ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

خالی‌کردن کاشه برای تازه‌کردن صفحه

میانبر:

به تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

وظایف دیوان‌سالاران استفاده از این صفحه
  • اعطا یا واستانی پرچم ربات
  • اعطای دسترسی مدیریت به مدیرانی که استعفا داده‌اند.
  • جمع‌بندی رای‌گیری‌های مدیریت،دیوان‌سالاری،گشت و گروه مجوزدهندگان ربات
  • درخواست‌های جدید را در پایین این صفحه اضافه کنید.
  • مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
آنچه جایش اینجا نیست

۱. این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست.
۲. برای درخواست کاهش دسترسی مدیر و دیوان‌سالار باید در فراویکی درخواست داده شود.
۳. برای تغییرنام کاربری لطفاً به اینجا مراجعه کنید.

بایگانی‌ها

۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸جمع‌بندی انتخابات هیئت نظارت[ویرایش]

پنج دیوان‌سالار گرامی آیا قصد جمع‌بندی انتخابات هیئت نظارت را ندارند؟ زمان ۴ روزه قانونی تعیین شده برای جمع‌بندی به پایان رسیده اما خبری از جمع‌بندی‌ها نیست، فکر نکنم بررسی پنج شش رای‌گیری که درصد اجماع آنها نیز مشخص است این همه مشکل و طاقت‌فرسا باشد، گویا اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اینجا نیز گاهی اوقات تکرار می‌شود. @آرش، Mardetanha، Ladsgroup، Behaafarid، حجت: --Kasir بحث ‏۴ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)

من در جمع‌بندی دیوانسالاران نیستم چرا که خود نامزدم. بحث‌ها را دنبال می‌کنم و چیزی که می‌بینم این است که دیوانسالاران مشغول بحث سر موضوعات مهمی هستند (ر.ک. جمع‌بندی‌های پیشین) :)امیرΣυζήτηση ‏۴ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
نتایج به زودی اعلام می‌شود م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۴ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۵۴ (UTC)
@آرش، Mardetanha، Behaafarid، حجت: آقایان دیوان‌سالار گویا به چالشی جدی در زمینه جمع‌بندی هیئت نظارت دور پنجم برخورده‌اند که با گذشت سه روز از پایان مهلت چهار روزه تعیین شده قانونی هنوز خبری از آنها نیست، امیدوارم نحوه فعالیت دیوان‌سالاران زیر سوال نرود چون دقیقا نمیدانم چهار روز تعیین شده قابل تمدید است یا نه. Kasir بحث ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۰۵ (UTC)
میلینگ لیست دچار مشکلی شده بود که ایمیل ۲ نفر از دوستان برگشت خورده بود، مشکلات فنی بر طرف شده، بزودی جناب حجت نتایج را اعلام می‌کنند م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۰۷ (UTC)

★ ضمن تشکر از آقا مجید برای یادآوری قانون و همچنین آقا محسن بابت پاسخگویی ، فکر می‌کنم بهتر باشد این فرصت چهار روزه را به یک هفته یا حتی ده روز افزایش دهیم. از آنجاییکه فرآیند انتخابات در اوایل شهریورماه شروع می‌شود و هیات دوره بعد هم از اول آبان رسما شروع به کار می‌کند، فرصت به اندازه کافی وجود دارد و می‌توان زمان بیشتری را در قانون برای جمع بندی پیش بینی کرد. In fact ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۳۴ (UTC)

