یوزف برویر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یوزف برویر
Jozef Breuer, 1877.jpg
متولد ۱۵ ژانویه ۱۸۴۲
وین، اتریش
مرگ ۲۰ ژوین 1925 (۸۳ سال)
وین، اتریش
شهروند وین
ملیت امپراتوری اتریش اتریشی
رشته فعالیت روان‌شناسی

روانکاوی[ویرایش]

یوزف برویر در ۱۵ ژانویه سال ۱۸۴۲ در وین اتریش به دنیا آمد. او جزو بهترین پزشک‌های اتریش بود که نقش کلیدی در کشف فیزیولوژی اعصاب داشت. کسی که در دهٔ ۸۰ با بیماری به اسم آنا او کار می‌کرد. او روش روان کاوی با صحبت را با کمک همکارش زیگموند فروید را توسعه دادند.

زندگی[ویرایش]

یوزف برویر در وین به دنیا آمد، پدرش لوپارد برویر در جامعه یهودیان وین تدریس می‌کرد. وقتی جوان بود مادرش را از دست داد و توسط مادر بزرگ مادریش بزرگ و توسط پدرش تا سن ۸ سالگی تدریس شد. او از آکادمی Akademisches Gymnasium در سال ۱۸۵۸ فارق التحصیل شدو سپس در دانشگاه به مدت یک سال قبل از ثبت نام در دانشکده پزشکی وین دانشگاه وین تحصیل کرد. او در سال ۱۸۶۷ امتحان دانشگاهش را قبول شد و به عنوان دستیار ژوان اوپولزر شروع یه کار کرد.

آنا او[ویرایش]

آنا اوکه نام اصلی‌اش برتا پاپن هایم بود. در سال ۱۸۵۹ در وین به دنیا آمد ودر یک خانواده ثروتمند یهودﯼ بزرگ شد. به دلیل ناراحتی هاﯼ هیستریکی که در اثر مرگ پدر برایش به وجود آمده بود، از سال ۱۸۸۰ تا ۱۸۸۲ تحت درمان یوزف برویر قرار داشت.

یوزف برویر برای حفظ حریم شخصی او، وی را با نام مستعار آنا او خطاب می‌کرد. برتا پاپن‌هایم یکی از پایه گذاران اتحادیه زنان یهودﯼ بود و سال هاﯼ زیادﯼ سمت مدیریت اتحادیه زنان آلمان را بر عهده داشت. او براﯼ روسپیان جوان سرپناه تهیه می‌کرد و علیه معامله بر سر ایشان مبارزه می‌کرد. در کنار این فعالیت‌ها داستان می‌نوشت وتحقیقاتش در مورد مسائل تئوریک زنان را به رشته تحریر در می‌آورد.

او در سال ۱۹۳۶ در گذشت.

فیزیولوژی اعصاب[ویرایش]

برویر، زیر دست اولد هرینگ در مدرسه پزشکی نظامی وین کار می‌کرد، او اولین کسی بود که طبیعت رفلکس تنفس عصب واگ را اثبات کرد. این یک خروجی از مبحث روانشناسی قبلی بود و این تحولی بود در دید دانشمندان در رابطه با ارتباط سیستم اعصبی با ریه‌ها بود. این مکانیزم آلان به اسم ریفلکس هرینگ-برویر شناخته می‌شود.

خانواده[ویرایش]

یوزف برویر در سال ۱۸۶۸ با ماتیلدا آلتمن ازدواج کرد و پنج بچه داشت. دختر او دورا خودکشی کردن را به اخراج شدن توسط نازی را ترجیح داد. دختر دیگر او مارگارت شیف در اردوگاه کار اجباری ترزینشتات در ۹ سپتامبر مرد. نوهٔ دختری او هانا شیف در حالی که زندانی نازی‌ها بود جان سپرد.

منابع[ویرایش]

۱.en.wikipedia.org/wiki/Josef_Breuer ۲.اروین یالوم، و نیچه گریست