ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

خالی‌کردن کاشه برای تازه‌کردن صفحه

میانبر:

به تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت دیوان‌سالاران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

وظایف دیوان‌سالاران استفاده از این صفحه
 • اعطا یا واستانی پرچم ربات
 • اعطای دسترسی مدیریت به مدیرانی که استعفا داده‌اند.
 • جمع‌بندی رای‌گیری‌های مدیریت،دیوان‌سالاری،گشت و گروه مجوزدهندگان ربات
 • درخواست‌های جدید را در پایین این صفحه اضافه کنید.
 • مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
آنچه جایش اینجا نیست

۱. این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست.
۲. برای درخواست کاهش دسترسی مدیر و دیوان‌سالار باید در فراویکی درخواست داده شود.
۳. برای تغییرنام کاربری لطفاً به اینجا مراجعه کنید.

بایگانی‌ها

۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷آرمان ← XOXOXO[ویرایش]

حیف! حسابتان را سراسری می‌کردید خیلی بهتر بود. --چالاک بحث ‏۲۳ مهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۲۰:۵۳ (UTC)
✓ نام بوالعجب‌تان مبارک باد! برای سراسری‌کردن نام جدید، نگاهی بدین پیوند بیاندازید. حساب آرمان نیز همچنان برای‌تان محفوظ و بازگشت‌پذیر می‌ماند.--آرش ۲ خرداد ۱۳۹۳/ ‏۲۳ مهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۲۳:۰۲ (UTC)

تشکر٬ برای تصاحب [۱] چه کنم؟--آرمان (بحث) ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۲۸ (UTC)

آیا شما خودتان با نام کاربری Offlineinternet آن‌جا درخواست دادەاید و یا فرد دیگری است؟ دیدم آن‌جا دقیقاً با نام XOXOXO در خواست غضب دادەاند [۲].--چالاک بحث ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۴۶ (UTC)
بلە خودتان ھستید. لازم نیست کە نام Offlineinternet را تغییر نام بدھید. ھمان XOXOXO را برایتان غضب می‌کردند کافی بود. درود.--چالاک بحث ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۴۷ (UTC)

اسم شخصی به نظرم بهتره لطفا تغییر بدید Abivardboy (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC) Abivardboy (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC)

Tahooraa ← teehoo[ویرایش]

 • دلیل: tehooTahooraa (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۴، ساعت ۲۰:۳۱ (UTC) Tahooraa (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۱۴، ساعت ۲۰:۳۱ (UTC)
✓ نام کاربری شما به teehoo تغییر یافت ▬ حجت/بحث ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۲۳ (UTC)

رضا باقری چاهورزی ←Reza amper[ویرایش]

کاربر:رضا باقری چاهورزی می‌خواهم به کاربر:Reza amper انتقال یابد.

 • دلیل: چون می‌خواهم در ویکی‌پدیا عربی و انگلیسی نامفهوم نباشد و همچنین نام مستعاری بهتری برای خود داشته باشم و همچنین reza amper اسم تغیر یافته‌ی من در ویکی‌پدیا عربی است.--رضا باقری چاهورزی (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۰۶ (UTC)
✓ نام کاربری شما به reza amper تغییر یافت ▬ حجت/بحث ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۲۲ (UTC)

درخواست تغییرنام[ویرایش]

نام اصلی بنده میباشد و مایلم تا کاربران دیگر با این نام مرا بشناسند و پیدا کنند منوجهر توتونجي ‏۲۱ ژوئن ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)

✓ نام کاربری شما به «منوجهر توتونجي» تغییر یافت دقیقا با همان املایی که شما تایپ کرده بودید. ▬ حجت/بحث ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۲۱ (UTC)

درخواست تغییر نام[ویرایش]

bahar jafarizadeh ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۶:۵۱ (UTC) سلام می خواهم نام کاربری ام را عوض کنم. نام فعلی : baharmajorana نامی که می خواهم : Baharjafarizadeh--bahar jafarizadeh ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۶:۵۱ (UTC)

✓ نام کاربری شما به «Baharjafarizadeh» تغییر داده شد ▬ حجت/بحث ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)

Zemliakov (بحث) ‏۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۴۸ (UTC)

rename for SUL request[ویرایش]

Hello. There is an account on your Wikipedia. "DZ". I have the same login name in almost all wiki projects. So, for unified login purpose (SUL account) I ask you to rename my account here. Thank you.

