هاکوپیان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو


شرکت واحد صنعتی پوشاک هاکوپیان
Hacoupian Clothing Industries Inc.
نوع شرکت سهامی خاص[۱]
بنا نهاده تهران، ایران
(۱۳۴۹)
دفتر مرکزی تهران
محدودهٔ فعالیت ایران
افراد کلیدی سومبات هاکوپیان
(بنیان گذار، مدیر عامل، عضو و رئیس هیئت مدیره)
محصولات پوشاک آقایان
شرکت‌های وابسته نوراشن
وب‌گاه hacoupian.net

هاکوپیان [۲](به انگلیسی: Hacoupian) در بهار ۱۳۴۹ توسط سومبات هاکوپیان با امکانات و سرمایه اندک بنیانگذاری شد. در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکتهای طراحی و تولید پوشاک در ایران است که انواع پوشاک مردانه را طراحی و تولید می‌کند و دفتر مرکزی آن در شهر تهران واقع شده است. هاکوپیان موفق به دریافت بیش از ۳۰ جایزه بین المللی و ۲ جایزه ملی گردیده است و اینک با ایجاد ۲۲ فروشگاه زنجیره ای در سراسر ایران، طراحی سیستم مشتری مداری نوین، توسعه بخش‌های طراحی تولید و توزیع با ایجاد دو کارخانه تولید کت و شلوار کلاسیک و اسپرت و یک کارخانه تولید پیراهن و نیز همکاری با دانشگاه‌های ایران در رابطه با آموزش این رشته از طریق تدریس و نشر کتاب و برقراری و حفظ ارتباط با کلیه مراکز مد اروپایی موجب ایجاد فرصت‌ برای علاقمندان به سرمایه گذاری در این رشته گردیده است.[۳][۴]

تاریخچه[ویرایش]

شرکت واحد صنعتی پوشاک هاکوپیان با هدفگذاری‌های بلند مدت در سال ۱۳۴۹ توسط سومبات هاکوپیان بنیان نهاده شد. در طی ۴۵ سال توانسته است در بخش طراحی، مدسازی و تولید٬ در حیطه خدمات فروش و پس از فروش ، فعالیت‌های خود را در سطح استانداردهای اروپایی مطرح نماید.این واحد در حال حاضر دارای بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ مشترك ثابت در داخل و خارج از كشور می‌باشد.[۵]

بیانیه کیفیت[ویرایش]

  1. هدف اصلی ما جلب رضایت مشتریان از طریق بهبود مستمر کیفیت محصولات و خدمات بوده، بطوریکه مشتریان، خود عامل افزایش سهم بازار برای ما گردند. جهت تحقق این مهم سیستم مدیریت کیفیت را بنا نهاده‌ایم.
  2. کلیه مدیران و سرپرستان مسئولیت برنامه‌ریزی، هدایت و کنترل قسمت‌های تحت نظارت خود را بر اساس اهداف شرکت عهده‌دار می‌باشند.
  3. کارکنان اصل و اساس پیشرفت و موفقیت سازمان بوده و ما با مشارکت یکدیگر در جهت دستیابی به اهدافمان گام بر می‌داریم و برای ارتقاء توانمندی‌های حرفه‌ای و رفتاری آنها برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را به اجرا می‌گذاریم.
  4. ما قصد داریم در نوآوری و کیفیت بهترین باشیم. بنابراین خود را موظف می‌دانیم تا فرآیندهای کاریمان را به طور مداوم اصلاح نموده و در جهت بهینه‌سازی آنها گام برداریم.
  5. سیستم مدیریت کیفیت سازمان هاکوپیان بر اساس استاندارد بین‌المللی 2000 - 9001 DIN EN ISO طراحی و پیاده‌سازی گردیده است.
  6. مدیریت تضمین کیفیت به عنوان نماینده مدیریت در سیستم کیفیت، مسئول نظارت و حصول اطمینان از روند صحیح کلیه فرایندها می‌باشد.
  7. تصمیمات اثر بخش و به موقع سازمان بر پایه اطلاعات حاصله از بازار و نظرات مشتریان صورت می‌پذیرد. در واقع خواسته‌ها و انتظارات مشتریان اساس برنامه‌‌ریزی فعالیت‌های ما می‌باشد.
  8. ما برآنیم تا با برقراری ارتباط سودمند دو جانبه با تامین کنندگان خود و در نهایت جامعه، به منظور اعتماد و احترام متقابل، گام برداریم.
  9. ما نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات، محیط کار مناسب و برنامه‌های ایمنی لازم را جهت دست‌یابی به اهداف شرکت تامین نموده و بر اساس اطلاعات حاصله از فرآیندها و بازار در جهت بهبود دائمی آنها برنامه‌ریزی و اقدام می‌نماییم.

رسالت شرکت[ویرایش]

« تحقیقات دانشمندان و باستان‌شناسان نشان می‌دهد که اقوام ایرانی از نخستین کسانی بودند که به فن ریسندگی، بافندگی و رنگرزی پارچه و دوخت پوشاک دست یافتند و نیز از نخستین اقوامی بودند که پوشاک را نه به عنوان تن‌پوش بلکه به عنوان آراستگی مورد استفاده قرار دادند. گذر تاریخ نیز نشان می‌دهد ایرانیان همواره با نگاه هنرمندانه به زیبائی، رنگ و کیفیت پوشاک خود نگریسته‌اند و در عصر مدرن هم یکی از شیک پوش‌ترین مردمان جهان می‌باشند. شرکت هاکوپیان رسالت خود می‌داند با صیانت از گذشته درخشان این هنر در کشورمان و آمیختن آن با تکنولوژی و دانش روز دنیا بهترین البسه مردانه را طراحی، تولید و به هموطنان عرضه نماید، به گونه‌ای که هموطنان را از خرید کالای مشابه خارجی بی‌نیاز گرداند. دومین رسالت شرکت هاکوپیان کمک به رشد هنر و صنعت تولید پوشاک در کشور عزیزمان ایران از طریق آموزش نیروی انسانی و توسعه سرمایه‌گذاری می‌باشد. سومین رسالت شرکت هاکوپیان ورود درخشان و افتخارآمیز به بازارهای جهانی به عنوان یک شرکت ایرانی می‌باشد. ما همیشه انسان را از هر نژاد و رنگ و مذهب به عنوان یک انسان، محترم می‌شماریم و احترام به او را از وظایف اصلی خود می‌دانیم. این مهم یکی از باورهای فرهنگی شرکت هاکوپیان می‌باشد.»

منابع[ویرایش]