پیشنهادتان در راستای قانون پارکینسون است و من مخالفم. کافی است ده روز به دیوانسالاران وقت جمع‌بندی بدهید تا روز بیستم نتیجه‌اش را بگیرید :-( همین بهتر که چهار روز وقت بدهیم تا روز هشتم (البته امیدوارم) نتیجه‌اش را ببینیم :-) همین حالا هم فرایند انتخابات هیئت نظارت حداقل ۵ هفته طول می‌کشد که برای هیئتی که قرار است سالی ۴ یا ۵ پرونده بررسی کند خیلی زیاد است. دیگران را نمی‌دانم ولی بنده در این مدت در حالت «استند بای» بودم که کمی کسل‌کننده بود. پیشنهاد می‌کنم مهلت دو هفته‌ای ثبت نام را کاهش دهیم و به نامزدان و کاربران فرصت نوشتن معرفی‌نامه و پرسش و پاسخ بدهیم. 4nn1l2 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)
بهتر است قصاص قبل از جنایت نکنیم. چرا باید عجله کنیم وقتیکه زمان و فرصت کافی هست؟ (البته منظورم در مهلت قانونی است)
ضمن اینکه من اصلا در حالت استند بای بودن در این موضوع را متوجه نمی شوم. شاید شما زیادی سخت می گیرید. بهتر است خونسرد باشیم.
یا علی. In fact ‏۶ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۹:۳۰ (UTC)
من فکر نمی‌کنم مشکل در مهلت باشد. کلاً ساز و کار انتخابات نظارت به نظر من خیلی کارآمد نیست. به نظر من رای‌گیری در مدتی کوتاه‌تر و به صورت گمنام باید انجام بشود و جمع‌بندی هم در آن صورت ظرف یکی دو روز میسر خواهد بود. ▬ حجت/بحث ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۱۳ (UTC)

درخواست بررسی دسترسی ویرایشگر الگو در دستان کاربر:علیرضا[ویرایش]

با تمام احترامی که برای ویرایش‌های ایشان و تلاش‌هایشان قائلم بودم، ولی به نظر می‌رسد یک نفر باید پیش از به کار بستن ویرایش‌های پیشنهادی ایشان (حداقل در الگوهای حساس)، ویرایش‌هایشان را کنترل کند. ایشان خیلی ساده الگوهای خیلی حساس را از ویکی انگلیسی بدون توجه به نتایج تغییرات یا دست کم آزمایش کافی حالت‌های مختلف کپی می‌کنند و صفحه‌های زیادی دچار مشکل می‌شود. یک نمونه از آن هم می‌تواند تغییر الگوی ابهام‌زدایی (که در حدود ده‌هزار صفحه به کار رفته است) است، یا تغییردادن جعبهٔ بایگانی که بار اول تقریباً همهٔ بایگانی‌ها از کار افتاده بود[۱]، یا مشکلاتی که در الگوی pp ایجاد شده بود[۲]، یا تغییر الگوهای citation انگلیسی[۳][۴] (که احتمالاً اگر من همان زمان متوجه نمی‌شدم همه را به همین روال تغییر می‌دادند و شما خوب می‌دانید که تغییر الگویی مثل Cite web چه فشاری روی سرور می‌آورد و چقدر می‌تواند خرابی داشته باشد)، یا این که هرچند الگوی مهمی نیست دقیقاً نشان می‌دهد ایشان الگوها را کپی می‌کنند و بعد هم درست تست نمی‌کنند، در حالی که حتی اگر تنها کاربرد آن الگو در آن زمان را چک می‌کردند متوجه می‌شدند که الگو خراب شده است. و موارد دیگری هم هست که حالا در مواردی اشتباه‌های جزئی است که طبیعی است و هر کسی ممکن است دچار شود، ولی برخی از این اشتباهات در الگوهای حساس‌تر از نگاه من قابل پذیرش نیست. همهٔ این موارد در حالی است که من حداقل دوبار بحث مفصلی در این زمینه با ایشان داشته‌ام (یکی اینجا و یکی هم اینجا، که عملاً در بحث دوم من متهم شدم به اینکه «درک پیشرفت» ندارم و ایشان قرار شد از دیوان‌سالاران درخواست نظر کنند و مرا خبر دهند که تا امروز خبری نشده. (و توجه دارید که این مورد خراب‌شدن الگوی ابهام‌زدایی تاریخش مربوط به بعد از آن بحث‌ها است).