✓ :)امیرΣυζήτηση ‏۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۳۰ (UTC)

Sorry, I can't understand. :) But I see, that all is right now. Thank you. DZ (بحث) ‏۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)

بازمدیر[ویرایش]

درود. در صورت امکان دسترسی مدیریت را طبق وپ:بازمدیر به من اعطا کنید. خصوصاً باید به بعضی از امور فنی ویکی رسیدگی کنم. با تشکر --ابراهیمب ‏۱۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۱:۳۱ (UTC)

✓ :)امیرΣυζήτηση ‏۱۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۱:۳۲ (UTC)

بازگشت مقاله های حذف شده برای دفاع[ویرایش]

به همه ی دیوان سالاران! از یک هفته پیش تا کنون کاربر:Yamaha5 بر خلاف معیارهای ویکی 9 مقاله ی مرا- که در خصوص اساتید سرشناس زبان و ادبیّات فارسی دانشگاه های بزرگ کشور بودند- به چالش کشید و بدون این که به من اجازه ی دفاع دهد؛ حذف کرد. آن مقاله ها حاصل یک سال زحمت من بودند. کاربر:Yamaha5 از 12 ژوئیه ی 2014 تا کنون حساب کاربری مرا بسته و با وجود درخواست، کسی حساب را باز نکرده است. آیا درست است کاربری را ببندی و مقاله هایش را به صفخه ی حذف ببری و بعد بگویی:« اگر ویرایش کنی قوانین را نقض کرده ای!؟» این به آن می ماند که دست کسی را ببندی و او را بزنی بعد هم بگویی تو خلاف کاری! در هر صورت من تقاضای رسیدگی به موضوع را دارم و متنبه شدن کاربر:Yamaha5 هستم. جمشید23 109.225.153.36 ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۰۳ (UTC)

بالای صفحه را بخوانید: «‎این صفحه جای شکایت از مدیران ویکی‌پدیا نیست.» در وپ:تام مطرح کنید. ▬ حجت/بحث ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۸:۵۲ (UTC)

بازمدیر[ویرایش]

درود. در صورت امکان دسترسی مدیریت را طبق وپ:بازمدیر به من اعطا کنید. با تشکر -- دالبا ‏۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۰:۱۹ (UTC)

✓ خوش بازگشتید. --آرش ۲ مرداد ۱۳۹۳/ ‏۲۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۸:۳۵ (UTC)

تغییر نام[ویرایش]

~~~~

نوع درخواست= تغییرنام ساده

نام قدیمی= Rockwusho

نام جدید= Saeidaspr

ss (بحث) ‏۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)

با سلام .. لطفا نام کاربری بنده را از Rockwusho به Saeidaspr تغییر دهید .. با تشکر .. ss (بحث) ‏۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۳۹ (UTC)

چنین که پیداست با حساب Rockwusho مشارکت درخوری در هیچ ویکی‌ای نمی‌دارید؛ حساب Saeidaspr نیز که آزاد است و می‌توانیدش ساخت. نظر مرا بخواهید، به‌جای این کاغذبازی‌ها، چراغ‌خاموش حساب Saeidaspr را ساخته و به‌ویرایش بپردازید.--آرش ۲ مرداد ۱۳۹۳/ ‏۲۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۸:۳۵ (UTC)

PNUNA-COM -> PNUNA[ویرایش]

