فرقان‌الحق

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
The True Furqan
The True Furqan.jpg
نویسنده(گان) Al Saffee, Al Mahdee
عنوان اصلی al-Furqān al-ḥaqq
برگرداننده Anis Shorrosh
کشور ایالات متحده آمریکا
زبان English, Arabic
گونه(ها) دین
ناشر Wine Press Publishing, Enumclaw, WA
تاریخ انتشار June 1999
نوع رسانه Print (Hardback), Online edition
صفحه‌ها ۳۶۶
شابک ISBN 1-57921-175-5 9781579211752
شماره اوسی‌ال‌سی ۵۲۷۲۵۰۴۹

فرقان‌الحق نسخه‌ای جعلی از قرآن است که در آمریکا چاپ شده‌است.

خبرگزاری ایکنا گزارش می‌دهد: به تازگی‌نسخه‌ای تحریف شده از قرآن به نام(الفرقان‌الحق) (The Truefurgan) در کویت‌توزیع شده که قرآن قرن بیست و یکم خوانده‌شده‌است. کتاب(فرقان‌الحق) به شخصی به نام(المصطفی‌الهام) منسوب شده‌است و توسطفردی به نام(المهدی) به انگلیسی ترجمه شده‌است. گفتنی است، این کتاب توسط اعراب مسیحی‌مقیم آمریکا منتشر شده‌است و صفحه متن عربی وترجمه انگلیسی آن در مقابل هم قرار دارند. این‌کتاب توسط دو شرکت انتشاراتی آمریکا به نام‌های Winepress,Omega۲۰۰۱چاپ شده وشامل ۷۷ سوره از جمله سوره‌هایی به نام‌الفاتحه، الجنه و الانجیل است و بسیاری از عقایداسلامی در آن مردود شمرده شده‌اند یا وارونه‌جلوه داده شده‌اند. این به اصطلاح قرآن ۳۶۶صفحه‌ای که به زبان‌های انگلیسی و عربی چاپ ومنتشر شده‌است در مدارس خصوصی کویت دردسترس دانش‌آموزان قرار گرفته‌است.

گفتنی است در این کتاب به جای‌بسم‌ا... الرحمن الرحیم در ابتدای سوره(بسم‌ا...) آمده که در برگیرنده عقاید مسیحیان درمورد تثلیث است. در مقدمه این کتاب چنین آمده‌است: (تقدیم‌به ملت عرب و همه مسلمانان جهان، در عمق‌وجود هر انسانی اشتیاق فراوان برای رسیدن به‌ایمان حقیقی، آرامش درونی، آزادی معنوی وزندگی ابدی وجود دارد. این متن (کتاب‌فرقان‌الحق) می‌تواند به اشتیاق سمت و سوببخشد). پایگاه اینترنتی(آمازون) که آخرین‌عناوین کتاب‌ها در موضوعات مختلف را به فروش‌می‌رساند به تبلیغ این کتاب پرداخته‌است و آن راقرآنی نوشته شده به شیوه جدید و منحصربه‌فردخوانده‌است.

موارد زیر گوشه ای از تحریفات و در واقع ساخته‌های بیان شده در این کتاب است:[۱]

بسم الأب الكلمة الروح الإله الأوحد... مثلث التوحید..موحد التثلیث ما تعدد.

سپس با سوره فاتحه روبرو خواهیم شد كه در واقع تقلیدی است از قرآن جهت فریبكاری و به دنبال آن سوره های نور سپس سلام و غیره..

همچنین در سوره ساختگی "سلام" كه دستكاری در آیات قرآن می باشد و تلفیق آن به نحوی است كه مطابق با اهداف مؤلفان این كتاب است، به چنین دروغ پردازیهایی بر می خوریم:

"و الذین اشتروا الضلالة و أكرهوا عبادنا بالسیف لیكفروا بالحق ویؤمنوا بالباطل أولئك هم أعداء الدین القیم و أعداء عبادنا المؤمنین."

"و كسانی كه گمراهی را برای خویشتن خریده و بندگانمان را با شمشیر مجبور كرده اند تا به حق كفر ورزند و به باطل ایمان بیاورند اینان دشمنان دین استوار و دشمنان بندگان مؤمن ما هستند."

و در همین سوره بر خداوند دروغ بسته شده كه:

"یا ایها الناس لقد كنتم أمواتا فأحییناكم بكلمة الإنجیل الحق... ثم نحییكم بنور الفرقان الحق."

"ای انسانها ما شما را با انجیل حق زنده گردانیدیم... سپس شما را با نور فرقان الحق زنده می گردانیم."

و بدین ترتیب تحریف و دستكاری در آیات خداوند در تمامی آیات به چشم می خورد. در یکی از آیات آن ازدواج با بیش از یک زن‌برابر با (زنا) دانسته شده و در آیات دیگر طلاق وجهاد حرام و غیرشرعی خوانده شده‌اند، همچنین در مورد ارث مطالبی در آن آمده که‌مغایر با دستورات اسلامی است.

منابع[ویرایش]