به عنوان نمونهٔ جدیدتر کاربر در اینجا الگوی خرد فارسی را به وضوح خراب کرده بود (لطفاً خودتان تغییرات الگو را ببینید تا متوجه شوید موضوع چقدر واضح است و در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم). جالب اینجاست که بعد هم می‌گویند «مشکل خود شمایید دالبا»! (و طی یک حملهٔ شخصی اضافه کرده‌اند که «مثل چی به آدم میپرید») در حالی که بنده در عمر ویکی‌نویسی‌ام، نه در نوشتن این الگو و نه در نوشتن توضیحاتش نقشی نداشته‌ام، من فقط خرابی بسیار واضح در الگو را خنثی کرده‌ام (و این خرابی نه فقط در پارامترهای الگو، که در بسیار از مقالات نمود پیدا کرده بود، آیا واقعاً لازمست که بالای همهٔ الگوها نوشته شود که کپی‌کاری از ویکی انگلیسی لزوماً جواب نمی‌دهد؟!).

مواردی از این دست متأسفانه زیادند، یک مورد دیگر هم الگوی دیگر کاربردها است که باز از شما دیوانسالاران محترم خواهشمندم نگاه کنید کاربر چه توجیه‌های عجیبی برای ویرایشی که موجب خراب شدن کاربردهای الگویی چنان حساس شده است می‌آورد و مرا به ماست‌مالی متهم می‌کند (من حتی هنوز مطمئن نیستم کاربر متوجه اشتباهش شده باشد، ضمن اینکه من قبلاً در مورد مسئولیت سالم نگه داشتن کاربردها به ایشان تذکر داده‌ام که پیوندش بالا هست).

در هر صورت با توجه به اینکه هم‌اکنون دیوان‌سالاران مسئول دادن این دسترسی هستند، خواهشمندم قضاوت خود در این موارد را اینجا بنویسند. دالبا ۳ آذر ۱۳۹۳/ ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۲۴ (UTC)

من شخصا نمیخونم که چی نوشتی چون برام مهم نیست. اگر دسترسی برای من زیادیه بگیرید از من. من دسترسی رو فقط برای بیشتر کار کردن و بیشتر خدمت کردن گرفتم. اگر خدمتم رو به اتمام است یا اشتباه کردم و گردن نگرفتم و بر اشتباهم تأکید میکردم به هر شکل لطفاً دسترسی رو از من بگیرید. در غیر این صورت شخصاً به شدت (به معنای واقعی) از دالبا شکایت دارم هم بخاطر توهین های غیر مستقیمش به آگاهی من و دخالت منفی در روند بهبود ویکی‌پدیا که نه خود برای به‌روزرسانی صفحات فضای نام الگو و پودمان به اندازه من تلاش می‌کند نه میذارد کسی تلاش کند. چه مشکل شخصیتی ایشون دارن من نمیدونم. این صحبت‌ها از قبل پیش‌بینی شده بود و منتظر بودیم که این اتفاق بیوفته. متأسفانه دالبا به اندازه‌ای دخالت‌های بی مورد دارد که کاربران دیگر هم از او گله دارند اما اقدام نمی‌کنن. از بدترین تأثیرات منفی این کاربر که تماما به ضرر ویکی‌پدیاست دلسرد کردن کاربران از کارکردن در این فضا است. لطفاً من رو از نتیجهٔ کار باخبر کنید و نیاز نیست منو پینگ کنید. تا آخرین لحظه از دسترسیم به نفع ویکی‌پدیا استفاده میکنم. -- علیرضا (گفتگو) ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)
اینجا بار دیگر به شخصیت من توهین شده، ولی من فقط به دنبال مشخص شدن تکلیف این قضیه بودم، خیلی هم دنبال این نیستم که به این مورد رسیدگی شود، ولی حالا که کاربر شکایت کرده حتماً استقبال می‌کنم. در مورد آگاهی هم، من به آگاهی کسی توهین نکردم، من فقط در مورد نحوهٔ صحیح ویرایش در ویکی‌پدیا توضیحاتی داده‌ام که به نظر من با الگوی ویرایشی ایشان مطابقت ندارد، حالا اگر ایشان با آگاهی این ویرایش‌های همراه با اشتباه را انجام می‌دهند که کارشان خرابکاری محض است، اگرنه هم که این برخورد به جای تشکرشان است ... (حالت دیگری هم اگر دارد دیوان‌سالاران مشخص کنند). من هم دوست ندارم ببینم مقاله‌های ویکی‌پدیا به خاطر ویرایش‌های اشتباه در الگوهای حساس دچار مشکل شوند (آنگونه که مثلاً بعد از خراب شدن الگوی pp مدتی شاهد خطای قرمزرنگ بالای صفحه‌هایی که در آن‌ها به کار رفته بود بودیم، یا هر کدام از موارد بالا که اثرات زیان‌بارش کم و بیش مشخص است). دالبا ۳ آذر ۱۳۹۳/ ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۱۲ (UTC)

