ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

خالی‌کردن کاشه برای تازه‌کردن صفحه

میانبر:

به تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

وظایف دیوان‌سالاران استفاده از این صفحه
  • اعطا یا واستانی پرچم ربات
  • اعطای دسترسی مدیریت به مدیرانی که استعفا داده‌اند.
  • جمع‌بندی رای‌گیری‌های مدیریت،دیوان‌سالاری،گشت و گروه مجوزدهندگان ربات
  • درخواست‌های جدید را در پایین این صفحه اضافه کنید.
  • مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
آنچه جایش اینجا نیست

۱. این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست.
۲. برای درخواست کاهش دسترسی مدیر و دیوان‌سالار باید در فراویکی درخواست داده شود.
۳. برای تغییرنام کاربری لطفاً به اینجا مراجعه کنید.

بایگانی‌ها

۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸جمع‌بندی انتخابات هیئت نظارت[ویرایش]

پنج دیوان‌سالار گرامی آیا قصد جمع‌بندی انتخابات هیئت نظارت را ندارند؟ زمان ۴ روزه قانونی تعیین شده برای جمع‌بندی به پایان رسیده اما خبری از جمع‌بندی‌ها نیست، فکر نکنم بررسی پنج شش رای‌گیری که درصد اجماع آنها نیز مشخص است این همه مشکل و طاقت‌فرسا باشد، گویا اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اینجا نیز گاهی اوقات تکرار می‌شود. @آرش، Mardetanha، Ladsgroup، Behaafarid، حجت --Kasir بحث ‏۴ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)

من در جمع‌بندی دیوانسالاران نیستم چرا که خود نامزدم. بحث‌ها را دنبال می‌کنم و چیزی که می‌بینم این است که دیوانسالاران مشغول بحث سر موضوعات مهمی هستند (ر.ک. جمع‌بندی‌های پیشین) :)امیرΣυζήτηση ‏۴ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
نتایج به زودی اعلام می‌شود م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۴ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۵۴ (UTC)
@آرش، Mardetanha، Behaafarid، حجت آقایان دیوان‌سالار گویا به چالشی جدی در زمینه جمع‌بندی هیئت نظارت دور پنجم برخورده‌اند که با گذشت سه روز از پایان مهلت چهار روزه تعیین شده قانونی هنوز خبری از آنها نیست، امیدوارم نحوه فعالیت دیوان‌سالاران زیر سوال نرود چون دقیقا نمیدانم چهار روز تعیین شده قابل تمدید است یا نه. Kasir بحث ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۰۵ (UTC)
میلینگ لیست دچار مشکلی شده بود که ایمیل ۲ نفر از دوستان برگشت خورده بود، مشکلات فنی بر طرف شده، بزودی جناب حجت نتایج را اعلام می‌کنند م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۰۷ (UTC)

★ ضمن تشکر از آقا مجید برای یادآوری قانون و همچنین آقا محسن بابت پاسخگویی ، فکر می‌کنم بهتر باشد این فرصت چهار روزه را به یک هفته یا حتی ده روز افزایش دهیم. از آنجاییکه فرآیند انتخابات در اوایل شهریورماه شروع می‌شود و هیات دوره بعد هم از اول آبان رسما شروع به کار می‌کند، فرصت به اندازه کافی وجود دارد و می‌توان زمان بیشتری را در قانون برای جمع بندی پیش بینی کرد. In fact ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۳۴ (UTC)

