شکارچی انسان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

من هانت یک بازی ویدیویی ترسناک برای پلی استیشن ۲،ایکس باکس و کامپیوتر است که توسط شرکت راک استار گیمز به بازار ارائه شد. بازی علی‌رغم نظرات مثبتی که در مورد آن اظهار شده،به علت نمایش خشونت عریان مورد بحث و جدل قرار گرفت و در چندین کشور ممنوع شد.رسانه های بریتانیایی ادعا کردند که من هانت باعث رخ دادن جنایت شده است،هر چند که ادعای فوق در هیچ دادگاهی اثبات نشد.قسمت دوم این بازی در سال ۲۰۰۷ وارد بازار شد.در مجموع ۱/۷ میلیون نسخه از قسمت های اول و دوم این بازی بفروش رسید.

ماجرای بازی[ویرایش]

جیمز ارل کش یک زندانی محکوم به مرگ است که به جای اعدام با شرایط عجیبی روبرو می شود.او در شهری قرار گرفته که توسط دوربین ها کنترل می شود و مردی که کارگردان نامیده می شود از طریق یک گوشی به او فرمان می دهد.شهر مملو از گروه های جنایتکار است و کش برای زنده ماندن چاره ای به جز کشتن آن ها ندارد.

فرایند بازی[ویرایش]

کل ماجرای بازی در شب رخ می دهد.کش برای مخفی ماندن از چشم دشمنان باید در سایه ها مخفی شده و سپس از پشت سر با سلاح به آن ها حمله کند تا بتواند آن ها را بسرعت نابود کند.کلیه صحنه های کشته شدن دشمنان از پشت سر با سلاح هایی مانند ساطور،داس،تبر،میله آهنی،اره برقی و ... به وضوح در بازی به نمایش درآمده و بازی کن می تواند آن ها را به شیوه های بی رحمانه تری به معنای واقعی کلام سلاخی کند.بعضی از صحنه های کشتن دشمنان (مخصوصاً با ساطور) به حدی وحشیانه است که بسیاری نمی‌توانند آن را به راحتی تماشا کنند.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Manhunt»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در اسفند ۹۲).