~~~~

نوع درخواست= تغییرنام ساده

نام قدیمی= PNUNA-COM

نام جدید= PNUNA

دلیل = به دلیل اینکه نام کاربری اسم سایت بود

✓ :)امیرΣυζήτηση ‏۲۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)

~~~~ نوع درخواست= تغییرنام ساده

نام قدیمی= abbas_shz_2008

نام جدید= A rahmanian

دلیل = به دلیل اینکه موجب مزاحمت از سوی برخی افراد شده

Abbas shz 2008 (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۰۵ (UTC)
✓ :)امیرΣυζήτηση ‏۱۷ اوت ۲۰۱۴، ساعت ۱۴:۲۳ (UTC)

ho3einhajy ← haji doliskani[ویرایش]

✓ م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۱۷ اوت ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۵۱ (UTC)


درود[ویرایش]

درود.مقالاتی که ساختم بعد از تغییر نام در این جا[۳] نیستند لطفا بررسی کنید. Haji Doliskani 'گفتمان۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ساعت ۰۹:۱۷ ‏۱۸ اوت ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۱۷ (UTC)

شب شکن ← Rahgozar90[ویرایش]

✓ :)امیرΣυζήτηση ‏۷ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۴:۲۷ (UTC)

__________________________

 • درود
 • درخواست تغییر نام کاربری
 • نام فعلی = lpsrl-2
 • نام مورد نظر= SH°^°KIB
 • دلیل = نام کاربری قبلی (lpsrl-2) را در انجمنی های که فعالیت دارم عوض کرده ام به SH°^°KIB
 • > بنابراین لطفا این امکان را در برسی کنید / سپاس ♥

__________________________

Х از امروز (۱۵ سپتامبر) شما باید درخواست‌هایتان را در m:SRUC و به طور سراسری مطرح کنید. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۵ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۶:۳۵ (UTC)


درخواست توضیح[ویرایش]

درود. از دیوانسالاران گرامی مخصوصا جناب @حجت عزیز توضیح می‌خواهم که از چه‌وقت مقرر شده است که کاربری با ۲۶ رای موافق را مدیر کنند؟ حداقل کاری که لازم بود تمدید نظرخواهی بود، اگر اشتباه می‌کنم لطفا مرا تصحیح فرمائید. -- Phobia ☺☻ شنبه، ۲۹ شهریور، ۲۰:۴۵ - ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۱۵ (UTC)

جنابان @آرش، Mardetanha، Ladsgroup، Behaafarid، لطفا سریع‌تر این موضوع را روشن فرمائید. ارادتمند Phobia ☺☻ یکشنبه، ۳۰ شهریور، ۲۲:۲۱ - ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۷:۵۱ (UTC)
درود، متاسفانه دوستان و همکاران در ویکی‌پدیای فارسی زمان رای‌گیری‌ها را جدی نمی‌گیرند در حالی در اکثر ویکی‌های هم‌اندازه ما مدت رای‌گیری یک هفته است، دوستان در دو هفته هم مشارکت مطلبوب ندارند، این رویه تمدید کردن در شرایطی باعث‌شده، برخی از همکاران رای‌دادن خود را به تعویق دهند، باید جایی این روند ناصحیح قطع گردد، در ضمن ۲۶ رای مثبت از نظر من برای کسب کرسی مدیریت ویکی‌پدیای فارسی کافی است، دوستدار شما م‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۹:۱۰ (UTC)