فقط این را بگویم که دیوانسالاران هنگامی که دالبا شکایت را در بار اول مطرح کردند، بحث کردند و به جمع‌بندی هم رسیدند ولی وقتی شما شکایت را پاک کردید آنها نیز قضیه را مسکوت گذاشتند. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)

ادغام حساب‌های کاربری[ویرایش]

سلام، چندین سال قبل، قبل از اینکه به‌طور مداوم ویکی‌نویسی کنم، حساب کاربری می‌ساختم تا بتونم راحت‌تر ویرایش کنم، ولی بعد از یه مدتی چون حال و حوصله یادگیری قواعد ویکی را نداشتم، کلا بی خیال می‌شدم و بعد از مدتی، رمز حساب، ایمیلی که باهاش ثبت نام کردم یا حتی اسم کاربری را فراموش می‌کردم:| دقیقا یادم نیست چندبار این‌کار را کردم :| ولی بعد از کلی گشتن تو لیست کاربرها، سه تا حساب کاربری پیدا کردم که تقریبا مطمئنم خودم ایجادشون کردم و از اونجا که کلا روی هم سه تا ویرایش دارند(!) و طبق رهنمودهای ویکی حساب زاپاس به شمار نمیرند میخوام بدونم آیا میشه اطلاعات این حسابها مثل تاریخ عضویت حساب قدیمی‌تر را با حساب فعلی ادغام کرد یا اسم کاربری فعلیم را به یکی از آن‌ها تغییر بدم؟! یا مجازم که صفحهٔ کاربری و بحثشان را به صفحه فعلیم تغییر مسیر بدم؟!
Abiiiiiiiiii (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)
Abiiiiiii (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)
Abiii13w (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)

-- Abiii132 ‏۲۵ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)

سلام. پاسخ شما «خیر» است. شما باید بتوانید اثبات کنید که این حساب‌ها متعلق به شماست در غیر این صورت نمی‌توان اجازه این کار را داد. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)
خب چطور می‌توانم این‌را اثبات کنم؟! --Abiii132 ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۶:۰۹ (UTC)
با این حساب لاگین کنید و اعلام کنید که متعلق به شماست. (پسوردش را به یادتان بیاورید) :)امیرΣυζήτηση ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۰۴ (UTC)
خب با این وجود فکر می‌کنم شانس اوردم، چون مشکل اصلی من با حساب(Abiiiiiiiiii) تعداد i هاش بود نه پسوردش(!) و چون نام کاربریش را پیدا کردم،تونستم وارد شوم!--Abiiiiiiiiii (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۱۸ (UTC)
خب الان اگر می‌خواهید تغییرمسیر بدهید، بدهید. اگر می‌خواهید نام کاربریتان را به این نام کاربری منتقل کنم، بگویید که منتقل کنم. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۵۹ (UTC)

خوش آمد به کاربران وارد شده به شکل خودکار[ویرایش]

