آزمون آنلاین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

آزمون آنلاین آزمون از طریق اینترنت را آزمون آنلاین می گویند.شرکت از راه دور و به صورت مجازی آزمون آنلاین نام دارد.

آزمون آنلاین را می توان یک شکل از سرگرمی های محبوب برای کاربران اینترنت معرفی کرد که کابران ضمن سرگرمی بر دانش خود نیز از این طریق می افزایند. وب سایت هایی که به نفرات برتر جایزه هم می دهند. برگزاری آزمون به صورت سرگرمی مانند وب سایت های Quizilla, FunTrivia,testamoozو OkCupid است.

آزمون از طریق وبلاگ وبلاگ نیز انجام می شود.[۱]

کاربردهای عملی[ویرایش]

کاربران آنلاین حاضر در بسیاری از آزمونها هستند تا در واقع آزمون دانش یا شناسایی ویژگی های یک فرد است. برخی از شرکت ها با استفاده از آزمونها آنلاین به عنوان یک روش کارآمد برای آزمایش دانش نیروی کار و همچنین برای جذب نیرو بدون درنظر گرفتن موقعیت جغرافیایی متقاضیان کاراستفاده می کنند. نوع دیگر برگزار کننده آزمون آنلاین تخصصی بوده و در جهت دانش افزایی یا امتحان ورودی یک آموزشگاه است. همچنین خدمات دوست‌یابی برخط نیز بااتباط بین کاربران و ایجاد رقابت بین آنهادر سیستم های آرمون ساز تعریف شده است.

آزمون می تواند در یک دانشگاه باشد.[۲]

دیگر[ویرایش]

بیشترین نتایج بدست آمده از بررسی آزمون آنلاین واکنش منطقی افراد شرکت کننده در آزمون در مواجهه با نتیجه پایانی است . روان‌سنجی در حالی که می تواند از این سیستم به عنوان یک سرگرمی یا یک آزمون استخدامی برای ورود به یک شرکت و یا سیستم هوشمندی برای برگزاری آزمون ارزشیابی دانش آموزان یک مدرسه باشد.

منابع[ویرایش]

  1. Nelson, Pam (2007-11-05). "Take a Triangle Grammar Guide quiz". The News & Observer. Retrieved November 28.  Check date values in: |accessdate= (help)
  2. Becker, Thomas. "Sixbreak community quiz". Thomas Becker.