آنتی-مانیتور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
آنتی-مانیتور
Anti-Monitor (Ivan Reis's art).png
ناشردی‌سی کامیکس
اولین حضورحضور تک‌جلوه: بحران در زمین‌های بی‌انتها شمارهٔ ۲ (مه ۱۹۸۵) حضور کامل: بحران در زمین‌های بی‌انتها شمارهٔ ۵ (سپتامبر ۱۹۸۵)
ساخته شده توسطمارو وولفمن
جورج پرز
جری اوردوِی
وابستگی به تیمشدو دیمنز
شرکت سینسترو
سپاه فانوس سیاه
نام (های) مستعارمانیتور، موبیوس
توانایی‌ها
  • توانایی‌های کیهانی تقریباً نامحدود
  • قدرت و پایداری ابرانسانی
  • جذب و پرتاب انرژی
  • آسیب‌ناپذیری
  • ضریب هوشی بالا
  • فیزیولوژی بی‌همتا
  • قدرت رهبری و تجزیه و تحلیل تاکتیکی

آنتی-مانیتور (به انگلیسی: Anti-Monitor) یک شخصیت خیالی شرور بزرگ در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی‌سی کامیکس و آنتاگونیست مینی‌سریال بحران در زمین‌های بی‌انتها است. این شخصیت توسط مارو وولفمن، جورج پرز و جری اوردوِی خلق شده‌است و برای اولین بار حضوری تک‌جلوه در شمارهٔ ۲ بحران در زمین‌های بی‌انتها داشت تا اینکه در شمارهٔ ۵ از همان مجموعه به صورت کامل رونمایی شد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها[ویرایش]

آنتی-مانیتور یکی از نیرومندترین دشمنانی محسوب می‌شود که ابرقهرمانان دنیای دی‌سی با آن روبرو شده‌اند. او به تنهایی، بیش از هر شخصیت شرور دیگری در دی‌سی، مسئول مرگ و میر انسان‌ها است و تاکنون هزاران جهان را از بین برده است. او علاوه بر در اختیار داشتن حجم گسترده فیزیکی (که از چندین متر تا صدها متر متغیر است) موفق به جذب و نابودی جهان‌های بی‌شماری شده‌است. بر طبق گفته‌های خود او، بیش از هزاران جهان تا کنون از بین رفته‌اند. حتی شخصیت ابرقدرتی همانند اسپکتر که توسط بسیاری از جادوگران نیرومند تقویت نیز شده بود، قادر به شکست دادن او نبود. بنابراین او از قدرت کافی برای از بین بردن جاهن برخوردار بود. او همچنین مسئول مرگ بری آلن است، شخصیت ابرقهرمانی که با عنوان فلش شناخته می‌شود.

آنتی-مانیتور توانایی جذب و ایجاد انرژی و امواج را دارد که قادر به تخریب مواد به ابتدایی‌ترین سطح ممکن خود است. او همچنین دارای قدرت، پایداری و آسیب‌ناپذیری فوق‌العاده‌ای است. او شخصاً و به‌طور همزمان با قوی‌ترین ابرقهرمان‌ها از صدها جهان مختلف، بدون هرگونه آسیبی به مبارزه پرداخته است. او به راحتی توان مقاومت در برابر ضربات سوپرمن را داشت، و حتی از ستاره آبی ابرنواختر نیز جان سالم به در برد. اما مخرب‌ترین قدرت او، توانایی جذب انرژی از محیط اطراف به خود است. او یکبار با پادماده جهان خود ترکیب شد و حتی فراتر از آن سعی در جذب انرژی تمامی جهان‌ها نمود. او قادر به تقویت و افزایش بیش از حد قدرت‌های دیگر مخلوقات است (به عنوان مثال کاری که با سایکو-پایرت انجام داد و قدرت او به حدی افزایش یافت که توان کنترل آن را نداشت).[۱]

منابع[ویرایش]

  1. "Anti-Monitor Powers". Superhero DB. Retrieved January 5, 2017.