به عنوان یکی از دیوانسالاران جمع‌بندی کننده: ۱- تعداد آرای موافق در این بحث اهمیتی ندارد؛ بحث میزان مشارکت کاربران در نظرخواهی است و میزان مشارکت در این نظرخواهی ۲۶ + ۳+۱ (۳۰ کاربر) است که از نظر من میزان معقولی است. ۲- جامعه ویکی‌پدیای فارسی به این بلوغ رسیده‌است که از مدیر شدن افراد مساله بزرگی نسازد و افراد به مدیر شدن یا نشدن اشخاص کمتر از قبل اهمیت می‌دهند (یک آزمایش ساده: درخواست مدیریت یک کاربر در سال ۲۰۰۹-۲۰۱۱ را بگیرید و تمام کاربرانی که در یک ماه قبل از نظرخواهی زیر ده ویرایش داشته‌اند را حذف کنید. نتیجه این خواهد بود که تعداد مشارکت در آن نظرخواهی به حداکثر نصف این نظرخواهی خواهد رسید. چرا که در سال ۲۰۱۰ با ای-میل و بحث‌های زیر و رو ویکیایی افراد غیرفعال یکهو آنلاین می‌شدند و رای می‌دادند) ۳- در خیلی از ویکی‌های بزرگ به بلوغی که در مورد ۲ ذکر شد رسیده‌اند. مثال ساده ویکی‌داده است که با آن عظمتش شرط حداقل هشت موافق را دارد. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۴:۱۸ (UTC)
ایدون که از این جدول پیدا بود، به‌همکاران عرض کردم که در ۳۰ مدیرشوندگی اخیر ویکی‌پدیای فارسی، هیچ‌یک مشارکتی کمتر ۳۰ رأی نداشته‌اند؛ لذا نشاید مدیرشوندگی‌ای با کمتر ۳۰ رأی جمع بستن! اما علی‌الظاهر «یک رأی ممتنع» در این میان از چشم نویسندهٔ جدول مغفول مانده‌بود که شمار آراء با آن رأی به عددِ حداقلیِ ۳۰ رأی می‌رسد که می‌توان آن را متسامحانه «حداقل مشروعیت» خواند. گرچه چنانکه من بودمی، یک هفته‌اش تمدید کردمی چه روزهٔ شک‌دار را نشاید گرفت!
پ.ن: در روزهای جمع‌بندی مدیرشوندگی مذکور من به نت دسترسی نمی‌داشتم و دیگر همکاران جمع‌اش بستند.--آرش ۳۱ شهریور ۱۳۹۳/ ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۸:۴۱ (UTC)
ممنون بابت پاسخ‌گویی، عزیزان. من به عنوان یک کاربر و نه چیز دیگر به نظرم، رای‌گیری‌ای که ۲۶ رای موافق دارد (و مشارکتی ۳۰ کاربری) و از سال ۲۰۰۸ به بعد جز یکی از کمترین تعداد رای‌های موافق است، لازم به تمدید مهلت دارد. من اصلا به نتیجهٔ رای‌گیری هیچ کاری ندارم، تنها سخنم بر خلاف نظر مردتنهای عزیز اینست که این تعداد مشارکت، برای رای‌گیری مدیریتی ویکی‌پدیا امروز کافی نیست.-- Phobia ☺☻ دوشنبه، ۳۱ شهریور، ۱۹:۳۹ - ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)

بازمدیر[ویرایش]

درخواست دارم دسترسی مدیر را به ربات من User:Rezabot با توجه به سیاست بازمدیر بازگردانید. باتشکرYamaha5 (بحث) ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۷:۲۹ (UTC)

✓ با توجه به گذشت ۲۴ ساعت و عدم مخالفت. لطفا وپ:فهرست مدیران‌ را بروز کنید که فهرست مدیران رباتیکش به صورت خودکار بروز نمی‌شود:)امیرΣυζήτηση ‏۲۵ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۱:۵۴ (UTC)
با تشکر از اعتماد مجدد شما و جامعهٔ ویکی‌فا . فهرست به روز شدYamaha5 (بحث) ‏۲۵ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)

ویرایش با تور[ویرایش]

برای بعضی ویرایش‌ها نرم‌افزار تور را به کار می‌برم. چندی است که این پیام را دریافت می‌کنم:


شما اجازهٔ ویرایش این صفحه را به این دلیل ندارید:

نشانی آی‌پی شما، 46.165.221.166، به صورت خودکار به‌عنوان یک گرهٔ خروجی تور شناسایی شد. ویرایش از طریق تور به دلیل جلوگیری از سوءاستفاده بسته‌شده‌است. برای اطلاعات اضافی و راهنمایی کاربران قانونی، سیاست سراسری هیچ پراکسی باز را ببینید.


البته شماره آی‌پی طبیعتا هر بار متفاوت است.

با توجه به پیشینه ویرایش‌های من انتظار دارم دسترسی من از این نظر مشمول محدودیت فوق نباشد. اگر ممکن است کاری کنید تا ویرایش‌هایی که با تور می‌کنم ممکن باشد. اگر کار دیگری باید بکنم لطفا بفرمایید. با تشکر از توجه شما

جازم (بحث) ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۸:۲۴ (UTC)

~~~~