با سلام، حیف است که این همه کاربری که به شکل خودکار وارد ویکیفا می‌شوند به آنها خوش آمد گفته نشود و شاید هم بهمین خاطر فعال نشوند، لذا در صورتی که صلاح بدانید برای دو روز به اینجانب دسترسی کاربر ربات بدهید تا به درصدی اخیری از آنها در حد توانم خوش آمد بگویم تا صفحه تغییرات اخیر هم شلوغ نشود. ارادتمند شما --فلورانس (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۳:۳۴ (UTC)

اینها کاربران خارجی هستند که حسابشان اولین بار در خارج از ویکی‌پدیای فارسی ساخته شده‌است و در ۹۹٪ موارد طرف فارسی بلد نیست. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۴۳ (UTC)
پنجاه ویرایش آخرم را ببینید بر خلاف تصور ما بیش از 50 درصد کسانی که بصورت خودکار وارد می شوند فارسی زبان هستند ولی از پروژه های دیگر وارد شدن، همچنین می توانیم الگوی خوشامد فارسی خودمان را بهینه سازی کنیم و خط زیر را در آخرش بنویسیم:

Welcome! If you are not an Persian(Farsi) speaker, you may want to visit the Persian Wikipedia embassy or. Enjoy!

و به کلیه کاربران بفرستیم اینجوری می تونیم درصد بیشتری از ویکی نویسان فعال رو جذب کنیم. موفق باشید --فلورانس (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۳:۴۷ (UTC)

از کجا می‌فهمید فارس زبانند؟ زمانی که ویرایش به فارسی انجام دادند می‌توان تازه گفت فارس‌زبان هستند. برای آنها بفرستید نه هر کسی که می‌بینید. مشارکت‌های کلی شما در تمام ویکی‌ها در عرض یکی دوماه از نه هزار رسیده به ۲۱ هزار بیشتر از ۷۰٪ هم خوشامدگویی. نکنید این کارها. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۱۵ (UTC)

به طور کلی این نه وظیفه دیوانسالاران است نه ارتباطی به آنان دارد. اول باید اجماع کاربران رویش شود بعدا تنظیمات مدیاویکی عوض شود. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۲۰ (UTC)
سلام امیر جان، این بحث از آنجا وارد اینجا شد که وظیفه دیوانسالاران اعطای دسترسی کاربر ربات بود، که بعد متوجه شدیم مربوط به عدم خوش آمدگویی از کاربران وارد شده به شکل خودکار است، من نگفتم وظیفه دیوانسالاران فلان بود، بهر صورت ممنون از پاسخ --فلورانس (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۳۶ (UTC)

درخواست‌های مدیر شدن[ویرایش]

درود بر دیوان‌سالاران گرامی. ویکی‌پدیا:درخواست‌های مدیر شدن/XOXOXO را محافظت کردم تا جمع‌بندیش کنید. سپاس -- نوژن (بحث) ‏۱۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)

ممنون،‌ دیوان‌سالارها از ساعاتی قبل مشغول صحبت در این باره هستند، بزودی اعمال خواهدشد م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۱۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۳۲ (UTC)

درخواست پرچم برای ربات کاربر:LetsDoItBot[ویرایش]

سلام بر دوستان خوبم،

می‌خواهم خواهش کنم اگر امکانش هست به ربات من پرچم دهید؛ پیش از این سه مجوز برای راندنش دریافت کردم که البته دو بار نخست به دلیل نداشتن آگاهی کافی پس از انجام کار اجازه گرفتم!. برای بهتر راندن ربات و سخت‌نکردن پی‌گیری صفحهٔ تغییرات اخیر از شما خواهش می‌کنم به درخواستم رسیدگی کنید یا اگر باید در این مسیر راهنمایی شوم لطفاً من را راهنمایی کنید. سپاسگزارم -- علیرضا (گفتگو) ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۲۷ (UTC)

