آلمان باید از بین برود!

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

آلمان باید از بین برود! (انگلیسی:Germany must perish) یک کتاب ۱۰۱ صفحه‌ای است که در سال ۱۹۴۱ توسط تئودور نیومان کافمن منتشر شد. در این کتاب کافمن پیشنهاد نسل کشی آلمانیها از طریق عقیم کردن تمامی مردم آلمانی زبان را می‌دهد. [۱]

نقشه پیشنهادی کافمن برای جایگزینی آلمان

آلمان نازی این کتاب را به عنوان دلیلی برای آنکه یهودیان قصد نسل کشی آلمانیها را دارند ارائه می‌کرد. این کتاب توسط مجله تایم مورد بررسی قرار گرفت.[۲] یکی از این منتقدین این کتاب را برنامه‌ای برای ایجاد صلح جهانی دانست. کافمن معتقد بود تمامی مردم آلمان که در سن زاد و ولد هستند باید به اجبار عقیم شوند و این تنها راه ایجاد صلح است. او همچنین نقشه جامعی در مورد تقسیم کشور آلمان و واگذار کردن آن به کشورهای همسایه ارائه کرد.

واکنشها نسبت به کتاب[ویرایش]

با اینکه این کتاب توسط یک نویسنده نامعروف نوشته شده بود توجه زیادی پیدا کرد. مجله تایم در ۲۱ مارس ۱۹۴۱ این کتاب را مورد بررسی قرار داد و آن را "یک ایده جالب" توصیف کرد. در نسخه چاپ شده کتاب قسمتی از این بررسیها در مطبوعات آمریکایی چاپ شده بود. یک قسمت نوشته بود :"برنامه ای برای صلح جهانی در بین ملتهای متمدن. -مجله نیویورک تایمز."

محتوا[ویرایش]

کافمن در کتاب نسل کشی آلمانیها را از طریق عقیم کردن مردم آن بعد از پیروزی نیروهای متحدین پیشنهاد میکند. در مصاحبه ای با مجله کرونیکل کانادایی-یهودی کافمن میگوید :"من اعتقاد دارم، که یهودیان در زندگی یک ماموریت دارند. آنها باید ببینند که تمامی ملتهای دنیا در یک اتحاد جهانی باشند. اتحاد فعلی مقدمه آن است ولیکن به تدریج و قطعاً دنیا تبدیل به بهشت خواهد شد. ما صلح جهانی خواهیم داشت. و یهودیان بیشترین تلاش را برای ایجاد این اتحاد خواهند کرد، زیرا آنها بیشترین بهره را از آن میبرند. ولیکن چگونه میتوانیم به صلح برسیم اگر آلمان وجود داشته باشد؟ تنها راه ایجاد صلح دائمی این است که مجازات شروع جنگ را بدتر از خود جنگ بکنیم. انسانها به دلیل قتل مجازات میشوند، مگر نه؟ خوب آلمان تمامی جنگهای بزرگ را شروع کرده است. بگذارید تمامی مردم آن را عقیم کنیم و تمامی جنگهای دنیا به پایان خواهد رسید."

در آلمان نازی[ویرایش]

این کتاب در آلمان نازی به صورت گسترده پخش شد. در حالی که تعداد کمی از آمریکاییها از این کتاب باخبر بودند در آلمان نازی حتی هر کودک از وجود این کتاب و برنامه کافمن باخبر بود. همچنین به دلیل یهودی بودن کافمن این کتاب توجه بیشتری جلب کرد و نمونه نفرت یهودیان از آلمانیها بود. جوزف گوبلز در مورد این کتاب نوشته بود :" با تشکر از کافمن یهودی، تمامی ما آلمانیها میدانیم منتظر چه چیزی باشیم اگر شکست بخوریم." کافمن یک یهودی بود که در منهتن نیویورک به دنیا آمده بود و توصیه او به نسل کشی توجه زیادی در آلمان یافت. نوشتارهای نازی کتاب را به عنوان "نهایت نفرت یهودیان" میخواند و فرانکلین روزولت را متهم به همکاری با آن میکرد. در ماه سپتامبر 1941 جولیوس استرایشر کتابی به نام در استورمر نوشت که در آن کتاب کافمن "تفکر مجنون یک مغز یهودی دیوانه" خوانده شد. او نوشتارهای کافمن را در کتاب خود آورد "با نابودی مردم آلمان، یهودیان میخواهند ما را از پخش چیزی که دنیا از ابتدا نیروی خود را گرفته است و منبع هر چیزی را که زیبا، خوب و قابل احترام است نابود کنند." هنگامی که در 8 سپتامبر 1941 یهودیان هانوور اخراج شدند مقامات محلی به کتاب کافمن اشاره کردند.

ارنست همینگوی نویسنده معروف نیز از پشتیبانان عقاید کافمن بود و در مقدمه کتاب مردان در جنگ خود طرح مشابهای برای از بین بردن نژاد آلمانی ارائه کرد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]