هاردکور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
فونیکس ماری، بازیگر پورنوی هاردکور، که به صورت عمدی و آشکار، پستان هایش را در جشنواره ی AVN باز گذاشته است

پورنوگرافی از نوع هاردکور(به انگلیسی: Hardcore) و یا تصاویر و فیلم های جنسی هاردکور به آنهایی گفته می شود که شامل فرم های آشکار و ویژه ی سکس هستند و در آنها از اعمال جنسی مانند asvaginal و آنال و خودانزالی و یا بازی بافتیش و انواع سکس روباز و بی پرده استفاده می شود. پورنو گرافی هاردکور یا شدید اغلب به صورت عکس در مجلات و در اینترنت و همینطور در فیلم های طولانی نمایش داده می شود.همچنین می تواند به عنوان یک کارتون نیز ظاهر شود.از این نوع پورنوگرافی با عنوان سکس پرملات که در آن ارگاسم های زیادی انجام می شود نیز یاد می شود.

پورنوگرافی هاردکور در نیمه ی دوم قرن بیستم ابداع شد تا جانشین تصاویر جنسی سافت کور شود؛ که ممکن است رابطه ی جنسی شبیه‌سازی شده باشد و یا دامنه و شدت ترسیم فعالیت های جنسی را محدود کند. این نوع تصاویر سکسی از سال ۱۹۹۰ به طور گسترده بر روی اینترنت انتشار یافت.

قانونی بودن[ویرایش]

انتشار پورنوگرافی های هاردکور تا نیمه ی دوم قرن بیستم به طور گسترده ممنوع اعلام شد تا این که برخی از کشورها با مجوز دادن به پورنو گرافی های سافت کور، انتشار این نوع تصاویر را شروع کردند. در حال حاضر عرضه ی آن توسط یک سیستم درجه بندی فیلم صورت می گیرد که محدودیت آن شامل ممنوعیت تقاضای فروش اجاره یا دادن این نوع فیلم ها در قالب دی وی دی یا فایل های کامپیوتری و یا حتی تبلیغات پونوگرافی به افراد زیر سن قانونی می شد.

اکثر کشور ها بوسیله ی قانونی کلی یا با عدم اجرای قوانین سنگین از محدودیت انتشار تصاویر جنسی کاسته اند. دانمارک در سال ۱۹۶۹، اولین کشوری بود که انتشار این تصاویر را قانونی اعلام کرد. در ایالات متحده هم بر اساس قانون آزادی حق بیان از ایالتی به ایالت دیگر و از شهرستانی به شهرستان دیگر متفاوت است. در بریتانیا انتشار تصاویر جنسی آشکار تا سال ۲۰۰۰ ممنوع بود و بعد از آن آزاد اعلام شد. البته جنبش ضد تصاویر جنسی غالباً مخالفت شدیدی در برابر قانونی شدن پورنوگرافی هاردکور از خود نشان داده است.

در اینترنت با توجه به دسترسی عمومی اجرای قوانین را سخت تر کرده است. به طوری که در ایران پورنوگرافی در کل ممنوع است ولی بسیاری در اینترنت به آنها دسترسی دارند.

تأثیر بر جامعه[ویرایش]

پشت صحنه ی فیلم برداری یک پورنوگرافی هاردکور

بر اساس گزارش های «برل کوتچینسکی» در سال ۱۹۷۰ درباره ی تصاویر پورنوگرافی هاردکور و سکس آشکارا، در دانمارک آمار جرایم جنسی مانند تجاوز بعد از قانونی شدن این تصاویر به شدت بالا رفته است.

همچنین در برابر گزارش های کوتچینسکی، یک مطالعه در سال ۲۰۰۳ در همان کشور بر روی آرشیو رفتار جنسی نشان داد که مردان و زنان زیادی بر این باورند که دیدن فیلم های پورنوگرافی هاردکور بر زندگی جنسی آنها تأثیر مثبت داشته و دانش جنسی و نگرش آنها نسبت به جنس مخالف را بهتر کرده است. البته مطالعات دیگر در دانمارک نتایج کاملاً متفاوتی داده است. پس هنوز نمی توانیم بر خوب بودن یا بد بودن آن به صورت قاطع اظهار نظر کنیم.

هاردکور در بریتانیا[ویرایش]

گزارشی در سال ۲۰۰۶ از نیلسن نشان داد که بعد از قانونی شدن محصولات پورنوگرافی هاردکور، بیش ار ۹ میلیون نفر از مردان خدمات اینترنتی آن را مورد استفاده قرار دادند.همچنین این مطالعه نشان داد که استفاده از سایت های پورنوگرافی دارای امتیاز در زنان، ۳۳ درصد افزایش داشته. یعنی تعداد آنها از ۱٫۰۵ میلیون به ۱٫۳۸ میلیون افزایش یافته. مطالعه ی ۲۰۰۳ هم نشان داد که حدود یک سوم از کاربران اینترنتی بریتانیا، وارد سایت های هاردکور می شوند.

هاردکور در ایالات متحده[ویرایش]

در یک مطالعه در سال 2003 توسط اریک اسکلوسر، تخمین زده شد که درآمد حاصل از بازی های پوری هاردکور، به میزان قابل توجهی توسط کادر داخلی هالیوود گرفته می شود. براساس این مطالعه، فیلم های پورنوی هاردکور، سایت های اینترنتی و رفتار های جنسی که به صورت زنده از تلویزیون پخش می شوند، حدوداً 10 میلیارد دلار ایالات متحده پولسازی کرده اند؛ که برابر با معاملات انتفاعی در گیشه های آمریکاست.

فهرست بازیگران پورنوی هاردکور[ویرایش]

منبع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Hardcore pornography»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۱۴ آذر ۱۳۹۲).