ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

خالی‌کردن کاشه برای تازه‌کردن صفحه

میانبر:

به تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

وظایف دیوان‌سالاران استفاده از این صفحه
  • اعطا یا واستانی پرچم ربات
  • اعطای دسترسی مدیریت به مدیرانی که استعفا داده‌اند.
  • جمع‌بندی رای‌گیری‌های مدیریت،دیوان‌سالاری،گشت و گروه مجوزدهندگان ربات
  • درخواست‌های جدید را در پایین این صفحه اضافه کنید.
  • مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
آنچه جایش اینجا نیست

۱. این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست.
۲. برای درخواست کاهش دسترسی مدیر و دیوان‌سالار باید در فراویکی درخواست داده شود.
۳. برای تغییرنام کاربری لطفاً به اینجا مراجعه کنید.

بایگانی‌ها

۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸ادغام نام کاربری کنونی با alinowe[ویرایش]

سلام و خسته نباشید. نام کاربری جاری (Alinor) که نام کاربری قبلی من است، بنا به درخواست ویکی‌پدیا ملزم به تغییر است. درخواست دارم محتوای این نام کاربری را با نام کاربری جدید (اصلی)م alinowe انتقال دهید. Alinor (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۲۱ (UTC)

ادغام حساب ممکن نیست. تنها کاری که می‌توانید بکنید آن است که حساب جدید را به نامی دیگر که استفاده نخواهید کرد تغییر نام بدهید، بعد حساب قدیم را به نام فعلی حساب جدید. هر دوی این‌ها هم از پیوندی که بالاتر آمده میسر است. ▬ حجت/بحث ‏۱۸ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)
افزونه ادغام حساب‌ها از یکی دو ماه دیگر قابل استفاده خواهد بود و استواردها توانایی ادغام حساب‌ها را خواهند داشت. در m:SRUC مطرح کنید. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۸ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۰۷ (UTC)

تذکر به جناب آرش پی تی در رابطه با رباتشان[ویرایش]

درود. چندیست که ربات کاربر:Arash.pt اقدام به ثبت اشتباه ویکیبان‌ها در ویکی‌پدیا:گزارش دیتابیس/گزارش عملکرد اشتباه ویکی‌بان‌ها می‌نماید که تا به حال دست کم سه مورد اشتباه گزارش داده است این سه مورد عبارتند از شرکت سازین که تبلیغات محض است، شعیب بهمن که کاملا نامفهوم است و عباس شجاعی دشتی که ناسرشناسی آن کاملا محرز است. چنانچه دیوانسالاران محترم در مورد اشتباه بودن گزارش ایشان با من هم رای هستند به ایشان تذکر دهید. اگر قرار باشد یک ویکیبان اختیار پاک کردن مقاله‌های نامفهوم و تبلیغاتی را هم نداشته باشد این دسترسی یک دسترسی فرمایشی بیشتر نیست و داشتنش هیچ سودی برای جامعهٔ ویکیفا ندارد. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)

درود، گزارش ربات درست است و توسط چند مدیر و دیوانسالار بررسی شده است. تنها کار ربات این است که کلمه سرشناسی را در متن دلیل حذف جستجو می‌کند. شما مقالات مهدی_قاسمی_جعفرآبادی، عباس_شجاع_دشتی، دکتر_ابوالفضل_گیلکی و شهروز_خوبکار را به دلیل عدم سرشناسی حذف کرده‌اید و از اختیارات ویکی‌بانی سواستفاده کرده‌اید چرا که ویکی‌بان حق حذف براساس سرشناسی را تحت هیچ شرایطی ندارد. یکی از دلایل حذف شرکت_سازین هم عدم سرشناسی بوده است. مسلما ادامه این روند اشتباه منجر به گرفتن این دسترسی از شما خواهد شد و توصیه می‌کنم آن تذکری که در صفحه بحثتان درج کردم را جدی بگیرید. لطفا بخش اختیارات وپ:ویکی‌بان را کامل مطالعه کنید تا با محدودیت‌های آن آشنا شوید. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۱۱ (UTC)
آقا آرش. من بحثی در رابطه با "دکتر ابوالفضل گیلکی" و "شهروز خوبکار" ندارم که شما اینها را مثال می‌آورید. صحبت من سر شرکت سازین که من آن را به خاطر تبلیغات حذف کردم و شعیب بهمن که به خاطر نامفهوم بودن آن را حدف کردم. ضمن این که این مطلب را من روی تابلوی اعلانات دیوانسالاران نوشتم. بگذارید خود دیوانسالاران در این مورد اظهارنظر کنند. در ضمن مثل این که در نظرخواهی مدیریت شما بعضی از کاربران راست می‌گفتند که شما دست به تهدید کردنتان خیلی خوب است. من با این ویژگی شما تا حالا آشنا نشده بودم. اگر گرفتن یا بخشیدن اختیارات ویکیبانی مربوط به دیوانسالاران است پس شما در جایگاهی نیستید که من را تهدید کنید.

