هادی غفاری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

هادی غَفّاری، عضو شورای مرکزی مجمع «نیروهای خط امام» و رییس موسسهٔ الهادی است. هادی غَفّاری نماینده سه دوره اول مجلس شورای اسلامی بود و در انتخابات مجلس چهارم، پنجم و هفتم رد صلاحیت شد.[۱] وی فرزند حسین غفاری از فقها و مبارزان ترورشده قبل از انقلاب ایران است.

انتقاد به عملکرد خامنه‌ای[ویرایش]

هادی غفاری از طیف روحانیونی بود که در دهه شصت هر چند از حمایت خمینی برخوردار بود اما در دو دهه بعد بسیار منزوی شد. چون سابقه تندروی‌های ابتدای دهه شصت را داشت، هرگز مجال حضور نیافت و ۳ بار شورای نگهبان او را فاقد صلاحیت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی تشخیص داد. در تیر ماه ۱۳۸۸، در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری هادی غفاری سخت به عملکرد خامنه‌ای معترض بود و در یک سخنرانی با حضور مهدی کروبی، خامنه‌ای را بی‌تدبیر و بی سواد اعلام کرد و او را مسئول بی‌حیثیتی روحانیت دانست.

او هم چنین پس از حبس خانگی موسوی و کروبی خواستار رفع حبس خانگی موسوی و کروبی شد.[۲]

ماجرای انبار اسلحه[ویرایش]

در جریان حوادث پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ ماموران به اتهام احتکار برنج انبار مسجد الهادی که وی امامت جماعت آن را بر عهده دارد را جستجو کردند و سه قبضه تفنگ و دو قبضه سلاح کمری پیدا کردند و برخی خبرگزاری هاخبر از بازداشت غفاری دادند. هادی غفاری جریان بازداشت خود را تکذیب کرد و برنج ها را متعلق به یکی از کسبه محل دانست که انبار مسجد را اجاره کرده است، دانست. وی همچنین گفت بخشی از انبار مدت ها پیش در اختیار پایگاه بسیج بوده و پس از تخلیه کسی از باقی ماندن سلاح ها خبر نداشته است. [۳][۴]

پانویس[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]