✓ از این حساب فقط برای انجام مواردی که مجوز دارید استفاده کنید.:)امیرΣυζήτηση ‏۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۱۲ (UTC)

تغییر نام کاربری[ویرایش]

درود می‌خواستم نام کاربریم را به کاربر:Reza Amper تغییر دهم.--Reza amper (بحث) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۶:۵۳ (UTC)

✓ زین پس درخواستتان را در m:SRUC بنویسید. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)
درود امیر گرامی؛ من به خاطر فراموشی به ایشان گفتم که در اینجا درخواست بدهند . ممنونم. ح.فاطمی«ب» ۴ بهمن ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۰۴ (ایران) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۳۴ (UTC)

جمع‌بندی[ویرایش]

لطفا یکی از دیوانسالاران ویکی‌پدیا:نظرخواهی/اعطای دسترسی کاربر مورد اعتماد را جمع‌بندی کند. با تشکرYamaha5 (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۳:۵۱ (UTC)

دیوانسالاران محترم لطفا به بازی با سامانه توسط کاربر رضا یاماها کاربر:Yamaha5 رسیدگی فرمایند. کاربر جزئیات سیاست به بحث گسترده گذاشته تا بحث در مورد کلیات دور زده شود. دن کیشوت (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۵۷ (UTC)
نظرخواهی دو هفته باز بوده و پیش‌نظرخواهی هم یک هفته. قرار نیست که تا ابد رویش بحث شود. تمامی موارد بحث شده به نتیجه رسیده و خاتمه یافته. --چالاک بحث ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۱۲ (UTC)
✓ م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۳۳ (UTC)
درست است که نظر سنجی باز بوده ولی همه بحثها به سمت جزئیات منحرف نموده‌اند در حالی که با ملاحظه ویکی‌پدیا:نظرخواهی/نظرخواهی برای اعطای دسترسی موقت مدیریت به کاربرهای عادی متوجه می‌شوید که در کلیاتش اختلاف اساسی وجود داشت. نظر سنجی روی بودن یا نبودن اصل سیاست نبوده است بلکه با انحراف بحث به مسائل جزئی و پیش پا افتاده سعی داشته نظرات را منحرف کند. اگر با صداقت مطرح می‌شد احتمالاً نتیجه اش همان می‌شد که لینکش را در همین ویرایش داده‌ام. دن کیشوت (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۴:۵۶ (UTC)
جناب چالاک بنده در شگفتم از صحبت جنابعالی که می‌فرمایید نظرسنجی ۲ هفته باز بوده است. در صورتی که ما برای انتخاب یک مدیر معمولی نظرسنجی را معمولاً بیش از ۲ هفته باز می‌گذاریم چطور جنابعالی برای نظرسنجی و تغییرات سیستماتیک ۲ هفته را کافی میدانید؟ دن کیشوت (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۵:۲۲ (UTC)
با احتساب پیش‌نظرخواهی سه هفته بوده و این مدت به نظر خودم کافی است اگر چه من در این زمینه تصمیم‌گیرنده نبودم.--چالاک بحث ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۳۲ (UTC)
در طرح نظر خواهی که توسط کاربر انجام شده مواردی مشاهده میشود که شاید بتوان آن را کلک نامید. کاربر با مغالطه این گونه القا نمودند که دسترسی بنام en:wp:Trusted Users در ویکی انگلیسی وجود دارد. دن کیشوت (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۵:۵۳ (UTC)
در طرح مساله جایی نامی از ویکی‌انگلیسی به عنوان رفرنس این نظرخواهی نبردم. همچنین اگر به پیش نظرخواهی توجه کنید آنجا هم خیلی‌ها به کلیت طرح نظر دادند با وجودی که بر روی جزئیات مشکل داشتند که نتیجه‌اش شد تغییرات در متن پیشنهادی در زمان نظرخواهی و حتی خیلی‌ها وقتی جزئیات تغییر کرد با طرح مخالف شدند تا نظرشان تامین شود.
