وانت شوکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

شوکا وانت جدید شرکت زامیاد بود که قرار بود جایگزین نیسان جونیور شود،که با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه نشد.این وانت از قوای محرکه یکسانی با این وانت ۴۰ ساله برخوردار است. تولید این وانت در سال 92 متوقف شد و قرار است به زودی خودروی جدید وانت پادرا جایگزین آن شود.

منابع[ویرایش]

وانت شوکا در شرکت زامیاد جام جم

نزدیک به 40 سال از تولید این ارابه غیر قابل کنترل در ایران میگذرد ( وانت نیسان ) ، از مشکلات همیشگی و اصلی آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1- ترمز بسیار ضعیف

2- عدم پایداری در پیچهای جاده

3- توان موتور پایین 0.05hp/kg

4- مصرف زیاد سوخت 16litr/100km

5- گیج شدن فرمان در صورت داشتن بار

6- سیستم تعلیق بسیار خشک و ابتدایی و خسته کننده

7-استهلاک سریع و عمر پایین قطعات (بدلیل استفاده از قطعات بی کیفیت و همچنین انتقال ضربات بدلیل خشک بودن زیر و بند و تعلیق خودرو)

8-...

متاسفانه شرکت سازنده(سایپا-گروه زامیاد) بجای رفع این مشکلات در پروژه ناموفق "شوکا" تنها اقدام به تعویض اتاق این خودرو نموده است و قسمتهای اصلی و موتور کماکان بدون هیچ تغییری باقی مانده است. اتاق جدید نیز حاصل طراحی و تولید این شرکت نبوده ، بلکه از شرکت Foday کشور چین خریداری و نصب میگردد. کیفیت اجزای پلاستیک و غیره بکار برده شده در بدنه اتاق به قدری پایین میباشد که به خودی خود پس از مدتی تغییر فرم داده و متلاشی میگردد که در خصوص این موضوع و تامین مجدد آنها شرکت زامیاد هیچ اقدام و یا جوابی به مشتریان ارائه نکرده است. اخیراً نیز مدیر عامل زامیاد- فریدون حمیدی- اعلام نموده وانت پادرا(هموزن کاپرا) با 85 درصد ساخت داخل را جایگزین شوکا نموده و محصول جدید از سال1393 به بازار عرضه می شود. اکنون جای دو سوال باقیست : اولا تعیین تکلیف همان اندک مشتریان محصول قبلی و خدمات بایسته پس از فروش که عملی نگردیده چه میشود و دوماً صد درصد اتاق راننده و اتاق بار این محصول جدید (پادرا)وارداتی میباشد و در ضمن کلیه قسمتهای برقی و تعداد زیادی از قطعات مکانیکی نیز وارداتی بوده پس با کدامین محاسبات و ارزیابی مشخص فرموده اند که 85 درصد ساخت داخل میباشد؟ به نظر میرسد منافع کشور دوست و برادر (چین) آنقدر با ما مشترک و واحد است که مسئولان واحدهای دولتی ایران هر محصول چینی را محصول و تولید داخل میپندارند - محسن اورنگ