هاواک گرل (کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
هاواک گرل
ناشر دی سی کمیکز
اولین حضور Flash Comics #1
ساخته شده توسط گاردنر فاکس
گونه هاواک
وابستگی به تیم لیگ عدالت
توانایی‌ها قدرت، پرواز

هاواک گرل (به انگلیسی: Hawkgirl)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک دی سی کمیکز وجود دارد.و برای اولین بار، در شماره‌ی ۱ مجله‌ی کمیک فلش (Flash Comics ) در جوئن ۱۹۴۰ معرفی شد.


قدرت ها[ویرایش]

هاوك گرل (به انگليسى hawkgirl) مى تواند پرواز كند و با گرزى كه دارد، مى تواند خيلى از افراد شرور DC را از بين ببرد. در كميك injustice: Gods among us, به يك قدرت ديگر او نيز اشاره شده:

بعد از اين كه سوپرمن، ديك گريسون (نايت وينگ، اوّلين پسر خوانده ى بتمن و اوّلين رابين) و داميان را از انفجار نجات مى دهد، آن ها را كنار مى گذارد و به سراغ بروس وين (بتمن) مى رود. بعد از بحث سوپرمن و بتمن، داميان پيش بتمن مى رود و مى گويد كه سوپرمن پدر بهترى است و مى تواند بهتر از ما مراقبت كند و در اين باره بحث مى كنند.

چند وقت بعد، موقعى كه واندر ومن, ديك، داميان، بروس و سوپرمن زمين لرزه اى را در arkham asylam احساس مى كنند، دست سولومان گراندى بيرون مى آيد و داميان را با خود مى برد. سوپرمن، بتمن و واندر ومن جلوى سولومان گراندى را گرفتند و ديك، داميان را در حالى كه خودش را به بيهوشى زده بود، بيرون برد و بيدار كرد. ديك كه مطمئن بود داميان با بروس دعوا خواهد كرد، سعى كرد خيلى دوستانه به او بفهماند كه تنها سوپرمن نيست كه در arkham با افراد بد مى جنگد و بتمن هم كمك مى كند. داميان هم مثل هميشه عصبى مى شود و تيغى را به كمر ديك پرت مى كند و او را مى كشد. بتمن ديك را با حضور ديگران در شب بارانى غم ناك خاك مى كند و پسر كوچك و بزرگ خود را رها مى كند.

چند ماه بعد داميان به batcave (مخفيگاه بتمن) مى رود و با عصبانيت درباره ى دليل ترك او در قبرستان با پدرش دعوا مى كند.آلفرد سعى خود را مى كند تا او را آرام كند امّا بى فايده است. پس به بتمن هشدار مى دهد تا مراقب خشم داميان باشد تا به خاطر پرت كردن چيزى او را هم نكشد! Hawkgirl بعد از اين كه چيزى كه داميان پرت كرده بود را در هوا مى گيرد، داميان را بلند مى كند و پيش سوپرمن مى برد. داميان از اين كه او جاى batcave را مى داند تعجب مى كند و پرس و جو مى كند و hawkgirl مى گويد اين را از لباسى كه lex Luther طراحّى كرده است، فهميدم(كه يك دروغ است). در ضمن او چهره ى واقعى Martian manhuter را مى داند.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Hawkgirl»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۷ مارس ۲۰۱۴).