نشریه علوم باطنی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Oloom3.jpg

«علوم باطنی» اولین نشریه تخصصی در زمینه دانش متافیزیک و هنرهای ماورایی بود که بین سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵ شمسی بصورت فصلنامه در ایران منتشر می‌شد.

پیشینه[ویرایش]

نشریه علوم باطنی، با توجه به هجوم انواع جریانات فکری و عموماً مسموم معنوی و باطن‌گرایانه (که پدیده‌ای خطرساز محسوب می‌شود) سعی داشت با معرفی وجهه راستین علوم باطنی امکان تشخیص جریانات راستین از ناراستین را برای علاقمندان علوم فراروانی و دانش متافیزیک فراهم کند و در این زمینه‌ها بینش کامل و دقیقی به مخاطبان ارائه دهد. این نشریه با بهره گیری از همکاری محققان برجسته در زمینه‌های مربوطه، خیلی زود توانست به اصلی‌ترین و معتبرترین نشریه ایرانی در زمینه علوم باطنی و متافیزیک در ایران و آسیا تبدیل شود و مخاطبان بسیاری را از دانشگاهیان و حوزویان تا پژوهشگران و علاقمندان، به خود جلب نماید.

پرداختن به شناخت و بکارگیری توانایی‌های باطنی و فن‌آوری‌های ذهنی، تازه‌ترین پژوهش‌ها در علوم روحی و متافیزیک (پاراسایکولوژی و سایکوتکنولوژی و سایر شاخه‌های علوم فراروانی]) از جمله زمینه‌های اصلی انتشار مقالات در نشریه علوم باطنی بود. این فصلنامه در طی مدت کوتاه فعالیت خود با پرداختن به جدید ترین و مهم‌ترین مباحث علوم باطنی، به شکلی واقع‌گرایانه، علمی و خالی از خرافات یا بزرگنمایی‌های رایج، توانست جایگاه مطرح ترین نشریه کشور در زمینه‌های مشابه را کسب کند هر چند دیری نپایید که مجوز آن به دلایل واهی لغو گردید.

اعضاء[ویرایش]

مدیر مسئول: ابوالفضل فلاحی، از جامعه مهندسین کشور، محقق در زمینه جنگ روانی

مشاور ارشد: پیمان فتاحی، تئوریسین و محقق

سردبیر: میترا صالح زاده، محقق، سخنران و نویسنده در موضوعات مرتبط با علوم فراروانی و متافیزیک

اعضاء تحریریه: جمعی از پژوهشگران و دانشگاهیان در زمینه‌های مرتبط با علوم فراروانشناسی از جمله جنگ روانی و تاثیرات فراروانی، کاربردهای متافیزیک، خواب و رویابینی.


موضوعات[ویرایش]

مکاتب باطنی، روشهای جنگ روانی، روشهای درمان نامتعارف و شفابخشی، هنر رویابینی، گزارشات مستند از اعمال خارق العاده بزرگان، کنترل ذهن، انرژی‌زایی، کنترل و انتقال انرژی، تفکر باطنی، مبارز باطنی، نتیجه آخرین تحقیقات فراروانی

نمونه‌هایی از این مقالات را اینجا و اینجا و اینجا بخوانید.

وضعیت فعلی[ویرایش]

این نشریه پس از انتشار ۷ شماره و با وجود دهها هزار مشترک، به اتهام «عدم التزام مدیر مسئول به قانون اساسی کشور» به یکباره از طرف هیئت نظارت بر مطبوعات لغو امتیاز و ناچار به تعطیلی شد. گفتنی است که پیگیری‌های مسئولین نشریه برای مشخص شدن مصادیق «عدم التزام به قانون اساسی» هرگز به نتیجه نرسید. علی رغم خودداری مسئولین ذیربط از پاسخگویی نسبت به دلایل واقعی لغو امتیاز این فصلنامه، به نظر می‌ر سد مغایرت موضوعات منتشره در مجله (علوم باطنی و دانش متافیزیک) با رویکرد مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز ارتباط این نشریه با یکی از اساتید علوم باطنی (ایلیا میم)[۱] از اصلی ترین دلایل تعطیلی نشریه محسوب می‌شود.

پانویس[ویرایش]

  1. پیمان فتاحی، ملقب به ایلیا م. رام الله، بنیانگذار و رهبر جمعیت فرهنگی- معنوی موسوم به «ال یاسین» است که در فاصله سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ دو بار توسط دستگاه امنیتی ایران بازداشت شد و جمعاً به مدت یک سال در زندان انفرادی به سر برد. وی در تیرماه سال ۱۳۸۸ با قید وثیقه سنگین بطور موقت آزاد شد اما همچنان ممنوع القلم بوده و از ارتباط با شاگردان، برگزاری هرگونه جلسه سخنرانی و خروج از کشور منع شده‌است.

منابع[ویرایش]