در هر صورت دیوانسالاران محترم. اگر اختیارات ویکیبانی تا این حد محدود است که ویکیبان اختیار پاک کردن مقاله‌های نامفهوم و تبلیغاتی را هم نداشته باشد، از شما درخواست دارم تا این دسترسی را از من باز پس بگیرید. با سپاس از شما. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۴۹ (UTC)

شما از من و رباتم شکایت کرده‌اید و انتظار دارید پاسخی ندهم ؟! موضوع خیلی ساده است و اگر هنگام حذف دلایل را اصلاح می‌کردید و کلمه سرشناسی را در آن درج نمی‌کردید در گزارش هم چنین چیزی درج نمی‌شد. شما در همین شکایت دقیقا نوشته‌اید: "عباس شجاعی دشتی که ناسرشناسی آن کاملا محرز است." و من هم پاسخ داده‌ام که حق حذف براساس سرشناسی را ندارید. گرفتن اختیار ویکی‌بانی هم به راحتی توسط ۳ مدیر امکان‌پذیر است و تذکر من هم درست بوده و به دیگر ویکی‌بان‌ها تذکر مشابهی توسط دیگر مدیران داده شده بود. توصیه می‌کنم وپ:ویکی‌بان بخش باز پس‌گیری دسترسی را مطالعه کنید. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۰۵ (UTC)
اول این که من شکایت نکردم یا دست کم این که من خودم نام شکایت روی حرفم نمی‌گذارم. من از دیوانسالاران خواستم به شما تذکر دهند. دوم این که نگفتم حرف نزنید، ولی جوری حرف می‌زنید انگار دعوا دارید. سوم این که هنگام حذف شعیب بهمن من دلیل را نامفهوم بودن نوشتم و در مورد شرکت سازین هم تبلیغاتی بودن نوشتم. این که این دو مقاله چه برچسبی قبلا خورده‌اند به من ربطی ندارد. و چهارم این که من درخواست بازپسگیری دسترسی ویکیبانیم را [روی تابلوی اعلانات مدیران] مطرح کردم ولی کاربر:مهران گفت که در اینجا مطرح کنم و جزء اختیارات مدیریتی نیست.

من منتظر می‌مانم تا یکی از دیوانسالاران پاسخ دهند. دو حالت بیشتر ندارد. یا شما اشتباه کردید یا من اختیار حدف مقالاتی چون "شعیب بهمن" و "شرکت سازین" را ندارم. اگر شما اشتباه کردید که طبعا باید بیشتر در کار خود دقت کنید و موارد یاد شده باید از فهرست پاک شود. ولی اگر من اختیار پاک کردن مقاله‌هایی چون "شعیب بهمن" و "شرکت سازین" را ندارم، در این صورت علاقه‌ای به داشتن دسترسی ویکیبانی را ندارم و از دیوانسالارن محترم خواهشمندم این دسترسی را از من باز پس گیرند. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۵۱ (UTC)

جناب دیاکو، گزارش به صورت رباتیک تهیه می‌شود. شما باید هنگام حذف در بخش "دلیل دیگر/اضافی" متن را پاک یا اصلاح می‌کردید و این اشتباه شما بوده و در گزارش هم به همان صورت خواهند ماند. برای حذف "شرکت سازین" یا "شعیب بهمن" هم تذکری دریافت نکرده‌اید و تذکر مربوطه برای دیگر مقالاتی بود که تنها به علت سرشناسی حذف شده‌اند. نمی‌شود برای اشتباهات شما کد گزارش‌ها را عوض کرد. در آینده برای نوشتن دلیل حذف بیشتر دقت کنید. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۱۰ (UTC)
من درست منظور شما را متوجه نمی‌شوم. اگر منظورتان آن نوار ابزار است که از میان گزینه‌ها برای "شرکت سازین" علت "تبلیغاتی" را انتخاب کردم و برای شعیب بهمن هم علت "نامفهوم" را. مگر ربات شما بر پایهٔ برچسبی که قبلا کاربر دیگری روی مقاله زده آن را ارزیابی می‌کند؟ علت این که در تابلوی اعلانات دیوانسالاران چنین چیزی را مطرح می‌کنم تذکری نبود که شما به من داده بودید، علتش قرار گرفتن آن دو مقالهٔ یاد شده در ویکی‌پدیا:گزارش دیتابیس/گزارش عملکرد اشتباه ویکی‌بان‌ها است. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۴۶ (UTC)
در بانک اطلاعاتی یک فیلد وجود دارد به اسم log_comment که دلیل حذف در آن نوشته می‌شود و هر دلیلی که ذکر کنید به همراه متن "دلیل دیگر/اضافی" در آن درج می‌شود درنتیجه اگر کاربر برچسب سرشناسی زده و شما می‌خواهید برای تبلیغات حذف کنید حتما باید متن "دلیل دیگر/اضافه" را پاک کنید. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۰۱ (UTC)
بهتر بود به جای این همه تهدید و جر و بحث و تذکر از همان اول یک نگاهی به این دو مقاله می‌انداختید و همین را می‌گفتید. حال لطف کنید آن دو مورد را از فهرست حذف کنید. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۰۷ (UTC)
از اول هم همین را گفتم. از لیست نمی‌شود حذف کرد چرا که گزارش هر روز آپدیت می‌شود. ربات‌ها فقط دسترسی read روی دیتابیس دارند و نمی‌توانند یک مورد را حذف کرده یا تغییر دهند. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۳۷ (UTC)
@Arash.pt: لطفاً صفحه را به ویکی‌پدیا:گزارش دیتابیس/گزارش عملکرد احتمالا اشتباه ویکی‌بان‌ها (تاکید روی احتمالا) تغییر نام دهید و چنان کنید که ربات هم در آن نام جدید ویرایش کند. ▬ حجت/بحث ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۴۸ (UTC)

درخواست بازپس گیری دسترسی ویکیبانی[ویرایش]

درود بر دیوانسالاران محترم. لطفا دسترسی ویکیبانی را از من بازپس بگیرید. با سپاس. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۴۴ (UTC)

✓ از مشارکت‌های ممنونم؛ دسترسی واستانده شد. به امید مشارکت‌های بیشتر شما. ▬ حجت/بحث ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۱:۴۶ (UTC)
سپاس از شما حجت عزیز. دیاکو « بحث » ‏۲۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۴۴ (UTC)