پیشنهادتان در راستای قانون پارکینسون است و من مخالفم. کافی است ده روز به دیوانسالاران وقت جمع‌بندی بدهید تا روز بیستم نتیجه‌اش را بگیرید :-( همین بهتر که چهار روز وقت بدهیم تا روز هشتم (البته امیدوارم) نتیجه‌اش را ببینیم :-) همین حالا هم فرایند انتخابات هیئت نظارت حداقل ۵ هفته طول می‌کشد که برای هیئتی که قرار است سالی ۴ یا ۵ پرونده بررسی کند خیلی زیاد است. دیگران را نمی‌دانم ولی بنده در این مدت در حالت «استند بای» بودم که کمی کسل‌کننده بود. پیشنهاد می‌کنم مهلت دو هفته‌ای ثبت نام را کاهش دهیم و به نامزدان و کاربران فرصت نوشتن معرفی‌نامه و پرسش و پاسخ بدهیم. 4nn1l2 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)
بهتر است قصاص قبل از جنایت نکنیم. چرا باید عجله کنیم وقتیکه زمان و فرصت کافی هست؟ (البته منظورم در مهلت قانونی است)
ضمن اینکه من اصلا در حالت استند بای بودن در این موضوع را متوجه نمی شوم. شاید شما زیادی سخت می گیرید. بهتر است خونسرد باشیم.
یا علی. In fact ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۹:۳۰ (UTC)
من فکر نمی‌کنم مشکل در مهلت باشد. کلاً ساز و کار انتخابات نظارت به نظر من خیلی کارآمد نیست. به نظر من رای‌گیری در مدتی کوتاه‌تر و به صورت گمنام باید انجام بشود و جمع‌بندی هم در آن صورت ظرف یکی دو روز میسر خواهد بود. ▬ حجت/بحث ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۱۳ (UTC)

درخواست بررسی دسترسی ویرایشگر الگو در دستان کاربر:علیرضا[ویرایش]

با تمام احترامی که برای ویرایش‌های ایشان و تلاش‌هایشان قائلم بودم، ولی به نظر می‌رسد یک نفر باید پیش از به کار بستن ویرایش‌های پیشنهادی ایشان (حداقل در الگوهای حساس)، ویرایش‌هایشان را کنترل کند. ایشان خیلی ساده الگوهای خیلی حساس را از ویکی انگلیسی بدون توجه به نتایج تغییرات یا دست کم آزمایش کافی حالت‌های مختلف کپی می‌کنند و صفحه‌های زیادی دچار مشکل می‌شود. یک نمونه از آن هم می‌تواند تغییر الگوی ابهام‌زدایی (که در حدود ده‌هزار صفحه به کار رفته است) است، یا تغییردادن جعبهٔ بایگانی که بار اول تقریباً همهٔ بایگانی‌ها از کار افتاده بود[۱]، یا مشکلاتی که در الگوی pp ایجاد شده بود[۲]، یا تغییر الگوهای citation انگلیسی[۳][۴] (که احتمالاً اگر من همان زمان متوجه نمی‌شدم همه را به همین روال تغییر می‌دادند و شما خوب می‌دانید که تغییر الگویی مثل Cite web چه فشاری روی سرور می‌آورد و چقدر می‌تواند خرابی داشته باشد)، یا این که هرچند الگوی مهمی نیست دقیقاً نشان می‌دهد ایشان الگوها را کپی می‌کنند و بعد هم درست تست نمی‌کنند، در حالی که حتی اگر تنها کاربرد آن الگو در آن زمان را چک می‌کردند متوجه می‌شدند که الگو خراب شده است. و موارد دیگری هم هست که حالا در مواردی اشتباه‌های جزئی است که طبیعی است و هر کسی ممکن است دچار شود، ولی برخی از این اشتباهات در الگوهای حساس‌تر از نگاه من قابل پذیرش نیست. همهٔ این موارد در حالی است که من حداقل دوبار بحث مفصلی در این زمینه با ایشان داشته‌ام (یکی اینجا و یکی هم اینجا، که عملاً در بحث دوم من متهم شدم به اینکه «درک پیشرفت» ندارم و ایشان قرار شد از دیوان‌سالاران درخواست نظر کنند و مرا خبر دهند که تا امروز خبری نشده. (و توجه دارید که این مورد خراب‌شدن الگوی ابهام‌زدایی تاریخش مربوط به بعد از آن بحث‌ها است).

