لژیون (فیلم)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

لژیون (Legion) یا لشکر فیلمی آمریکایی است ساخته سال ۲۰۰۹ و اکران شده در سال ۲۰۱۰ با مضمون رستاخیزی و ترسناک فراطبیعی. کارگردان این فیلم اسکات استوارت است و فیلم‌نامه آن توسط پیتر شینک و اسکات استوارت نوشته شده‌است.

داستان[ویرایش]

فیلم در مورد خشم خدای ادیان ابراهیمی از آدمیان است و این‌که او دیگر امیدی برای بهبودی نسل بشر ندارد، و پشیمان از آفریدن انسان، مانند بار گذشته که توفان نوح را برای قتل‌عام انسان‌ها به راه انداخت این‌بار با فرستادن حشرات و قبض روح انسان‌ها برای قتل هم‌دیگر به این کار دست می‌زند.

خدا فرمان تمام شدن زندگی بشر و رستاخیز را می‌دهد اما در این بین فرشته‌ای به نام میکائیل که هنوز به بشر امید دارد و عشق به نوع بشر هنوز در وجود او نمرده از فرمان خدا سرپیچی می‌کند و برای نجات نسل بشر از انقراض به کمک نسل آدم می‌آید. هدف او نجات کودکی است که ادامهٔ نسل بشر از او خواهد بود و قرار است که به دنیا بیاید. ماجراهای فیلم در مورد حواشی نجات آن کودک از دست انسان‌های قبض روح شده و فرشتهٔ دیگری به نام جبرئیل است که خواهان اجرای دستور خدا است.

سرانجام میکائیل با تلاش‌های خود این نوزاد را به سوی نجات می‌فرستد و خدا نیز در آخر متقاعد می‌شود که امید میکائیل به انسان واهی نیست و روند ماجرا به خدا نیز نشان می‌دهد که هنوز نوری از خوبی در دل برخی از آدمیان وجود دارد و به این خاطر با وجود این‌که میکائیل بر روی زمین در نبرد با جبرئیل کشته شده‌بود او را دوباره زنده کرده و بار دیگر به مقام فرشتگی می‌رساند.

منابع[ویرایش]

  • Wikipedia contributors، "Legion (۲۰۱۰ film)،" Wikipedia، The Free Encyclopedia، //en.wikipedia.org/w/index.php?title=Legion_(۲۰۱۰_film)&oldid=۴۵۵۱۳۳۰۳۵ (accessed October ۱۲، ۲۰۱۱).
  • Scheck، Frank (۲۲. Januar ۲۰۱۰). Legion – Film Review. The Hollywood Reporter. Nielsen Business Media