes) دارای ۱۵ گونه می‌باشد. باکتری‌های طبقه‌بندی شده در این جنس گرم منفی، هوازی، میله ای کوتاه و فاقد قابلیت تولید رنگدانه می‌باشند. آکروموباکترها سرمادوست، غیر هاگ زا و به‌طور کلی از نظر وسعت فساد مواد غذایی نگهداری شده در دمای یخچال، مانند گوشت قرمز، گوشت ماکیان، فراورده‌های دریایی و شیر در رده دوم پس از جنس سودوموناس(pseudomonas)قرار می‌گیرند. شباهت بسیار زیاد این باکتریها با جنس سودوموناس باعث اشتباهاتی در تشخیص این دو جنس می‌شود. ویژگی متفاوت آکروموباکترها نسبت به سودوموناسها، دارا بودن تاژک‌های پری تریش است حال آنکه باکتری‌های موجود در جنس سودوموناسس دارای تاژک‌ها قطبی می‌باشند.

  • مورفولوژی میکروسکوپی:

این باکتری در کشتهای تازه به صورت میله ای و در کشت‌های کهنه به صورت کوکسی دیده می‌شود. اندام‌های تحرکی این باکتری به صورت پری تریش و در سطح سلول قرار گرفته‌اند. در بعضی گونه‌های این جنس اندام حرکتی وجود ندارد.

  • منابع انرژی:

آکروموباکترها شدیداً هوازی بوده و برخلاف برخی گونه‌های سودوموناس، قابلیت دنیتروفیکاسیون (مصرف ترکیبات ساده ازته) ندارند. برخی گونه‌های این باکتری ساکاروز و برخی گلوکز را تجزیه میکنن ولی در هر حال این تجزیه بدون تولید گاز می‌باشد.

منابع[ویرایش]

اطلس میکروبیولوژی مواد غذایی سید علی مرتضوی -الهام خانی پور-سید هاشم حسینی پور انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد چاپ سوم فصل