به عنوان نمونهٔ جدیدتر کاربر در اینجا الگوی خرد فارسی را به وضوح خراب کرده بود (لطفاً خودتان تغییرات الگو را ببینید تا متوجه شوید موضوع چقدر واضح است و در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم). جالب اینجاست که بعد هم می‌گویند «مشکل خود شمایید دالبا»! (و طی یک حملهٔ شخصی اضافه کرده‌اند که «مثل چی به آدم میپرید») در حالی که بنده در عمر ویکی‌نویسی‌ام، نه در نوشتن این الگو و نه در نوشتن توضیحاتش نقشی نداشته‌ام، من فقط خرابی بسیار واضح در الگو را خنثی کرده‌ام (و این خرابی نه فقط در پارامترهای الگو، که در بسیار از مقالات نمود پیدا کرده بود، آیا واقعاً لازمست که بالای همهٔ الگوها نوشته شود که کپی‌کاری از ویکی انگلیسی لزوماً جواب نمی‌دهد؟!).

مواردی از این دست متأسفانه زیادند، یک مورد دیگر هم الگوی دیگر کاربردها است که باز از شما دیوانسالاران محترم خواهشمندم نگاه کنید کاربر چه توجیه‌های عجیبی برای ویرایشی که موجب خراب شدن کاربردهای الگویی چنان حساس شده است می‌آورد و مرا به ماست‌مالی متهم می‌کند (من حتی هنوز مطمئن نیستم کاربر متوجه اشتباهش شده باشد، ضمن اینکه من قبلاً در مورد مسئولیت سالم نگه داشتن کاربردها به ایشان تذکر داده‌ام که پیوندش بالا هست).

در هر صورت با توجه به اینکه هم‌اکنون دیوان‌سالاران مسئول دادن این دسترسی هستند، خواهشمندم قضاوت خود در این موارد را اینجا بنویسند. دالبا ۳ آذر ۱۳۹۳/ ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۲۴ (UTC)

من شخصا نمیخونم که چی نوشتی چون برام مهم نیست. اگر دسترسی برای من زیادیه بگیرید از من. من دسترسی رو فقط برای بیشتر کار کردن و بیشتر خدمت کردن گرفتم. اگر خدمتم رو به اتمام است یا اشتباه کردم و گردن نگرفتم و بر اشتباهم تأکید میکردم به هر شکل لطفاً دسترسی رو از من بگیرید. در غیر این صورت شخصاً به شدت (به معنای واقعی) از دالبا شکایت دارم هم بخاطر توهین های غیر مستقیمش به آگاهی من و دخالت منفی در روند بهبود ویکی‌پدیا که نه خود برای به‌روزرسانی صفحات فضای نام الگو و پودمان به اندازه من تلاش می‌کند نه میذارد کسی تلاش کند. چه مشکل شخصیتی ایشون دارن من نمیدونم. این صحبت‌ها از قبل پیش‌بینی شده بود و منتظر بودیم که این اتفاق بیوفته. متأسفانه دالبا به اندازه‌ای دخالت‌های بی مورد دارد که کاربران دیگر هم از او گله دارند اما اقدام نمی‌کنن. از بدترین تأثیرات منفی این کاربر که تماما به ضرر ویکی‌پدیاست دلسرد کردن کاربران از کارکردن در این فضا است. لطفاً من رو از نتیجهٔ کار باخبر کنید و نیاز نیست منو پینگ کنید. تا آخرین لحظه از دسترسیم به نفع ویکی‌پدیا استفاده میکنم. -- علیرضا (گفتگو) ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)
اینجا بار دیگر به شخصیت من توهین شده، ولی من فقط به دنبال مشخص شدن تکلیف این قضیه بودم، خیلی هم دنبال این نیستم که به این مورد رسیدگی شود، ولی حالا که کاربر شکایت کرده حتماً استقبال می‌کنم. در مورد آگاهی هم، من به آگاهی کسی توهین نکردم، من فقط در مورد نحوهٔ صحیح ویرایش در ویکی‌پدیا توضیحاتی داده‌ام که به نظر من با الگوی ویرایشی ایشان مطابقت ندارد، حالا اگر ایشان با آگاهی این ویرایش‌های همراه با اشتباه را انجام می‌دهند که کارشان خرابکاری محض است، اگرنه هم که این برخورد به جای تشکرشان است ... (حالت دیگری هم اگر دارد دیوان‌سالاران مشخص کنند). من هم دوست ندارم ببینم مقاله‌های ویکی‌پدیا به خاطر ویرایش‌های اشتباه در الگوهای حساس دچار مشکل شوند (آنگونه که مثلاً بعد از خراب شدن الگوی pp مدتی شاهد خطای قرمزرنگ بالای صفحه‌هایی که در آن‌ها به کار رفته بود بودیم، یا هر کدام از موارد بالا که اثرات زیان‌بارش کم و بیش مشخص است). دالبا ۳ آذر ۱۳۹۳/ ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۱۲ (UTC)