همچنین اگر دقت کنید در روند نظرخواهی به خاطر مشغله بیرون از ویکی، خیلی کم، فعال بودم و خود کاربران تغییر در متن نظرخواهی و به اجماع‌رسی را پیش بردند.Yamaha5 (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)
کجا و چه کسی به غیر از خودتان این بحث را پیش کشید که چنین چیزی در ویکی انگلیسی وجود دارد؟ شما این جمله را باید برای من پیدا کنید.--چالاک بحث ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۸:۳۷ (UTC)
(تعارض ویرایشی) شما سیستم و کاربرها را گول می‌زنید بعنوان مثال وقتی بحث بر سر این است که فرضا امروز ناهار بخوریم یا نخوریم شما بحث را به این سمت منحرف می‌کنید که ناهار چه بخوریم؟ از کاربرها می‌خواهید سیاستی که هنوز روی فلسفه وجودی آن بحث است متنش را به کاربرها می‌دهید تا چکش کاری کنند. دن کیشوت (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۸:۴۷ (UTC)
سخن شما درست نیست چون ۱- مسلما ۲۰ کاربر که همگی انسان عاقل و بالغ هستند و خیلی‌هایشان سنتشان بالاتر از مدرسه و دانشگاه است را نمی‌توان گول زد ۲- تا جزئیات مشخص نشود که نمی توان رای داد مثل این می ماند که من بخواهم موبایلم را بفروشم آنگاه نگویم مدلش چیست و چقدر کار کرده و.... باید همه چیز را همزمان دید. این نظرخواهی هم که این همه مخالف داشت به دلیل این بود که کاربر مذکور یک نوع مدیر می‌شد با اختیارات مدیر الان این دسترسی X بخشی از اختیارات و امکانات مدیر را ندارد و همبن باعث شد مخالف‌ها موافق شوند Yamaha5 (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۸:۵۶ (UTC)
(تعارض) شما با این طرز فکرتان که فکر می‌کنید همه فریب‌خورده هستند و تنها شما هستید که می‌فهمید ره به جایی نمی‌برید. دیگران هم که در نظرخواهی شرکت کرده‌اند عقل و شعور دارند؛ به عقل و شعور آنان توهین نکنید و اگر با چیزی موافق هم نیستید تحمل کنید و به نظر جمع احترام بگذارید. در نظرخواهی فرمودید نام آن برای من از همه چیز مهم‌تر است و هنوز هم در نظرخواهی برای انتخاب نام شرکت نکرده‌اید. هر کس که با فلسفۀ وجودی آن مشکل داشته می‌توانسته به آن رأی مخالف بدهد و جلوی کسی گرفته نشده است.--چالاک بحث ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۸:۵۷ (UTC)
همه فریب خورده نیستند ولی همه را میتوان فریب داد. و همه از جمله بنده قابلیت فریب خوردن را داریم و این توهین به شعور کسی نیست. بله در نظرسنجی عرض کردم که نامش از همه چیز مهمتر است ولی آنچه قطعی بنظر میرسد این است که با همان کلکی که عرض کردم نام «وپ:کاربر معتمد» را برای دسترسی های بی ارزش مصادره نمودند. دن کیشوت (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۴۴ (UTC)
همه فریب‌خورده نیستند ولی همه را فریب داده‌اند. جالب است.--چالاک بحث ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۵۷ (UTC)
جناب دن‌کیشوت اینجا ویکی‌پدیاست و با رای و اجماع کاربران هرچیزی ممکن می‌شود اگر فکر می‌کنید، دوستانی که رای مثبت داده و این درخواست را موفق کرده‌اند اشتباه‌ کرده‌اند، صفحه مشابهی بسازید استدلال‌هایتان را آنجا مطرح کنید، اگر جامعه ویکی‌پدیای فارسی با شما هم فکر بود، اجماع قبلی باطل می‌شود. ولی تا آن موقع اجماع فعلی ملاک عمل ما خواهد بود م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۱۶ (UTC)