فقط این را بگویم که دیوانسالاران هنگامی که دالبا شکایت را در بار اول مطرح کردند، بحث کردند و به جمع‌بندی هم رسیدند ولی وقتی شما شکایت را پاک کردید آنها نیز قضیه را مسکوت گذاشتند. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)

ادغام حساب‌های کاربری[ویرایش]

سلام، چندین سال قبل، قبل از اینکه به‌طور مداوم ویکی‌نویسی کنم، حساب کاربری می‌ساختم تا بتونم راحت‌تر ویرایش کنم، ولی بعد از یه مدتی چون حال و حوصله یادگیری قواعد ویکی را نداشتم، کلا بی خیال می‌شدم و بعد از مدتی، رمز حساب، ایمیلی که باهاش ثبت نام کردم یا حتی اسم کاربری را فراموش می‌کردم:| دقیقا یادم نیست چندبار این‌کار را کردم :| ولی بعد از کلی گشتن تو لیست کاربرها، سه تا حساب کاربری پیدا کردم که تقریبا مطمئنم خودم ایجادشون کردم و از اونجا که کلا روی هم سه تا ویرایش دارند(!) و طبق رهنمودهای ویکی حساب زاپاس به شمار نمیرند میخوام بدونم آیا میشه اطلاعات این حسابها مثل تاریخ عضویت حساب قدیمی‌تر را با حساب فعلی ادغام کرد یا اسم کاربری فعلیم را به یکی از آن‌ها تغییر بدم؟! یا مجازم که صفحهٔ کاربری و بحثشان را به صفحه فعلیم تغییر مسیر بدم؟!
Abiiiiiiiiii (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)
Abiiiiiii (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)
Abiii13w (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)

-- Abiii132 ‏۲۵ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)

سلام. پاسخ شما «خیر» است. شما باید بتوانید اثبات کنید که این حساب‌ها متعلق به شماست در غیر این صورت نمی‌توان اجازه این کار را داد. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)
خب چطور می‌توانم این‌را اثبات کنم؟! --Abiii132 ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۶:۰۹ (UTC)
با این حساب لاگین کنید و اعلام کنید که متعلق به شماست. (پسوردش را به یادتان بیاورید) :)امیرΣυζήτηση ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۰۴ (UTC)
خب با این وجود فکر می‌کنم شانس اوردم، چون مشکل اصلی من با حساب(Abiiiiiiiiii) تعداد i هاش بود نه پسوردش(!) و چون نام کاربریش را پیدا کردم،تونستم وارد شوم!--Abiiiiiiiiii (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۱۸ (UTC)
خب الان اگر می‌خواهید تغییرمسیر بدهید، بدهید. اگر می‌خواهید نام کاربریتان را به این نام کاربری منتقل کنم، بگویید که منتقل کنم. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۵۹ (UTC)